Skocz do zawartości

Zacząłem kurs na prawko A :)


Aster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AL...

 

dzięki :icon_twisted:

 

Ja mam nadzieję, ze moje doświadczenie, które starałam się opisać dość szczegółowo posłuży innym zdającym na egzaminie.

 

Wszystkim Bikerom życzę szerokości, prostych zakrętów, asfaltu bez dziur, pełnego baku paliwa i darmowego piwa na zlotach :icon_mrgreen:

 

Anna i mój Intruder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję krajance :bigrazz:

 

Więc pamiętajcie, nie wiem jak w Waszych WORDAch i na egzaminach, ale ...

ósemka i slalom to jedno zadanie, ciąglość, więc wyjeżdżając z ósemki przerywaną linią omijamy kolejne przed nami dwa słupki, których nie traktujemy już jako część slalomu, dopiero gdy zawracamy liczymy slalom od początku, mijamy pięć słupków i zawracamy znów pomiędzy pięcioma, dopiero wtedy jest to cały slalom.

Kierunkowskazy i glowa, pamiętajcie.

 

Czyli co WORD i co egzaminator to obyczaj. We Wrocku wyglądało to tak: dojeżdżamy do slalomu, pierwsze 3 słupki slalom (kierunki i głowa), wjeżdżamy na ósemkę, wyłączamy kierunek, 5 ósemek (głowa), wyjeżdżamy z ósemki i robimy slalom na pozostałych 3 słupkach.

Więc pamiętajcie... Róbcie tak jak pan egzaminator sobie życzy :)

 

Jedna śmieszna rzecz z mojego egzaminu: podczas zsiadania z moto... kopnąłem pomocnika egzaminatora. Stanął za blisko a ja wysoko podniosłem nogę i dostał lekko z glana w rękę ;). Zdałem mimo to :eek: Prawko już mam do odbioru tylko nie mam kiedy i jak po nie podjechać. Zresztą motonga i tak brak.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello jednoślady,

ja zrobiłem prawko na "A" we Włoszech.

Koszt taki jak u nas, a teorii nie było, bo miałem już "B" a egzamin podobny, tylko mniej zakręcony.

"slalom (5 pachołków), ósemka (jedna), jazda pomiędzy pachołkami po prostej (5 metrów, 80cm szerokość przejazdu), stop na linii, ruszanie i rozpęd do wrzucenia dwójki.

Pozniej jazda w miescie (to znaczy 4 skrzyżowania i jedno rondo).

Koniec. :)

 

Jedynym utrudnieniem jest konieczność posiadania meldunku w Italii, więc wakacyjny kurs odpada.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim pogody,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero robię prawko na moto. Jazda wciąga ;) Na trzeciej jeździe 120km/h na autostradzie to chyba nieźle co :banghead: Ósemki też jako tako wychodzą, więc chyba będzie dobrze. Tylko ten termin oczekiwania na egzamin w Poznaniu mógłby być krótszy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez motomarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zda prawko, to po jakim czasie trzeba iść po odbiór?, i czy płaci się przy odbiorze czy trzeba wcześniej?

 

 

jA ZDAŁAM 4 LIPCA

 

do tej pory nie ma informacji i dokumentów

 

możesz sprawdzać na stronie, tak jak pisal Aster

 

https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx

 

 

wpłatę zrobiłam wczesniej ale to nie ma znaczenia. Musisz im dać 70,50 zl.

 

Obawiam sie, że jeszcze w tym tygodniu nie otrzymam dokumentu, ale mam cichą nadzieję, że może ten weekend.... :banghead: ;) na legalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Egzam mam już za sobą, niestety podwójny, pierwszy raz różnił się od drugiego. Zadanie te same ale egzaminator zupełnie inny. Ten pierwszy tylko czekał żeby się do czego przyczepić... no i się przyczepił wymyślił że wymusiłem na skrzyżowaniu, myślałem że kask wyląduje na jego głowie (ale pomyślałem, że to zły pomysł - chciałem zdać), ale za to drugi egz to już lajcik, po placu na miasto, egzam tylko zapytał czy wiem jak jechać i to wszystko co od niego usłyszałem, aha potem jeszcze powiedził: "Zdał Pan".

 

 

Pozdrawiam wszystkich zdających

 

P.S.

Nie dajcie się, podstawa to nie panikować, pomyśleć: to jest łatwe, zdam! i po 3-4 tyg łapać komary w zęby już na legalu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj egzamin coraz blizej (czyt. poniedziałek 21.07) :D

W związku z tym mam jeszcze kilka ostatnich pytań odnośnie przygotowania się do jazdy.

Wiem że trzeba sprawdzić ciśnienie powietrza w ogumieniu (deptając nogą brzeg felgi) a co ze zużyciem bierznika, są jakieś przyblizone i uniwersalne wartości o których wspomnieć egzminatorowi??

 

Czy kask i kamizelke zakładamy zaraz po przybyciu na miejsce egzaminowania (czyt. koło motocykla)??

Czy po przepchnięciu moto na odległość ok. 5m??

 

Mam wiele wątpliwości co do tego egzminu, wydaje mie się że ,,8" będzie najgorsze, na egzaminacyjnej GN-ce jeszcze nie jeździłem.

 

Pozdrawiam wszystkich i zazdroszczę Wam że co to niektórzy mają już to za sobą... w sensie pozytywnym oczywiście.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w oponach sprawdza się tylko manometrem. Na egzaminie oczywiście tego nie robisz, mówisz że należy sprawdzić wizualnie stan ogumienia (tj. czy nie ma "flaka" i tyle).

Kamizelkę nakładasz od razu, a kask po omówieniu obsługi a przed przetoczeniem moto (ale dopytaj, bo co WORD to obyczaj).

Jeżeli nie jeździłeś na egzaminacyjnym motocyklu to uzupełnij ten brak jak najszybciej. Najlepiej ze 4 godziny miasto i koniecznie placyk (ósemka).

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam zaplanowany egzamin teoretyczny (A+B) na 25.07 czyli już bardzo blisko, a praktyczny na moto na początku lub w połowie sierpnia, a na auto zaś początek września. Taki rozrzut bardzo mi się podoba gdyż teraz zakuwam teorię i takie tam głupoty, a potem na spokojnie przybędę na egzamin praktyczny. :P

 

pozdrawiam i trzymajcie za mnie kciuki :D

 

P.S. Na ósemce z kumplami na MZ 150 załatwiliśmy przednią oponę. ;)

Edytowane przez DawidP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ze zużyciem bierznika, są jakieś przyblizone i uniwersalne wartości o których wspomnieć egzminatorowi??

Ma go pozostać minimum 1,6mm lub do znaczników zużycia (takie trójkąciki na boku opony przy bieżniku).

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ......... ZDAŁEM !!!! :flesje:

 

 

A teraz w skrócie.

Lało od samego rana.......... w życiu nie byłem taki przmoczony.

Na egzmin przybyło 7-dmiu przyszłych motórzystów, i chyba nigdy nie zapomne ich min gdy dowiedzieliśmy się że egzominatorem będzie..... kobieta :crossy:

Do wykonania zadania na placu zostałem wyznaczony jako drugi.

Placyk zaliczony bez większych nieprzyjemnych niespodzianek.

Jako ciekawostkę dodam że GieNkiem można wykonać wszystkie zadania na placyku z zakręconym kranikiem.

Sam się o tym przekonałem :icon_mrgreen:

Wstępną pre-selekcję na placu przeżyło 4, reszta poległa a to na sprawdzeniu stanu technicznego a to na ,,8" ;)

Na miasto wyruszyłem jako 2-gi i nie ukrywam że wszystko poszło równie łatwo, nooo może oprócz dwóch zgrzytów z kierunkowskazami (zapomniałem wyłączyć :buttrock: ) W sumie 15 min jazdy, 7 razy w prawo i pare razy w lewo ot to wszystko :banghead:

 

I na koniec chwila niepewności ...... i magiczne ,,Gratuluje" połączone z pięknym uśmiechem Pani Egzaminator :clap:

 

No cóż pozostaje mi jeszcze jeden dzień stresu związany z PJ, w czwartek poprawka kat. B, ale w przeczuciach mam że pójdę za ciosem i w piątek będzie co świętować :D

 

A teraz ide spać... to był ciężki dzień....

pozdrawiam i 3mam kciuki z innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...