Skocz do zawartości

Osa M50


buba6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiesz zaraz ,że jestem szuja i się czepiam ale mam dwa ale.... :wink:

Na elementach ozdobnych błotnika śrubeczki na wkrętak krzyżakowy :D

Ta współcześnie produkowana guma chlapacza - wyrównaj ją troszkę bo brzydko wystaje spod listwy aluminiowej.

 

Tyle złego teraz dobre :)

 

Lakierek śliczny!!!

 

Pozdro!

 

Też sie będę brał za oskę (czeka już 5 latek) ale już skompletowałem prawie 100%.

Tylko skończę Gazelkę.

 

Mam takie pytanko:

 

Kiedyś na allegro rozprowadzał jeden gość krawężniki aluminiowe do oski. Wyrób współczesny ale naprawdę śliczne!!!

Kupiłem jeden taki zestaw chce drugi ale miałem zonk z dyskiem twardym i kontakt mi zaginął.

Gość był ze śląska.

Może ma ktoś kontakt do niego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za konstruktywna krytyke :wink:

 

guma blotnika jest oryginalna, sciagnieta z tej osy przed jej remontem. Mam kilka Os i we wszystkich tak ta guma wystaje, niedbalosc w fabryce :icon_eek:

 

niestety nie mam namiarow na goscia, o ktorym piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za konstruktywna krytyke :)

 

guma blotnika jest oryginalna, sciagnieta z tej osy przed jej remontem. Mam kilka Os i we wszystkich tak ta guma wystaje, niedbalosc w fabryce :)

 

niestety nie mam namiarow na goscia, o ktorym piszesz

 

Widocznie M52 montowali staranniej bo w mojej tak nie wystawała :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic bardziej mylnego :) uwazam ze nie powinno sie poprawiac fabryki robiac motocykl na oryginal, ja tak uwazam, wiec staram sie aby tak bylo, np prostownik zostanie selenowy, a nie nowoczesny elektroniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GaCek - zobacz jaka teraz jest tendencja przy np. czysczeniu silnikow w weteranach. Silniczek ktory jest po szlifowaniu papierkiem, wyrownywaniu calej powierchni, polerce ma duzo mniejsza wartosc niz ten, ktory jest wyczyszczony dokladnie szczotka i nosi znaki przeszlosci. To nie byly motocykle idealne i nie ma sensu tego poprawiac. To raczej mija sie z celem. Jak odnawiac motocykl to na taki jak z fabryki wyjezdzal. To jest w tym fajnego, ogladasz blachy i widzisz jak ludzie w latach 60-tych skladali ta maszyne. Mysle ze na tym polega renowacja pojazdu - nie na poprawianiu fabryki w kazdym detalu, ale na odbudowaniu pojazdu w ktorym widoczna jest reka ludzi ktorzy 50 lat temu skladali go. Ten blotnik wszystko nam pokazuje. :)

Edytowane przez kamil91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. No wiesz jak z fabryki wyszłaby krzywa felga i przy remoncie motoru nic z tym nie robiąc to ja dziękuje z taką oryginalnością. O poprawianiu fabryki chodziło mi głównie o takie właśnie niedoróbki typu nie za ciekawe spawy oraz defektu karoserji. A co do nadmiernej polerki (silnik) oraz przesady z częsciami w chromie to ja również jestem przeciwny.

Od kilku lat jeżdźe Junakiem. Jeżdźe dość często bo to jedyny mój własny środek transportu i nie wyobrażam sobie jeździć w 100% oryginale na co dzień. Owszem jest to możliwe ale trzeba naprawde dużo czasu i nerwów aby wszystko grało. Mój Junak śmiga na iskrowniku oraz pradnicy i to już duży sukces.

Jakieś 3 tygodnie temu wymieniłem oryginalna dętke (Degum), można było ją jeszcze zrobić ale na ile km to wystarczyłoby to nie wiem :)

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Krzywa felga to nie to samo co krzywy rant blotnika. Piszesz ze potrzeba duzo czasu i nerwow zeby to gralo. Stary...o to wlasnie chodzi. :lapad: Nie mowie o czesciach eksploatacyjnych, te trzeba wymieniac. Co innego blachy, osprzet silnika, elektryka. Jesli jest mozliwosc smigania w orginale to dlaczego z niej nie skorzystac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...