Skocz do zawartości

Ubezpieczenie w ING


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z uzyskaniem odszkodowania z prywatnego ubezpieczenia dodatkowego z ING. Chodzi mi dokładnie o taką kwestię:

 

Czy ubezpieczyciel może wysłać zwykłym listem informacje o zmianie warunków umowy ubezpieczenia i traktować brak odpowiedzi ze strony ubezpieczonego jako zgodę na te warunki. Czy prawo dopuszcza jakąś dowolność w wyborze przez ubezpieczyciela drogi (np zwykły list, sms, ogłoszenie w prasie parafialnej) informowania o tak ważnych zmianach?

 

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc, na wszelkie pytania co do szczegółów ubezpieczenia udzielę chętnie odpowiedzi

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

musisz zajrzeć do umowy, powinien tam być punkt mówiący o zmianie warunków umowy. Z reguły jest tak, że albo wszystkie zmiany wymagają pisemnej zgody obu stron pod rygorem nieważności, albo brak sprzeciwu jest uważany za zgodę. Ale w tym drugim przypadku muszą Ci udowodnić, że taki aneks do Ciebie wysłali. A jak nie mają potwierdzenia nadania listu poleconego (odebranego przez Ciebie), to masz sprawę wygraną. Po długiej batalii sądowej niestety. Ubezpieczyciele nie są chętni do wypłacania odszkodowań, ja z PZU szarpałem się trochę czasu (chociaż, muszę powiedzieć, poszło mi dość sprawnie :icon_twisted: ) przez dwie instancje.

 

Powodzenia

 

ucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc po sądach nie chce mi się ganiać, najwyżej zrezygnuję z tego ubezpieczenia. Bo jaka inna opcja pozostaje? Odwołanie już napisałem, doręczę tym bandziorom osobiście.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź potwierdzenie na kopii.

Podeślij mi mailem ich pismo i Twoje odwołanie, zanim zawieziesz.

 

ucio

 

Ależ oczywiście, zawsze robie 2 kopie i na obu każe im się podstemplować i podpisać że wpłynęło. Na razie szukam podstawy prawnej żeby w odwołaniu o tym wspomnieć.

 

Czekam na wypowiedź Browarnego i innych związanych z ubezpieczeniami

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ubezpieczyciel nie ma potwierdzenia, że otrzymałeś informacje o zmianach, nie może twierdzić, że zostałeś o nich poinformowany ważne są zapisy w umowie ale nie zmienia to faktu, że wszelkie zmiany powinny być zaakceptowane i wymagają jakiegoś potwierdzenia, nie mają żadnego dowodu na to że klient został poinformowany o nowych zapisach, napewno będą próbowali wykręcić się od wypłaty odszkodowania

 

i jest bardzo prawdopodobne, że może się to zakończyć w sądzie, ale ja bym nie odpuszczał i szedl za ciosem, te wszystkie problemy jakie robią ubezpieczyciele mają na celu zniechęcenie do dochodzenia swoich praw chociaż wiedzą, że nie mają racji próbują doprowadzić do sytuacji, w której klient odpuści i machnie ręką, dlatego nie powinnismy odpuszczać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być jednostronnej zmiany treści umowy bez powiadomienia drugiej strony. Jutro grzebnę w stosownych przepisach.

Dodam że starałem się dwukrotnie złapać ING na tym że nie przesłali zmian ale zawsze okazywało się że... przesłali tylko ja odruchowo wywaliłem do kosza :( jak zresztą większość śmieci jakie przychodzi z banku

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za podstawę prawną :icon_mrgreen: Aha, oni to wysłali zwykłym listem i o to mi właśnie chodzi. Na 100% nic nie wyrzucałem, moja mama ma WSZYSTKIE pisma jakie od nich dostaliśmy od początku ubezpieczenia.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...