Skocz do zawartości

Yamaha Warrior


witek510
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czy spotkal sie ktos z was z nadmiernym drganiem kierownicy? W czasie jazdy czasami drgania sa takie ze ,,rozmazuje" mi sie obraz w lustrach, zalezne to jest od obrotow. I nie wydaje mi sie aby to byla wina kierownicy (T-bar) lub tulei riserow w gornej polce bo poza kierownica widoczne to jest tez na predkosciomierzu ktory drga ze odczyt predkosci jest utrudniony. Na postoju, na wolnych obrotach jest ok. Tak jakby w czasie jazdy przenosily sie zbyt mocne drgania z silnika. I jeszcze jedna kwestia. Od jakiegos czasu zauwazylem, ze gdy przyspieszam np gdy musze zwolnic na skrzyzowaniu i nie zredukuje biegu to dopoki nie wejdzie na wyzsze obroty slychac jakby ,,dzwonienie " silnika. Mial ktos takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze caly drga to wiem, ze normalka, ale te drgania kierownicy w czasie jazdy raczej nie sa normalne. Mialem okazje jechac innym i fakt, ze tez czuc bylo drgania ale nie az tak aby widok w lustrach byl niewyrazny. Gdy jade po nierownosciach, np ,,kocie łby" to w podnozkach nawet czuc jakby cos bylo luznego. Lubia w wariatach odkrecac sie sruby mocujace silnik? Jesli chodzi o pracę silnika to raczej nie sa stuki, najbardziej to slychac w momencie gdy silnik pracuje w dolnym zakresie obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchajcie mam taki problem !

Przy delikatny hamowaniu np. na światłach albo dojeżdżając do skrzyżowania słychać dziwny dźwięk i drżenie kierownicy.

Co ciekawe jak puszczę hamulec i docisnę jeszcze raz efekt jest przeważnie zdecydowanie mniej odczuwalny a czasem nie ma go wcale ?

Zaznaczę że przy większych prędkościach nic się nie dzieje jest wszystko ok.

Wymieniłem też płyn hamulcowy i odpowietrzyłem układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam inny problem
delikatne puknięcie przy zablokowanym przednik kole i mocnym dociśnięciu do gleby i mam podejrzenie że to lagi, dodam że wymieniłem łożyska w główce ramy wraz z olejem (15 W ) Pytanie czy ktoś miał podobny przypadek ??? może poprzedni właściciel nie właściwie skręcił lagi. Macie jakieś pomysły ????

Nie ważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam taki problem !

Przy delikatny hamowaniu np. na światłach albo dojeżdżając do skrzyżowania słychać dziwny dźwięk i drżenie kierownicy.

Co ciekawe jak puszczę hamulec i docisnę jeszcze raz efekt jest przeważnie zdecydowanie mniej odczuwalny a czasem nie ma go wcale ?

Zaznaczę że przy większych prędkościach nic się nie dzieje jest wszystko ok.

Wymieniłem też płyn hamulcowy i odpowietrzyłem układ.

U mnie zdarza się to samo, ale wydaje mi się, że częściej zdarzało się przed wymianą przewodów (stalowy oplot). Pewnie ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Kolega ma warriora z 2007roku 3 sezony (seryjny silnik bez modyfikacji, bez PC tylko tuningowy filtr stożkowy)

 

Zaczyna się pojawiać usterka:

- gaśnięcie silnika podczas szybkiej jazdy.

 

Jadąc 160-180km/h po odjęciu gazu motocykl na chwilkę jakby gaśnie/tracił prądy (?!)... po chwili zaskakuje i zap... normalnie!

Dość niebezpieczna sytuacja np. podczas wyprzedzania...

 

Chwilami idzie ponad 210km/h i nic się nie dzieje.

 

Co obstawiacie?

Problem z TPS, CPS??? Czy ktoś z Was przerabiał taki problem?

 

Pozdrawiam

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Kolega ma warriora z 2007roku 3 sezony (seryjny silnik bez modyfikacji, bez PC tylko tuningowy filtr stożkowy)

 

Zaczyna się pojawiać usterka:

- gaśnięcie silnika podczas szybkiej jazdy.

 

Jadąc 160-180km/h po odjęciu gazu motocykl na chwilkę jakby gaśnie/tracił prądy (?!)... po chwili zaskakuje i zap... normalnie!

Dość niebezpieczna sytuacja np. podczas wyprzedzania...

 

Chwilami idzie ponad 210km/h i nic się nie dzieje.

 

Co obstawiacie?

Problem z TPS, CPS??? Czy ktoś z Was przerabiał taki problem?

 

Pozdrawiam

R.

Tu nie ma nic do obstawiania. Roczniki 2005 - 2007 (ja mam 2007) miały problem z czujnikiem położenia wału. Temat szeroko wałkowany na www.rswarrior.com

Miałem dokładnie ten sam problem, rozbierałem co tylko się da włącznie z instalacja elektryczną, odłączałem PC, szukałem na forach, tu też jest mój post na ten temat.

Wymieniłem czujnik, problemu nie ma. W USA koszt czujnika 15$, u nas 300 PLN :)

Pzdr

JP

"Beer is proof God loves us and want us to be happy" Benjamin Franklin biggrin.gif.pagespeed.ce.PPA3O6zL_D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z innej beczki, może się komuś spodoba. Filmik zrobiony przez kolegę, mój warrior i kumpla Intruder trochę przerobione.

Miłego oglądania, ważne dobre nagłośnienie. widoczki z kaszub, niektóre sceny robione z drona.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=55DJ30ad0xg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...