Skocz do zawartości

Yamaha Warrior


witek510
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy popatrzeć na fotki innych XV1700 a znajdziesz tam odpowiedz

 

Witam.

 

Właśnie skończył mi się DUNLOP 200 50ZR17 75 W TL 207 SPORTMAX, zrobiłem na niej około 4800km :angry: .

Widać, że czoło opony mam już spore przetarcia między jedną a drugą warstwą.

http://www.fotosik.p...8911c72814.html

Styl jazdy na niej?

- normalna jazda, bez palenia gumki, częste odkręcanie na autostradach :biggrin: ...

 

Pytanie na temat takiej opony - Shinko 200/50-17 R005

http://allegro.pl/op...2508832607.html

jaką macie opinię na temat żywotności/przebiegu i walorów trakcyjnych tego modelu opony?

 

Mogę ją mieć nową(2012) sporo poniżej 400zł (nie ukrywam, że jest to kusząca opcja...)

 

Czekam na jakieś info - może ktoś z was już jeżdzi na shinko?

 

pozdrawiam

Robert

nie zastanawiałeś sie nad Pirelli Diablo

http://allegro.pl/pirelli-diablo-200-50-17-200-50zr17-75w-i2511951178.html

ja sobie chwale dobra guma w rozsądnej cenie myśle

Nie ważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pirelli Diablo - miałem ją na samym początku... przebieg niestety podobny jak przy Dunlop-ie... ale faktycznie fajnie się jeździło, nowa ma na "czole" tylko 5,5mm głębokość bieżnika... :rolleyes: (tą akurat mogę mieć za 400zł netto na tyre24.pl - rok oponki 2012r.) , ale czy jest coś lepszego/trwalszego???

 

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez vmax-r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć ta jest trwała

Metzeler Marathon

Na Wariacie zdarłem Dunlopa Sportmaxa - wydawał mi się uslizgiwać na boki na mokrej nawierzchni, Michelina Pilota - ślizgał sie obojętnie, czy mokro czy sucho, 4 zmiany Metzelera Marathon 880 - to był strzał w 10, a km po wsjech stranach Jewropy trochę zrobiłem, ostatnią zmianę wykończyłem na wyjeździe w Albanii (JA P...DOLĘ ALE MAJĄ DROGI I AUTOBANY!!! Z małymi wyjątkami jesteśmy 100 lat za Albańczykami). Wczoraj zmieniłem obuwie z Marathona 880 na Marathona 880, choć zastanawiałem się nad nowym Michelinem - reklamują ekstremalne przebiegi. Może jak zedrę te nowe 880 -ki Nie mam jak na razie zastrzeżen do Metzelera - dobrze trzyma w zakrętach, na mokrej nawierzchni jest OK, przebiegi - no cóż, biorę z indeksem predkości W - mniej trwała opona, lecz przyczepność wyjątkowo dobra - coś za coś. Nie porywam się na wynalazki robione przez małe żólte rączki, cena niższa o stówkę, ale czy warta mojej głowy i zdrowia?

"Beer is proof God loves us and want us to be happy" Benjamin Franklin biggrin.gif.pagespeed.ce.PPA3O6zL_D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K dzięki za opinię - a napisz jakie przebiegi uzyskiwałeś na metzelerach?

 

ME880 200/50ZR17 W TL mogę mieć nówkę z tego roku za 650zł...

 

 

 

 

p.s: o jakim modelu oponki michelin piszesz?

 

Na Tyre24 mają tylko tą: MICHELIN POWER PURE 200/50ZR17 75 W TL i ta by była za około 550zł

Edytowane przez vmax-r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny odgłos z okolic zębatki zdawczej przeniesienia napędu słyszę, gdy przetaczam motocykl - cos jakby przeciągający zgrzyt. Czy może to być związane z łożyskiem lub z wadliwą zębatką. Coś mi się obiło o uszy, że była jakaś akcja naprawy, czy wymiany przez Yamahę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sobie pas napędowy, ja mam pękniety i przy przetaczaniu słychać cyklicznie takie dziwne odgłosy ( tarcie gumy o metal )

gdzie można kupic w dobrej cenie taki pas, znacie kogoś kto ściąga z usa takie pasy w dobrej cenie

 

potrzebny pas napędowy

Nie ważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem pas - jest o'k, a odgłos faktycznie przypomina tarcie gumy o metal...

 

czy u was klaksony tez są takie ciche? Jadąc ok. 100kmh nie słysze w ogóle klaksonu...da sie to jakoś wyregulować?

 

mam tez cos dziwnego z rezerwą w baku - zaświeciła sie po przejechaniu 180 km- juz myślałęm , że mi motor sporo pali, ale zrobiłem jeszcze prawie 40 km i na stacji weszło niecałe 12 litrów. Na logike powinno wejśc sporo ponad 13, bo wtedy powinna sie włączyć rezerwa. Spalanie wyszło 5.4, więc całkiem fajne, ale dlaczego ta rezerwa zapaliła sie tak wcześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem pas - jest o'k, a odgłos faktycznie przypomina tarcie gumy o metal...

 

czy u was klaksony tez są takie ciche? Jadąc ok. 100kmh nie słysze w ogóle klaksonu...da sie to jakoś wyregulować?

 

mam tez cos dziwnego z rezerwą w baku - zaświeciła sie po przejechaniu 180 km- juz myślałęm , że mi motor sporo pali, ale zrobiłem jeszcze prawie 40 km i na stacji weszło niecałe 12 litrów. Na logike powinno wejśc sporo ponad 13, bo wtedy powinna sie włączyć rezerwa. Spalanie wyszło 5.4, więc całkiem fajne, ale dlaczego ta rezerwa zapaliła sie tak wcześnie?

Witaj.U mnie klakson też jest taki cichy wiec to normalka.Ja mam wolne wydechy więc moim klaksonem jest ruszenie manetką gazu heheh.Ze spalaniem masz ok. ja swoim robie ok 230 góra 250 km. na rezerwie robie ok 40-50 km więc czasem rezerwa się zaświeci przy 180 czasem przy 190...zależy jak się jeździ:)A co do paska to może jest już wysłużony.Kup sobie jakiś spray do konserwacji.Paski po takim preparacie trochę miękną i tarcie jest mniejsze.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worriot sprawdz zębatke czy sie nic nie odkręciło. Często sie zdarza w Warriorze.

Spalanie 5,4 hehehe nigdy takiego nie osiągnełem, nawet nie próbowałem ;)

 

 

 

Skwara szkoda ze jak dzwoniles nie powiedziales zeby Ci ten pas ściągnąć bo akurat puściłem paczkę do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady! Sprawdziłem - nic sie nie odkręciło. A co do spalania - 300 km na krajowej 7 na północ od Krakowa, więc trasa łagodna w weekend i sporo w deszczu, więc bez szaleństw - spalanie 5,084 - jestem więcej niż miło zaskoczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...