Skocz do zawartości

Krzywa kierownica w Virago 535


Bartooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem od niedawno posiadaczem Yamahy Virago 535. Zawuażyłem ze mam przekrzywioną kierownicę. Jak ustawie prosto przednie koło to jedna strona kierownicy jest dalej od baku niz druga. Czy można to jakoś wyregulować i czym moze to być spowodowane? Mam nadzieje ze nie jest ona po upadku. Z góry dziekuje za pomoc!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kierownica nie została sama w sobie pokrzywiona..... to przy mocowaniu kierownicy masz imbusowe śruby... Poluzuj je nieco... ustaw sobie równo odległości etc... i dokręć dobrze śruby. No ale to w przypadku, gdy kiera nie jest sieknieta. Mógł się nawet moto przewrócić parkingowo... mocowanie kierownicy było luźne.. i się przesunęła tylko względem baku...

Pomierz różne odległości kierownicy względem niej samej ( względem zgięć.. etc) a nie motocykla. Wyjaśni się czy została przesunięta cała, czy została pogięta...

 

Nie wiem czy skumałeś co napisałem ;) ale starałem się pomóc... Łeb mi pęka i mogłem namotać...

 

Pozdro i powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Priest kiera może być jedynie przesunięta w lewo/prawo. ale jeśli jest centralnie, a mimo to jedna strona opada bardziej od drugiej, to raczej jest krzywa. Nawet po parkingówce czy zahaczeniu o jakąś przeszkodę. Za prostowanie krzywej bym się nie brał. Zawsze pozostanie świadomość, że była naginana. Można znaleźć nową i nieco szerszą :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przesunięta - przesuń z powrotem. Jak przygięta... jest metoda, ale trzeba starannie robić. trzeba kierownicę wymontować, żeby goła rura została. trzeba mieć równą i dużą powierzchnię, na której taką kierę kładziesz i widzisz co go gdzie jest podgięte. ten odcinek gdzie kiera jest przykręcana to baza do pomiarów. Ale żeby to dobrze zrobić, to jest troszkę zachodu. Da się, ale starannym trzeba być.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jest centralnie umieszczona. Właściwie kierownica to moze byc prosta ale coś innego moze byc krzywe. Jedno jest pewne jak ustawie prosto przednie koło to nie ma takich samych odległości od baku do jednej strony kierownicy i do drugiej strony. Dodam ze moto prowadzi sie dobrze.

Edytowane przez Bartooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...