Skocz do zawartości

włączam światła silnik gaśńie, gsx 750f


RobocikD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W GSX750F masz zapłon z akumulatora najprostsze rozwiązanie to że jest rozładowany a/lub ładowania brak. Jak gaśnie tylko na wolnych obr to rozładowany aku.

 

 

Naładowałem akumulator dzisiaj, odpaliłem rozgrzałem silnik, chodzi na obrotach biegu jałowego włączam światła i silnik pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wypadało by powyciągać żarówki z lamp i zobaczyć czy jakiś przewód się nie urwał.A bez odpalania silnika lampy działają??Jeżeli to jest ok, to trzeba by zajżeć do włącznika świateł, może tam jest coś nadpalone. Nastęna rzecz to wyjmij żarówki, odpal silnik, włącz światła i zobacz czy wtedy zgaśnie. To jest twój nowy nabytek czy tak się stało po zimie??A gdy wciskasz stop, kierunki czy też klakson to też silnik gaśnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój nowy (1989rocznik:), pierwszy dodam, nabytek. Bez włączania silnika światła działają. Na wolnych obrotach pracuje normalnie, włączam światła - silnik gaśnie. Jak ustawie ssanie tak żeby po właczeniu świateł nie zgasł i dodatkowo wcisnę hamulec/kierunkowskaz wtedy silnik gaśnie :). Kostka przy żarówce świateł mijania(drogowych) jest pęknięta przy jednym pinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi że to jest tak: jak zapalisz światła bez pracy silnika to światła świecą więc jest OK ale sam widzisz jak silnik pracuje i zapalisz światła to silnik gaśnie. Więc pobór prądu jest podobny na włączonym silniku bez świateł jak i z włączonymi tylko światłami, czyli ja bym obstawił na zwarcie, masz duży pobór prądu i przecież światła nie zgasną tylko silnik.

Spróbuj podłączyć prostownik do akumulatora, odpalić moto, włączyć światła jeśli moto nie zgaśnie to zwarcie jak nic.

(to jest tylko moja teoria :) )

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pada ci wszystko przy większym poborze prądu

powodować to może też niewłaściwy styk na głównych połączeniach mały prąd przepłynie ale duży już nie i pobranie dużego prądu skutkuje spadkiem napięcia w instalacji i zgaszeniem silnika

 

czyli wszystkie konektory, styki, szczoteczka druciana, WD-40 ewentualnie kombinerki i nawet jeśli nie załatwi problemu to zaoszczędzi problemów w przyszłości

Edytowane przez teslasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój nowy (1989rocznik:), pierwszy dodam, nabytek. Bez włączania silnika światła działają. Na wolnych obrotach pracuje normalnie, włączam światła - silnik gaśnie. Jak ustawie ssanie tak żeby po właczeniu świateł nie zgasł i dodatkowo wcisnę hamulec/kierunkowskaz wtedy silnik gaśnie :wink:. Kostka przy żarówce świateł mijania(drogowych) jest pęknięta przy jednym pinie.

 

A dysponujesz miernikiem? Trzeba obadać jakie jest napięcie na zaciskach akumulatora podczas pracy silnika i gdy np odpalisz światła stopu. Wydaje mi się że może w twoim sprzęcie być brak ładowania a poprzedni właściciel odłączył kontrolke. Ale to jedna z teorii, oczywiście do obalenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...