Skocz do zawartości

Spawanie zamka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oj Chłopaki... za przeproszeniem pierdół się czepiacie!! :)

mi tam szkoły nie trzeba przypominać, ale nie chcę po prostu rzucać nazwami stopów, bo nie jestem mistrzem z metaloznawstwa...

 

 

stary to po co zabierasz głos jak nie wiesz.... studiujesz na PW i nie wiesz ze aluminium to jaknajbardziej metal?

 

kolego od zamka...

 

nie zastanawiaj sie dlugo, albo zabierz to do kogoś kto Ci to pospawa (bo to raczej aluminium), albo zrób to po swojemu... czyli jakieś wkręty czy cóś. ja polecałbym pospawac, jak nie bedzie trzymalo dopiero wtedy kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary to po co zabierasz głos jak nie wiesz.... studiujesz na PW i nie wiesz ze aluminium to jaknajbardziej metal?

 

kolego od zamka...

 

nie zastanawiaj sie dlugo, albo zabierz to do kogoś kto Ci to pospawa (bo to raczej aluminium), albo zrób to po swojemu... czyli jakieś wkręty czy cóś. ja polecałbym pospawac, jak nie bedzie trzymalo dopiero wtedy kombinować

 

już straszny offtop się robi ale tylko przypomnę że na samym początku (zanim zaczęliście mi jechać po całości) zaznaczyłem założycielowi że to na pewno alu albo inny "lekki" stop... niech jeszcze z 10 osób przyczepi się do mojego słowa "metal" zamiast "stal" i powtórzy po mnie że ten stelaż zadupka to aluminium, które nie nadaje się do spawania spawarą w domu i żeby zaniósł do zakładu specjalizującego się w spawaniu tychże stopów... :)

 

z całym szacunkiem do starszych członków Forumowej Braci: czy ja źle chłopakowi doradziłem? nie, więc już ze mnie zejdźcie proszę bo to nie jest wcale miłe jak na moją krwawicę na polibudzie i nieprzespane noce w sesji mówicie teraz wszyscy "niedbalstwo" czy "nonszalancja", zostawcie to do oceny miom wykładowcom, którzy jak narazie mają o mnie zdecydowanie dobre zdanie...

-a to wszystko przez jedno potoczne słowo, którego zresztą założyciel tematu też użył a nikt się go nie czepia...

(chyba jesteśmy na forum wśród kolegów Motórzystów, a nie na egzaminie :evil: )

 

I żeby nie było że ciągle piszę poza tematem: Pomysł z wierceniem mi się raczej nie podoba. Stanowisko swoje motywuję tym, że stelaże wykonane ze stopów lekkich są raczej z cienkościennych profili zamkniętych o przekroju prostokąta, których wytrzymałość jest ograniczona i ściśle przystosowana do ładowności konkretnego motocykla, a jak wiadomo wiercenie zapewne osłabi tenże element ramy motocykla, który przeciez jest dość obciążony dolnymi cżęściami pleców (gdzie plecy już tracą swoją szlachetną nazwę) dwójki szanownych pasażerów.

 

Wyobrażacie sobie żebyśmy wszyscy na forum pisali tak jak w szkole/pracy? czy nie prościej napisać: "lepiej nie wierć bo te cienkie "rurki" mogą nie wytrzymać i pierdyknąć pod ciężarem tyłka" ? :bigrazz:

 

HAWK! :buttrock: i życze wszystkim szerokiej drogi, bo sezon tuż za rogiem... :bigrazz: :crossy:

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś, co mnie denerwuje to to, że takie potoczne słownictwo wchodzi w krew (z czasem), a potem w książkach tak piszą i tak trzeba się uczyć dodatkowo slangu :lalag: :icon_evil: :) :flesje:

A osoby niewtajemniczone nigdy nie skumają o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIECHCE SIĘ WYMONDRZAĆ ALE ALUMINIUM CZYLI PO POLSKU GLIN TO TERZ METAL WYSTĘPUJE WIELE STOPÓW WIĘKSZOŚĆ SPAWALNYCH ALE SĄ TAKIE TAŁATAJSTWA NP. ZNAL NIESPAWALNY CZĘSTO URZYWANY NA WYKONANIW SKOMPLIKOWANYCH DOKŁADNYCH ELEMENTÓW PONIEWARZ MOŻNA WYKONAĆ DOKŁADNE ODLEWY. CARAKTERYZUJE SIĘ TYM ŻE W MIESCU PĘKNIĘCIA WIDAĆ TAKIE DURZE KRYSZTAŁKI MATERIALU JESLI TAK WYGLĄDA TO ZAPOMNIJ O SPAWANIU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...