Skocz do zawartości

Sprowadzenie moto z UK - rozwiązanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu zaznaczam, że temat ten jest nie powtarzalny. Szukałem coś w tym kierunki i nie znalazłem.

Otóż zastanawiam sie nad sprowadzeniem motockla z UK, ale niewiem jak rozwiązać sprawe transportu.

 

Do UK i spowrotem będzie 3k kilometrów. Firmy transportowe życzą sobie w najlepszy przypadku 0,70gr/km co daje nam kwote 2100zł.

Przy motocyklach z niższej półki jest to dość całkiem spora kwota.

 

Wynająć lawete samemu i pojechać tam i spowrotem to koszt:

50zł / dzień za lawete = 100zł

Auto pali 11l gazu na 100km, czyli spali około 330l gazu, który kosztuje 2,15zł

Daje to nam 710zł. Do tego przeprawa promem z Francji do Anglii w 2 strony to 500zł.

Łącznie wychodzi: 1310zł

 

Można też pożyczyć Vana i sprowadzić również kilka innych motocykli i podzielić koszta.

Tylko niewiem ile wejdzie na Vana, wiadomo, że rózna są Vany, ale mógłbym dostać Renault Master i Fiata Ducato.

Wypożyczenie jak dla mnie to jakieś 200zł po koleżeńsku.

Auto pali 8l ropy na 100km, czyli spali około 240l ropy, która kosztuje 3,85zł daje to nam 924zł.

Przeprawa promem z Francji do Anglii w 2 strony to około 900zł.

Łącznie wychodzi: 2024zł.

Jednak dzieląc to przez na przykład 2 motocykle to wychodzi 1010zł.

Jeżeli na Vana udało by sie wpakować 4 motocykle to wyszło by jakoś 505zł.

Jednak niewiadomo jak to z wpakowaniem do środka takiej ilości.

 

Może koledzy mają jakieś doświadczenie?

Pozdrawiam.

Edytowane przez TDragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynająć lawete samemu i pojechać tam i spowrotem to koszt:

50zł / dzień za lawete = 100zł - 2 dni troszke napiety termin

 

Auto pali 11l gazu na 100km, czyli spali około 330l gazu, który kosztuje 2,15zł - furka z gazem troszke lipna - bo musisz szukac gazu bo nie ma go wszedzie,a po drugie to musisz sie zaopatrzyć w rozne końcówki , bo sie spotkałem z 3 typami

 

Do tego przeprawa promem z Francji do Anglii w 2 strony to 500zł - raczej srednio realane w dwie strony,jesli auto ma przyczepke.No chyba ze to speed feries i bukowane z jakies 2 -3 tyg wczeniej

 

Auto pali 8l ropy na 100km, czyli spali około 240l ropy, która kosztuje 3,85zł daje to nam 924zł. - ropa w niemcowni i w belgii,francji i w UK jest droższa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to wez gazete do reki i poczytaj w ogloszeniach.

dla mnie chlopaki wożą z londynu do białegostoku za 100-120 funtów czyli około 500 zł;

tutaj w angli duzo jest takich prywatnych przewoznikow z licencjami;

jak mieszkasz gdzies po drodze świecko - białystok to moge dac Ci numer do nich, a jak nie to musisz poszukac sobie sam - napewno znajdziesz! hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, chyba nie jesteś pierwszym, który ma takie problemy... linka

poczytaj, potem poszukaj innych podobnych tematów

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troche na forum i widze, że można sprowadzić moto za 500zł, a czasem nawet taniej.

Wszystko kwestia konkretnego zlecenia i dogadania się.

 

Rozumiem, że przewoźnik już sie zajmuje dokumentacją i jakimiś formalnościami na granicy?

 

Widziałem, także ogłoszenie na londynek.net, że ktoś wraca poprostu jakimś Sprinterem do Polski i może coś zabrać. Hmm, tylko jeżeli to nie jest firma to można takim ufać?

Ja mu wpłace kase, on pojedzie niby kupi moto i kontakt sie urwie?

Najlepiej by było, bym sie rozliczał jak już przywiezie.

 

Jak wygląda zabezpieczenie moto podczas transportu w busie? Jakieś pasy, szyny, czy po prostu masa styropianu? :biggrin:

 

Jest jeszcze taka możliwość, że wujkowi, który jest w Irlandii dałbym znać, on by pojechał po moto. Następnie już na spokojnie moto przetransportował sobie jakimś przewoźnikiem stamtąd do Polski.

Jedyna zaleta, że wtedy nie będą mnie ścigać żadne terminy. Jednak z Irlandii to ciężko coś do Polski zabrać, przynajmniej nie widziałem ogłoszeń. Koszta będa tez odpowiednio większe, bo prom jeszcze dochodzi jeden.

Edytowane przez TDragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przewoźnik już sie zajmuje dokumentacją i jakimiś formalnościami na granicy?

a jakie sa niby te formalnoscie ktore musi załtwic przewoznik?????

 

 

Widziałem, także ogłoszenie na londynek.net, że ktoś wraca poprostu jakimś Sprinterem do Polski i może coś zabrać. Hmm, tylko jeżeli to nie jest firma to można takim ufać?

Ja mu wpłace kase, on pojedzie niby kupi moto i kontakt sie urwie?

Najlepiej by było, bym sie rozliczał jak już przywiezie.

no spoko, ale pozniej szukaj sobie tego moto na bazarze w Łodzi i na Allegro w dziale części.

 

czy po prostu masa styropianu? :crossy:

tak tak,jesli wieziesz lodówke.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Auto pali 11l gazu na 100km, czyli spali około 330l gazu, który kosztuje 2,15zł

Zapewnim Cie iz nikt nie zatankuje Ci gazu poza granicami kraju za 2.15 więc na wstepie możesz te wyliczenia wiesz co :)

 

11 litrów to spala bez lawety, z laweta licz i nawet 20.

 

Firmy transportowe życzą sobie w najlepszy przypadku 0,70gr/km

 

Cena wręcz rewelacyjna jesli wynajmujesz ekstra busa.

 

Potem piszesz o busie od kolegi, znowu cena ropy z Polski.

 

Fiat ducato pali 8 l :icon_mrgreen:

 

Bez obrazy,chłopie ile ty masz lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego!

Ja sprowadzam motocykle z UK. Czasami wiozę jedna sztukę, więc miejsce na drugą by się znalazło. Gorzej z terminami bo lekko napięte :icon_mrgreen:

Napisz na PW może coś uda sie wymyślić.

 

Ewentualnie podaje Ci gadu firmy która zajmuję sie transportem: 11861512, najtaniej co udało mi się kiedyś znaleźć 150 funtów...ale pierwsze moto dojechało z pęknięta czachą a drugie bez lusterka..:|duze ryzyko...

 

http://www.lukasmotorsport.prv.pl/ link do strony tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie formalności?

Słyszałem iż na granicy zgłasza się, że ten pojazd będzie zarejestrowany w kraju, wtedy dostaje sie kwitek i idzie z nim do skarbówki. Na ile w tym prawdy to ja niewiem.

 

Co do spalania...

Więcej niż 12 nie weźmie. Woziłem już cięższe rzeczy.

 

Po prostu rozważałem każdy przypadek, jaki pryszedł mi do głowy. Nie mam doświadczenia w sprowadzaniu pojazdów, a moje wypowiedzi wzoruje na wypowiedziach innych internautów, oraz z różnych artykułów (często przedawnionych).

 

Spalanie Fiata Ducato wzoruje na silniku 2.5 D 100KM i można zejść poniżej 8l.

 

Widzę, że lubicie sie naśmiewać i kwestionować wypowiedzi mało doświadczonych. Może to i dobrze, przynajmniej będę wiedział, że nie pakuje sie moto styropianem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan ogólnie ok, tylko wyliczenie nie za bardzo.

 

Pozatym coś musisz jeść, gdzies sie przespać, wycieczka na 3 dni.

 

Licząc całość ( juz nawet nie myśląc o jakis uszkodzeniach czy to auta, moto, czy Ciebie czego nie życzę) to

chyba na jedno wyjdzie nawet wynajmując ektra busa.

A wynajmując busa sprawdz czy przewoźnik ma polisę tzw.OCP, co w przypadku uszkodzenia przesyłki jest bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie formalności?

Słyszałem iż na granicy zgłasza się, że ten pojazd będzie zarejestrowany w kraju, wtedy dostaje sie kwitek i idzie z nim do skarbówki. Na ile w tym prawdy to ja niewiem.

 

To zle słyszałeś

 

Spalanie Fiata Ducato wzoruje na silniku 2.5 D 100KM i można zejść poniżej 8l.

 

Tak jak bedziesz jechał 90 cały czas.

 

 

 

 

osobiscie bym ci radził to komuś zlecieć. Widac ze jestes młody.Doswiadczneie za kólkiem raczje zerowe.Kazdemu sie wydaje ze taka wyprawa to spoko i dam rade.Powiem ci ze nawet nie bedizesz wiedizał kiedy zasniesz za kierwnica.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...