Skocz do zawartości

Muzeum motoryzacji w Bielsku


buba6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem, że ma powstawać, ale nie wiedziałem że juz jest, dzisiaj przypadkiem tam trafilem. W bielsku jest muzeum motoryzacji! zorganizowane jest przez automobilklub beskidzki. sam budynek straszy, jest to jakas zabytkowa budowla, jezeli ja kiedys odrestauruja bedzie super. zadnych oficjalnych mozliwosci zwiedzanai nie widac, chociaz ponoc w soboty takowe sie odbywa. na terenie spotkalem kierownika i zabral mnie do sali gdzie sa pojazdy i wtedy serce mi zamarlo, nie dla z powodu jakie maszyny tam zobaczylem, ale z powodu stanu magaznu w ktorym stoja. w rogu triumph cabrio z sufitem, ktory na nim wyladowal, pod sciana model przekrojowy podwozia jakiejs starej ciezarowki zasypany gruzem, zabytkowe mercedesy, syreny i inne pojazdy cale zabrudzone z tynkiem sypiacym sie z sufitu na nie. z motocykli stoi wfm'ka. osa i bmw, chyba r71, z koszem wszystko w oplakanym stanie, tzn. wiekszosc odrestaurowana, ale... mialem plan oddac tam swoje zabytki, wspomoc muzeum, ale teraz juz sam nie wiem.

 

http://www.ak-beskidzki.bielsko.eu/index.php?cat=99#foto

 

 

a tutaj zdjecia z otwarcia, jak sie jeszcze nie walilo tam wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyjscie, jak ktos jest z bliska to zakasac rekawy i pomóc w remoncie, to sie nazywa "czyn społeczny", i kiedys zdawało egzamin, w czynie społecznym odbudowano warszawe, wiec zakasac rekawy i wyniesc pare wiaderek gruzu, uzupełnic tynk, wyczyscic maszyny, za darmo, nic nie stracisz, godzine dwie czasu raz w tygodniu kazdy znajdzie, a efekt bedzie!Muzea maja ten dylemat ze przewaznie nie smierdza kasą a zakładane sa przez zapalenców którzy ida naprzód nie patrzac na pietrzone przez rózne biurwy kłody pod nogami i chroniczny brak funduszy i takich ludzi trzeba szanowac! I pomagac! Mozna jeszcze przesłac im 1% podatku:-)A propo odbudowy Warszawy, wiecie ze zgłosiło sie juz bardzo duzo włascicieli przedwojennych kamienic? I dostali je z powrotem, tylko troche odremontowane po spaleniu i zrównaniu z ziemia, ciekawe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos sie zacznie dziac to oddam nawet wiecej niz 1% i jakies graty podaruje:-) tak własnie rodzi sie inicjatywa społeczna, w ogóle jak ktos ma jakies zbedne czesci niech podesle do tego muzeum, w koncu zawsze sie to jakos sporzytkuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

jak masz 1%, to przekaz, ale nie wiem czy co innego bym im wysylal, to sie naprawde wali tam... a kase wydaja na jakies tam niby rajdy wspolczesnych pojazdow, zapominajac o muzeum, tak to jest, poniewaz wlascicielem jest automobilklub. juz lepiej przekaz na rdzawe diamenty w ustroniu, tam cos z tego bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buba6- na rdzawe diamenty to jestem za! a tak poza nawiasem to kiedy sie wybierasz do remixa?

 

granat-jak bys poznal wlasciciela tego "muzeum" to bys zrezygnowal z pomyslu oddania wladzy w rece ludu hehe to sie nie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...