Skocz do zawartości

Ubiór motocyklisty


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amon_Shadow

Jeżdże w skórach.

wnioski

Przy temperaturach poniżej 5 C dłużej niż 3 godzinki nie ma co się wygłupiać i to na + dla Cordury czy Gore-tex.

Skóry nie są dobre ani na zimne dni ani na gorące, ale za to jak pięnie się prezentują na criuserze.

materiałówki sa dobre na dalszy wypad, oddychają, chronią przed zimnem, wilgonią, a skóra moment i jest zimna i przenosi na ciało, nawet jeżeli masz onuce i kalesony.

ale mam system na skóry (trochę jak ufolud wyglądałem)

Kupiłem sobie (na deszczowe dni) gumowe butki i rękawice trójpalczste (polecam http://kobimoto.az.pl/przeciwdeszcz.html).

dobrze chronią przy temp. 3-10 przed zimnem)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, że skóra jest kiepska na zimno. Miałem spodnie takie, jak "dźiny" tylko, że ze skóry. Jak kupiłem spodnie na szelkach ze wzmacnianymi kolanami, całe z grubej skóry z podszewką, problem zniknął. Nawet przy 1 stopniu było spoko. Prędzej wymiękały mi końcówki ... stopy i dłonie.

Ale zgadzam się, że bardziej praktyczne są tekstyle, tylko nie mają takiej prezencji i takiego klimatu. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA śmigam N-40.Jest mi dobrze.tylko podczas deszczu krople kłują w policzkiu.poza tym nie jeżdżę szybko.Nolanik sprawdza się w mieście.Widziałem koleśia w hiszpanii-jechał Dukatem w jakimś jet-cie.Chyba było mu wygodnie.gdyby chciał zmienić to by zmienił.To działo się na trasie przed barceloną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak nie można ubierać się jak kto chce.należy ubierac się biorąć pod uwagę ogólne bezpieczeństwo podczas przemieszczania się.Smigając nakedem ubierałem się do tej pory w skore(kurtka,spodnie,buty).@ tyg temu kupilem gore-texa, ktory do skorzanych spodni nie bardzo pasuje.Już nie moge sie doczekać aż przejade się w tym "komplecie".

 

odnośnie kasku.Jet's są mniej bezpieczne,ale jazda w nich dostarcza o niebo więcej przyjemności niż w 'belkach".Ja wolę kontakt bezpośredni z przyrodą nawet za cenę wygody i...mniejszego niż w "belce" bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do miasta w lecie otwarty jest lepszy, niż zamknięty. Zawsze będę bronił tej teorii.

 

Trzeba wziąć pod uwagę to, że w zamkniętym masz gorze możliwości oddychania (minimalnie) i przy upale w korkach możesz nawet zemdleć ... kto jak kto, ale ja mdlałem w tramwaju na kacu ... słaba głowa.

Jak masz lepszy przewiew - jesteś bardziej trzeźwy - jest bezpieczniej. Poza tym w otwartym np. N40 masz lepszą widoczność na boki, łatwiej coś zobaczyć obracając łeb - w mieście to się liczy.

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra najlepiej chroni przed wiatrem a nie prze niska temp. Najlepiej jest w letnie chlodnie wieczory ( letnie chlodne wieczory = 13-18 C) Na jesien juz trzeba kombinowac z kilkoma warstwami roznych materiałów. Najlepsza ochrona przed zimnym wiatrem to uwaga GAZETA pod skóra. Naprawde super chroni. Zero wiatru na torsie, jest naprawde cieplej niz bez gazetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...