Skocz do zawartości

Najtańszy kask ;/


Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego nie kask z otwarta szczena? O tuż latem ubiegłego roku straciliśmy kolegę. Miał na sobie kask tego typu. Podczas wypadku kask jemu sie otworzył. Nie muszę chyba już kończyć co sie stało....?

A co do mojego otwartego kasku to nie lubię jak mi szyba paruje. No i do słuchania muzyki otwarty kask :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wypadku kask jemu sie otworzył. Nie muszę chyba już kończyć co sie stało....?

 

Czy bezpośrednią przyczyną śmierci ( RiP) był uraz spowodowany tym że kask był otwarty, czy coś innego?

Pytam, bo coś mi się wierzyć nie chce, ze zginął przez otwarta szczękę :P . Być mozę, jeśli nawet kask się otworzył, to i tak w wyniku jakiegoś uderzenia, które to właśnie mogło być tym odpowiedzialnym za finał.

 

Przy całym szacunku dla pamięci Kolegi, to nie demonizujmy jeśli nie mamy 100% pewności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tym bardziej, że wspominany już na forum raport hurta, chociaż stary, to jednak dość wyraźnie pokazuje rozkład uderzeń idących na kask w wypadku - tym samym wskazując jety jako najmniej bezpieczne. nie sądzę, aby się to akurat diametralnie zmieniło przez te lata

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, ten jeden się z jakiegoś powodu otworzył (trudno ocenić przyczynę) - ale i tak statystyka mówi, że lepiej szczękę mieć chronioną. podobnie w wypadkach samochodowych raz na jakiś czas zdarza się sytuacja, że ktoś nie miał zapiętych pasów i dzięki temu nic mu się nie stało; ale w większości zapięte pasy ratują życie i zdrowie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moze to tylko moj egzemplarz taki sie trafil ale juz bym na pewno tego modelu nie kupil, polecialem poprostu na "wielka" marke agv i sie posliznalem...

 

 

 

Bo kupiłeś kask za 300 zł, to jakich wodotrysków oczekiwałeś? Ja mam AGV i to też jeden z tańszych bo za 600 zł ale nic mu nie mogę zarzucić. Szału nie ma ale jest wystarczający

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kupiłeś kask za 300 zł, to jakich wodotrysków oczekiwałeś? Ja mam AGV i to też jeden z tańszych bo za 600 zł ale nic mu nie mogę zarzucić. Szału nie ma ale jest wystarczający

Jesli chodzi o kaski, to dlugo sie rozgladalem. W koncu udalo sie kupic w pomorskim na wygwizdowie do, ktorego prowadzi droga niemieszczaca sie w zadnych kategoriach (koledzy z pomorskiego wiedza o jakim miejscu mowie) uvexa boss za 420 PLN.(przecenionego z 200 euro) Dla mnie najwazniejsze bylo: bezpieczenstwo bierne, komfort, a przede wszystkim BEZPIECZENSTWO CZYNNE, czyli nieparujaca szybka... i tutaj zaczynaja sie schody, bo ceny takich kaskow nie sa niskie.

 

Ogolnie polecam na kasku nie oszczedzac !!!

Edytowane przez Sofik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest troche nie zrozumiałe to,żeby odradzać komuś kupowanie kasków otwartych,ja osobiście zawsze jeździłem na nakedach tylko w otwartych w których jest większa widoczność,poza tym na nakedach jeździ się zazwyczaj nie szybciej niż 140/h,a gdyby otwarte kaski były takie niebezpieczne to by ich nie używali chopperowcy co ich prędkość jest zbliżona do nakedów-oczywiście że kaski z wyższej półki cenowej są bezpieczniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest troche nie zrozumiałe to,żeby odradzać komuś kupowanie kasków otwartych,ja osobiście zawsze jeździłem na nakedach tylko w otwartych w których jest większa widoczność,poza tym na nakedach jeździ się zazwyczaj nie szybciej niż 140/h,a gdyby otwarte kaski były takie niebezpieczne to by ich nie używali chopperowcy co ich prędkość jest zbliżona do nakedów-oczywiście że kaski z wyższej półki cenowej są bezpieczniejsze

 

140 to mało? Ja na moim enduro nie wyobrażam sobie jazdy w jecie.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kupiłeś kask za 300 zł, to jakich wodotrysków oczekiwałeś? Ja mam AGV i to też jeden z tańszych bo za 600 zł ale nic mu nie mogę zarzucić. Szału nie ma ale jest wystarczający

 

nie oczekiwalem zadnych wodotryskow, bo liczylem sie z tym co moge otrzymac za 300zł, ale chyba wizjer moglby dzialac "normalnie" prawda??? -tzn mogloby sie nie wyginac w ten sposob ze powoduje to najpierw wypiecie a potem przekrecanie sie paneli bocznych???(pomijajac kiepsciuchne przyleganie szyby do uszczelek)

To sa moje doswiadczenia z tym kaskiem (agv GP1) i mam nadzieje ze ta opinia pozwoli zalozycielowi tematu lub komukolwiek wybrac ten lepszy kask za 3stowki a nie kompletny shit za 3stowki :D

 

pozdro.lenar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam!!

Chciałbym posłuchać recenzji na temat tego kasku, może akurat ktoś w nim jeździ lub po prostu ktoś go miał w rękach i jest w stanie wypowiedzieć się na jego temat.

 

http://pilarmet.moto.pl/szablon.php?ids=46...%20KYMCO%202007

 

Marka Ozone jest chyba rzadko spotykaną marką na polskim rynku, w sumie cena mówi sama za siebie i niema się zbytnio po nim czegokolwiek spodziewać ale ... ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez michal.051
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o takim popularnym Nitro, za 299 kupie nowy. A moze jakas uzywke ?

 

Nitro nie jest taki zly, jest bardziej markowy i lepszy niz dalekowschodnie.....

 

zadnych uzywak ! Nie wiesz ile lat ma helm i ile razy spadl z wysokosci X naruszajac skorupe.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...