Skocz do zawartości

Pytanie o Drag Stara


carloss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

mam nadzieje, że nie popełniam, żadnego błedy zadając tu swoje pytanko ale jakże ważne i strategiczne dla mnie.

Chciałbym dołączyć do Waszego grona miłośników dwóch kólek w tym celu w tamtym roku zrobiłem

prawko A. W tym roku przyszedł czas na swoje pierwsze moto. Przeczytałem całe forum i już wiem, że chcę Drag Stara 650 choć małym chłopcem nie jestem, prawie 190 cm, to lepszym rozwiązaniem byłoby 1100.

Niestety kasy jest ile jest, w związku z tym mam pytanie i jednocześnie prośbę do szanownych Kolegów i Koleżanek.

Chciałbym wydać na moto 16 000 zł ale takie na które wsiąde i będe jeżdził a nie dłubał w garażu lub naraże się na zakup jakiegoś szrota.

Może wiecie coś o jakimś pewnym Drag Star, że warto je kupić, może ktoś ze znajomych chce sprzedać ???

Ewentualnie czy mógłbym liczyć na pomoc kogoś przy wyborze już upatrzonego moto ??? przyznam się szczerze, że póki co to zupełny świerzak w tym temacie jestem.

 

Z góry dziękuję za pomoc Carloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł to wstrzymaj się chwilę spróbuj jeszce coś odłożyć bo rzeczywiscie z twoimi gabarytami po 3 m-cach będziesz już się rozglądał za większym. A jak gdzieś się od kogoś bujniesz 1100 to się będziesz wściekał że nie poczekałeś. Ale jeżeli to niemożliwe to szukaj- największa kopalnia wiadomo na allegro , chyba że kotoś Ci poleci. Ja osobiście też juz byłem zdecydowany na 1100, to w CYCu mnie namawiali zeby się trochę wstrzymać i kupic wildka , i naprawdę nie żałuje że się dałem namówic. Życzę udanego zapkupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł to wstrzymaj się chwilę spróbuj jeszce coś odłożyć bo rzeczywiscie z twoimi gabarytami po 3 m-cach będziesz już się rozglądał za większym. A jak gdzieś się od kogoś bujniesz 1100 to się będziesz wściekał że nie poczekałeś. Ale jeżeli to niemożliwe to szukaj- największa kopalnia wiadomo na allegro , chyba że kotoś Ci poleci. Ja osobiście też juz byłem zdecydowany na 1100, to w CYCu mnie namawiali zeby się trochę wstrzymać i kupic wildka , i naprawdę nie żałuje że się dałem namówic. Życzę udanego zapkupu.

 

 

 

wiem, na allegro jest tego pełno ale z moimi "umiejętnościami i znajomością fachu" to sie boje, że na jakąś badziew mogę trafić.

A czekać za bardzo nie ma co, za długo i tak już czekam na swoje pierwsze moto a tu ślubna zaczyna coraz głośniej mówić o nowej łazience :lalag: to nie ma na co czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,masz dobry pomysł,choć moto troche przymaławe dla dużego chłopa,mój kumpel ma taki sprzet i jeździłem na Drag Starze(mam 194cm,czułem sie przydługi,ale dawałem rade.Polecam Ci motosklep w Poznaniu,szukaj na stronie adammotocykle.pl(ogłasza się na allegro)Tam kupiłem swojego Wild Stara,ma równiez mniejsze mot,ale wszystkie w stanie fabrycznym,sprowadzane z krajów Beneluxu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze twierdzilem i bede twierdzil, ze nalezy zaczynac od mniejszych pojemnosci i mniejszej wagi motocykla. To nie jest istotne, ze po sezonie motocykl bedzie "za maly". Wazne aby opanowac go bez problemu i nauczyc sie jezdzic. A z tego co pisal Kolega to bedzie pierwszy motocykl, wiec sprawa jest dla mnie jasna. Teoretycznie mozna sie opanowac wszystko, tylko tu chodzi o to zeby sie NAUCZYC JEZDZIC.

Pozdrawiam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć carloss.

Nawiązując do twojego #1-go postu chciałbym ci zaproponować abyś się zastanowił nad zakupem naprawdę wspaniałego motocykla jakim jest Kawasaki VN 800 w wersji Vulcan lub Clasic.

Za kwotę 16000zł które chcesz przeznaczyć na zakup możesz wyszukać VN-a z lat 1999 w górę i to całkiem nieźle ubranego.

Zadzwoń pod ten numer komórkowy 692 745 301 , gość ma na imię Paweł i od lat sprowadza motocykle z Belgi ,a mieszka w Knurowie.

Sam kupiłem u niego swojego VN-a i mogę ci go polecić z czystym sumieniem.

 

Jeżeli zamierzasz podróżować we dwoje to DS 650 po 3 miesiącach naprawdę okaże się za słaby ,a VN ze swoimi 55 koniami mechanicznymi na pewno nie dostanie zadyszki.No i siedzenie dla pasażera to prawdziwy fotel w porównaniu z "naleśnikiem" od Drag Stara 650.

Do łańcucha też można się przyzwyczaić ,a jeden zestaw napędowy wystarcza na prawie 40 000 km (ja wymieniałem po 39 000 km).

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej to napisz na PW wtedy dam ci swój nr. tel. i możemy pogadać.

Przy swoim motocyklu wszystko robię sam więc trochę na jego temat wiem.

No ale decyzja należy do ciebie.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam nad sprowadzeniem VTXa ze stanow wiec jak cos moglbym zapakowac jakies drugie moto, na pw poszedl nr gg do mnie, zagadaj jak bedziesz to moze cos sie da zalatwic. no chyba ze interesuje Cie moj V-star ale o tym pogadamy na gg

Edytowane przez LukaszXVS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiem, że w moim poście było zawarte pytanie o Drag Stara ale ......

jak to w życiu bywa zobaczyłem piękną damę :crossy: dwojga imion Suzi, Viola i się zakochałem :icon_question:

Nie pozostało mi nic innego jak poprosić ją o manetkę i tak oto od soboty jesteśmy razem :icon_rolleyes:

 

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować wszystkim za pomoc i udzielane rady zarówno na forum jak i na pw (a było ich wiele), z wszystkich skorzystałem i co najważniejsze jest to również nauka na przyszłość.

 

Do zobaczenie na trasie :crossy:

a do usłyszenia na forum :buttrock:

 

carloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w moim poście było zawarte pytanie o Drag Stara ale ......

jak to w życiu bywa zobaczyłem piękną damę :crossy: dwojga imion Suzi, Viola i się zakochałem :D

Nie pozostało mi nic innego jak poprosić ją o manetkę i tak oto od soboty jesteśmy razem :D

 

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować wszystkim za pomoc i udzielane rady zarówno na forum jak i na pw (a było ich wiele), z wszystkich skorzystałem i co najważniejsze jest to również nauka na przyszłość.

 

Do zobaczenie na trasie :crossy:

a do usłyszenia na forum :D

 

carloss

 

 

Bardzo dobry wybór, gratuluję i witam w gronie posiadaczy Suzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam i na początku chciałem sie przywitać.

 

Co do pytania z początku postu to drogi Kolego mam podobny problem. Jeżdżę od 2 sezonów - na pocztątku miałem VT 600 poźniej przypadkiem trafił się Drag Star 650 Classic. Mam podobny wzrost 189cm i koledzy z którymi zaczynałem jeździć śmieli się ze mnie, że wyglądam jak wiking na mongolskim koniku.

Ja jednak zastosowałem się do zasady, którą i tobie polecam : naucz się jeździć na maluchu a na ferrari jest jeszcze czas. A co do wzrostu to poradziłem sobie następująco: ogołociłem motor ze "zbędnych" sakw, tylniego siedzenia, szyb i innych "kilogramów". Założyłem niskie siodło, wysunięte podnóżki i kierownicę fly bar. Po tych zabiegach Drag stał się wygodny i ,jak dla początkującego, dosyć szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i na początku chciałem sie przywitać.

 

Co do pytania z początku postu to drogi Kolego mam podobny problem. Jeżdżę od 2 sezonów - na pocztątku miałem VT 600 poźniej przypadkiem trafił się Drag Star 650 Classic. Mam podobny wzrost 189cm i koledzy z którymi zaczynałem jeździć śmieli się ze mnie, że wyglądam jak wiking na mongolskim koniku.

Ja jednak zastosowałem się do zasady, którą i tobie polecam : naucz się jeździć na maluchu a na ferrari jest jeszcze czas. A co do wzrostu to poradziłem sobie następująco: ogołociłem motor ze "zbędnych" sakw, tylniego siedzenia, szyb i innych "kilogramów". Założyłem niskie siodło, wysunięte podnóżki i kierownicę fly bar. Po tych zabiegach Drag stał się wygodny i ,jak dla początkującego, dosyć szybki.

 

Witaj. Dokladnie- na czyms trzeba sie nauczyc jezdzic, ja po latach przerwy zaczälem od 250 - potem xvs650, obecnie xvs1100. Fajnie, ze dostosowales moto pod siebie , i to jest jakies wyjscie dla wyzszych osöb. Pozdro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...