Skocz do zawartości

Yamaha Fs 80


leoadko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam pytanko gdy jadę motorem i wrzucam 3-kę i silnik dochodzi do prawie maksymalnych obrotów i zaczyna coś stukać w cylindrze a motor zwalnia na 4-ce to samo się dzieje a na 1-ce i 2-ce nie co to moze być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miałeś gówniane częsci albo jakis partacz to złożył (wymiana korby) i coś dostało luzu. rozbieraj i sie nawet nie zastanawiaj bo jak wysypie ci sie łożysko z wąłu to nie bęeddzie co zbierać. moliwe jeszcze że po szlifie nie były skorygowane okna w cycindrze i pierścień puka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam pytanko gdy jadę motorem i wrzucam 3-kę i silnik dochodzi do prawie maksymalnych obrotów i zaczyna coś stukać w cylindrze a motor zwalnia na 4-ce to samo się dzieje a na 1-ce i 2-ce nie co to moze być??

 

 

Sorki że nie w temacie ale muszę odpowiedzieć bo jest to silniejsze ode mnie :P :

To co ci stuka to prawdopodobnie widmo kryzysu społeczno-gospodarczego ;)

 

W każdym razie życzę szybkiego rozwiązania problemu :crossy:

 

pozdr

Edytowane przez Murdoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200km to mało:/

 

TO wystarczająco dużo, silnik jest już dotarty.

 

Jeśli na pierwszych dwóch biegach to zjawisko nie występuje (przy podobnych obrotach), to można raczej wykluczyć układ korbowo tłokowy jak winowajcę.

 

leoadko napisz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcpol to jak wytłumaczysz fakt, że w książcze obsługi Simsona S51 pisze aby docierać conamniej przez 500km!!!, a także fakt że kumpel podczas docierania jawki przejechał 300km myślał że spoko zaczął jeździć w jego stylu (cóż troche ostro) i jawka się zatarła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo człowiek który nie zna sie na parametrach silnika będzie docierał 500 a człowiek który zna sie to bedzie docierał 100km max

P.S. jak według ciebie przebiega docieranie silnika w gokarcie, którego żywotność wynosi około 10h?? wg ciebie jeszcze silnik byłby niedotarty i już by sie nadawął do remontu tak?? czytajcie chłopacyu bo aż głupio to czytać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary co ty piszesz, żeby kolega docierał swoje moto przez 100km!!!

 

Ten motor bardziej przypomina mi Suzuki Gt 80L albo jakiegoś ogołoconego Classica, a nie gokarta, skoro jest tak jak piszesz to może ja też zaczne jeździć na czystym metanolu bo tak jeźdżą zawodowcy u nas na Stali Rzeszów na swoich "motorkach", albo wiesz co może w ogóle nie docierajmy, bo wiesz to nie ma sensu tracić na to czasu lepiej przejeździć mocno te załóżmy 3H się wyszaleć, później przecież wystarczy tylko zestaw wymienic, a z tym problemu nie ma do FS 80, o którym pierwsze słysze.

 

Weź ty się zastanów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...