Skocz do zawartości

Regulacja Gaźnika


Krzysnik363
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Skuter na zimnym silniku nie nie może "zaskoczyć" to znaczy jak sie wciska starter elektryczny to słychać że silnik juz odpalił ale gdy sie puści to gaśnie.

Przez co mam problem z odpaleniem. na zimnym silniku (np. jak go odpalam rano) nie "zaskoczy" za pierwszym razem.

MA także muła przy startowaniu i czasami jak chce wystartować ze skrzyżowana na jeszcze zimnym silniku to dostaje muła i jak mu sie nie puści gazu to może zgasnąć.

To jest wina złej regulacji gaźnika ponieważ czyściłem gaźnik i nie potrafię go teraz wyregulować

Proszę o pomoc. Którymi śrubkami mam kręcić i o ile obrotów. Dodam za skuter to 100 % seria wiec ustawiania tez powinny być standardowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się :wink:

 

Gaźnik po czyszczeniu, pali od pierwszego jednak z wydechu wylatuje piękna chmura białego dymu, nawet po rozgrzaniu. Czym mam kręcić?? ;) ;) :D

 

Iglica podniesiona max do góry (inaczej nie odpalał) obroty wykręcone w 4/5 max. obrotów, sqad mieszanki wykręcony 1,5/2 obrotów. Na gaz reaguje - bez zastrzeżeń, muła nie ma.

 

skuter to Piaggio TPH 125 z gaźnikiem Mikuni 19mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA także muła przy startowaniu i czasami jak chce wystartować ze skrzyżowana na jeszcze zimnym silniku to dostaje muła i jak mu sie nie puści gazu to może zgasnąć.

Tez tak mialem swego czasu w SV-ce, dolegliwosc ta ujawniala sie zwlaszcza w okresie zimowym ("Ja mu w gaz, a on mi zgasl" :biggrin: ), nie powiem, bylo to dosyc irytujace :icon_razz: , na szczescie w serwisie to poprawili, kombinujac cos przy gazniku - nie tylko z wolnymi obrotami (to dalbym rade zrobic samemu).

 

PS Ladna galeria na Polskiej Jezdzie, no i jedynie sluszne malowanie. ;)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...