Skocz do zawartości

Zestwy Ksenon - czy ktoś ma?


Chmiell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A my tu piszemy o motocyklach. Więc jak zobaczysz moto na xenonach to dzwoń na Policję.

 

Tak, najlepiej będziej jak każdy sam będzie decydował jakie światła chce mieć w samochodzie lub motocyklu. Czy jadąc po drodze nie denewujesz się jak ktoś jedzie na długich?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj pisał o BiXenonach, czasami jest stosowany ruchomy odbłyśnik czyli mamy jeden element wyładowczy a dwa sposoby rozpraszania światła :) Ale nie wiem czy konstrukcja nie występuje tylko w samochodach z racji skomplikowania...

Stopień skomplikowania żaden jak sądzę - inna przetwornica do palnika i odpowiednie podłączenie żeby można było używać "poganiacza" - a przy samym palniku jest "jakiś" element (nie jestem elektronikiem - może silniczek, może elektromagnes?) odpowiedzialny za sterowanie przysłoną. Tak to wygląda w zestawie made in china z ebay'a do świateł H4.

 

pozdrawiam,

E"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na próbe zakupiłem i założyłem komplet HID H7 5000K za całe 200pln na dwa reflektory ale do małego auta jakim śmigam,byłem na przeglądzie ,diagnosta podjechał mi tym ustrojstewem pod reflektory i o dziwo nie miał się do czego doczepić widmo światła było takie jak z oryginalnych żarówek ,pokręcił troche śróbawkami bo troszke za wysoko były ustawione i tyle . 5000K wpada w niebieski ale obserwując ten kolor może na przyszłość zakupie 4300k w celu mniejszego rzucania się w oczy, ale różnica jest ,podjechanie pod tył ayta poprzedzającego w korku które jest w jasnym kolorze zmusza do przymrużenia oczu po zmroku.Zobaczymy ile mi poświecą te najtańsze zakupione z alledrogo i co pierwsze padnie -palnik czy przetwornica.myslałem żeby zakupić też do motocykla H7 ale mam Anglika i podejrzewam że byłbym że byłbym zbyt okrutny dla tych z przeciwka ,a że nie śmigam za wiele po nocy to jeszcze się wstrzymam z decyzją,poobserwuje te w autku.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak wygląda 8oooK w moim K1 i porownanie do zwyklego H7. Teram mam na dlugich BlueVisiona wiec nie ma juz takiej różnicy w kolorze

 

http://images43.fotosik.pl/59/087525ffd29a19dcmed.jpg

 

Jest o wiele wiecej swiatla i jast wyrazna granica światła i cienia.

Edytowane przez Azi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa, jeżeli nie mam gładkiego szkła w lampie? Teoretycznie czytałem coś o polerowaniu klosza (mam plastika). Występowały XF z soczewką, ale kupić lampę jest trudno, tzn jeszcze nie spotkałem dawcy z soczewką, a chętnie bym się zaopatrzył w taką lampę. Niestety światło z jednej H4 jest słabiutkie (założyłem lepszą żarówkę Phillipsa, jest lepiej, ale dalej jest za ciemno przed moto) i coraz poważniej myślę o xenonie. Zdarza mi się wracać po nocy z trasy i po prostu nie czuję się pewnie przy tym świetle które obecnie mam. :lapad: Bynajmniej nie chodzi mi o poprawienie wyglądu czy szpan, potrzebuję więcej światła przed moto. Rozważałem montaż halogenów, ale to będzie dopiero dawało po ślepiach innym kierowcom.

 

Poradzicie coś? :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze raz zapytam, bo opinie są różne: warto zakładać xenon do świateł drogowych (mam dwie oddzielne Lampy), czy zostawić zwykłą H? Światło drogowe używam tylko wieczorem i nocą, nie chodzi mi o mruganie

Edytowane przez mrymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...