Skocz do zawartości

Rekord przebiegu Hayabusy!!!


Rekomendowane odpowiedzi

To jest ta jedna jaskolka, co Wiosny nie uczyni :icon_idea:

 

heh, a gdyby wszyscy wsadzali sobie palce w dupe zanim podadza komus reke na przywitanie to tez bys tak robil ? Bo tak juz jest ?

 

PS niepotrzebnie sie produkuje, ;) ...dobrej nocy

Edytowane przez Sofik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszyscy wsadzali sobie palec w dupe przed podaniem komus reki, to nikt by sie tak nie wital :icon_idea:

A co do sprzedawcow, ktorzy nie klamia o historii wypadkowej i przebiegu swojego moto, to tak dlugo bede odosobnieni w tym co robia jak dlugo potencjali nabywcy beda wierzyc w przebieg a nie w rzeczywisty stan techniczny.

 

PS. Zauwaz ze jedno ogloszenie z allegro, gdzie przebieg moto jest prawdopodobnie nie cofany jest takim unikatem, ze zasluzylo na zalozenie tematu na forum ;)

Edytowane przez PiotrekRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku Wujek przywiózł mi VN750 z 1993 roku z przebiegiem 26,5tys km i jak na razie wydaje mi się on całkiem prawdziwy (ja przejechałem przez sezon tylko 2tys km). Motocykl stał przez 2 lata nieużywany - co akurat było widać gdyż trzeba go było trochę wyczyścić.

Czasem można trafić okazję z niedużym przebiegiem i bezwypadkowy ale to łatwiej znaleźć od osoby prywatnej niż od handlarza.

W samochodach jest tak samo (albo gorzej) z przebiegami- w internecie większość samochodów ma poniżej 200tys km a przecież przeciętny polski kierowca robi 20tys km rocznie... Najlepsze pod tym względem są starsze diesle- ktoś kupił auto z takim silnikiem żeby po mieście pojeździć:icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując całą dyskusję sądzę że my poprostu lubimy być oszukiwani, mając tego świadomość. Odpowiedzcie sobie szczerze na pytanie czy wolelibyście wspomnianą busę z przebiegiem ponad 70tkm czy moto może nie tak pewne co do historii przebiegu(przyjmując teoretyczne założenie że ten jest pewny), posiadające na liczniku wartośc 30tyś km? Myślę że większość woli kupić motocykl z mniej pewnym, ale jednak mniejszym przebiegiem. Czego oczy nie widzą tego duszy nie żal...Moje spostrzeżenie: chyba kaźdy po części chce mieć świadomośc jaki to świetny interes zrobił, choćby za cenę oszukania samego siebie. U nas niema chyba jeszcze mody na kupowanie motocykli drogich i czesto z relatywnie duzym przebiegiem, ale za to od pierwszego czy drugiego właściciela i z wierzytelną historią serwisową. Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2003r kupiłem nowy skuter. Próbowałem go sprzedać od końca sezonu 2005 z przebiegiem rzędu 20tyś. Chętnych było sporo, ale każdego odstraszał taki duży przebieg - jakby nie wiedzieli, że remont 2T to 500zł. Dodam tylko, że mechanicznie sprzęt chodził bez zarzutu. Na giełdzie podszedł do mnie handlarz i zapytał, a Ty to się nie lubisz pobawić trochę z wiertarką ????

Po wielkich trudach skuter kupił facet dla swojej żony żeby mogła dojeżdżać do sklepu.

 

Aktualnie mam Yamahe TZR, ją także kupiłem w salonie w czerwcu 2006r. Nadeszła chwila uzyskania uprawnień i zmiany sprzęta. Próbuję, ale bezskutecznie. Moto polskie, z salonie, bezwypadek przebieg 16 tyś. Po usłyszeniu przebiegu rozmowy się kończą. Eeee Panie taki przebieg. Przyjechał jeden kupieć gadamy, gadamy a on stan faktycznie perfekcyjny widać, że Pan dba, ale te 16 tyś. Ja mu pow, że skoro sam Pan widzi, że stan jest perfekcyjny to o co chodzi, zwraca się uwagę przecież na stan, a nie na nakulane km. Mówię to co lepiej by się Pan czuł jakbym cofnął do 3,5 tys ???? By się Pan po stanie przecież nie zorietował, jeżeli Panu to pomoże w podjęciu decyzji to nie ma problmu zapraszam za 2 dni i przebieg mże być taki jaki an sobie tyko rząda. Chwile pomyslał i urwał wątek. Przebieg nie jest żadnym wyznacznikiem, znamosoby, które mają takie same sprzęty jak ja z przebiegiem rzędu 3-7tyś i widzę i wiem w jakim one są stanie, a w jakim jest moja.

 

I jak tu nie oszukiwać skoro sami jako kupujący chcemy być oszukiwani???

 

Osobiście wolę kupić moto z większym przebiegiem, a uczciwym niż życie w przekonaniu, że ma 4 tyś. km Chociaż podświadomie jak szukam FZ6 po Allegro to jak widzę moto 2004-2006r to jak widzę 25 tyś km to kręcę nosem i szukam w granicy 6 tyś km chociaż zdaję sobie sprawę, że trzeba jechać, obejrzeć sprzęt, a nie sugerować się licznikiem. To samo tyczy zy moto po szlifie. Wolę kupić motor szlifinięty, ale nie robione niż zrobione żeby widzeć co było na rzeczy, czy było rzetelnie naprawione czy po łepkach zeby ładnie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyklad z UK.

Kupujac 4-5 letni motocykl, masz w reku cztery stare MOTy na ktorych masz podana przebiegi.

Trudno zeby ten najnowszy byl mniejszy od starego :crossy:

Chyba ze kupujesz sprzeta w UK, bierzesz go do Polski ................ i tu cofasz licznik a klientowi nie pokazujesz papierow z MOTu z Anglii :clap:

Sprecyzuj wypowiedz. Motocykl w UK pierwszy przeglad, czyli tzw MOT musi przejsc po ukonczeniu 3 lat. Czyli jesli motocykl byl kupiony nowy, z salonu w 2007 to przeglad jestes zobowiazany zrobic w 2010. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

często czytając forum napotykam informację, że trzeba przyjąć średni roczny przebieg na poziomie 10tys km. Zeszłego lata zanabyłem nówkę sztukę, zrobiłem do tej pory 4 tys. km, co roku mam zamiar nakręcać od 4 do 6 tys. km bo na więcej nie mam czasu. Po 5 latach przebieg (realny)będzie około 20tys, i wtedy przyjdzie mądrala i powie, że na pewno licznik był " korygowany"heheh. będe go musiał skorygować chyba do przodu żeby moto szybko sprzedać.

 

pozdr.

 

davgor

 

'unikajmy generalizacji' stan faktyczny niech będzie w PL wyznacznikiem. po to istnieją serwisy żeby motocykl przed zakupem dać do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...