Skocz do zawartości

Sprowadzenie wydechu z USA


Rekomendowane odpowiedzi

ale u nas celnicy maja w dupie czy to gift czy nie, prezent nie moze przekroczyc wartosci ok $50, a wysylajac paczke olo musi wpisac jej wartosc i jezeli ta cyferka bedzie wyzsza niz ustawowa wartosc , to na 90% bedzie placil clo 9ktore jest smieszne male ok 3% na czesci moto) i do tego 22% naszego vatu

a i jeszcze jedno, idac do UC nalezy przedstawic wyciag z banku ile sie rzeczywisci za to zaplacilo

Edytowane przez Bodzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u nas celnicy maja w dupie czy to gift czy nie, prezent nie moze przekroczyc wartosci ok $50, a wysylajac paczke olo musi wpisac jej wartosc i jezeli ta cyferka bedzie wyzsza niz ustawowa wartosc , to na 90% bedzie placil clo 9ktore jest smieszne male ok 3% na czesci moto) i do tego 22% naszego vatu

a i jeszcze jedno, idac do UC nalezy przedstawic wyciag z banku ile sie rzeczywisci za to zaplacilo

 

A to Polska wlasnie ............ :icon_mrgreen:

A ja mam zamiar wracac ............... :P

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, to zamówienie już poszło.... trudno się mówi, trzeba becylować....

ale następne zaraz się zbliża, więc wdzięczny byłbym za rady jak tego uniknąć....

chętnie również przyłączyłbym się do większego zamówienia.... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to coś musiałem źle podać, bo właśnie próbowałem kupić inne pierścienie i koszt kpl. pierścieni to 50,53$ a wysyłka przez International Express 139,07$ i jeszcze 17$ opłat celnych....... :wink:

 

dopisano:

właśnie rozmawiałem z gościem z bikebandit.com via chatroom i niestety w przesyłkach międzynarodowych o takich małych wartościach stosują takie stawki. :banghead: polecił mi się skontaktować z kimś, kto kupuje od nich dużo, to koszty przesyłki się rozłożą.....

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede niedlugo kupował buty w usa (mój brat tam mieszka). Paczka najpierw do niego pójdzie, a on wysle juz do mnie. Czyli jak to ma wygladac??? Zaniżamy jakoś cene czy na paczce pisze wielkimi literami Gift???

dzieki za info i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na paczkach jest taka karteczka na ktorej wymienia sie rzeczy jakie sa w srodku i na niej wpisuje sie szacunkowa wartosc tych rzeczy i ona wlasnie musi byc nizsza od kilkudziesieciu dolarow (ok $50) - jak kupujesz nowke ze sklepu to trzeba sie dogadywac z kolesiem aby taka wartosc wpisal (niestety uczciwi jankesi nie zawsze na to ida)

 

gift nic nie znaczy bo w takim wypadku napisalbym sobie na kontenerze "gift"i dwie fury sprowadzil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jak tą paczke otrzyma mój brat w stanach? On ja tez rozpakuje, zobaczy czy buty sa np wolne bez wad i dopiero on bedzie wysyłał je do mnie. Czyli w takim wypadku to on wpisuje juz ta wartośc na takiej karteczce???(moze ja celowo zanizyc)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja w zasadzie w tej samej sprawie...

chcę ściągnąć pełen ubiór, mam tam osobę która to dla mnie kupi w USA. I teraz, ile będzie kosztowała przesyłka przy wadze podejrzewam ok. 12kg, za pomocą której firmy wysłać paczkę, jak długo będzie szła i jak

ominąć celników i VAT. Rzeczywista wartość paczki wyniesie ok 1600$

 

Serdeczne dzięki za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...