Skocz do zawartości

Yamaha YZ426F - wymiana rozrządu


l.e.s.t.e.r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

oddaje przed sezonem motor do serwisu i mam pytanko , jaki najlepiej kupić rozrząd+napinacz (firma) ??

 

ile mniej więcej kosztuje wymiana rozrządu ?? jak będą tam grzebać co przy okazji wymienić ?? ( regulacja zaworów i gaźnika to oczywista sprawa)

 

dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zeby nie bylo na konkretne pytanie konkretnie odpowiadam.

Lancuszek do 200zl, napinacz 350zl (za tyle ja kupilem), slizg 180, polowka walu z zebatka 1800zl, walki pewnie 800zl za sztuke oraz komplet uszczelek, robocizna to z jakies 1200zl bo trza rozebrac silnik, dac wal do wyniany polowki itp.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zeby nie bylo na konkretne pytanie konkretnie odpowiadam.

Lancuszek do 200zl, napinacz 350zl (za tyle ja kupilem), slizg 180, polowka walu z zebatka 1800zl, walki pewnie 800zl za sztuke oraz komplet uszczelek, robocizna to z jakies 1200zl bo trza rozebrac silnik, dac wal do wyniany polowki itp.

Pozdro

Lancuszek do 200zl, napinacz 350zl (za tyle ja kupilem), slizg 180, no chodzilo mi wlasnie o takiego posta :wink:

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

porozłożeniu silnika mechanior stwierdził :

 

rozebraliśmy częściowo silnik od Twojej YZ

po dokonaniu pomiarów okazał się, że zużycie podzespołów (korba, tłok) mieści się jeszcze w limitach (sięga już granicznych wartości ale jeszcze się mieści)

jeżeli chcesz to robimy kapitalny remont (wymiana korby, tłoka, łańcuszka, uszczelki) koszt z robocizną - 2500zł

 

robić to czy jeździć aż się rozpadnie ?? cena dobra ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie rozpadnie to ta dwójkę z przodu zastąpisz 4 :icon_mrgreen:

 

chociaż jak dla mnie cena 2500 zł jest raczej cena kosmiczna za taka naprawę ;) Ja za łańcuszek do swojej DID-a kupowany na ogniwa płaciłem coś kolo 170 zł , tłok 640 a korbowód 512 a robocizna myślę ze jest to wszystko wykonalne w warunkach domowych dla ludzi którzy maja trochę pojęcia o mechanice , tylko trzeba korbę zanieść do zakładu zęby tam Ci ja tam zregenerowali to też może kolo 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

porozłożeniu silnika mechanior stwierdził :

 

rozebraliśmy częściowo silnik od Twojej YZ

po dokonaniu pomiarów okazał się, że zużycie podzespołów (korba, tłok) mieści się jeszcze w limitach (sięga już granicznych wartości ale jeszcze się mieści)

jeżeli chcesz to robimy kapitalny remont (wymiana korby, tłoka, łańcuszka, uszczelki) koszt z robocizną - 2500zł

 

robić to czy jeździć aż się rozpadnie ?? cena dobra ??

 

Skoro zużycie sięga granicznych wartości to bym się nie zastanawiał tylko wymieniał. Nie ma na co czekać. Moim zdaniem cena 2500zł za ten remont to bardzo dobra cena. Ja zapłaciłem 3000zł za wymianę (tłok, korba, uszczelki, regulację zaworów, oleje, płyn chłodniczy, skarpety neoprenowe i robociznę) w CRF 450. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Post może stary ale pozwolę sobie go odkopać.

 

Moim zdaniem mechanior robi Cię w trąbę. Oczywiście namawia na wymianę bo

część jest na "granicy zużycia" dla mnie to samo takie stwierdzenie mi śmierdzi.

Dobry mechanik nie rozmawia z klientem w ten sposób, albo mówi wszystko jest

OK albo "trzeba wymienić".

Poza tym wiem jak wyglądają te "pomiary zużycia" ...zazwyczaj odbywają się "na oko".

 

Moim zdaniem ... zapłacisz, a oni nic nie wymienią, opłuczą, wyczyszczą i skasują

Cię solidnie za to.

 

Rozwiązanie : daj to do oceny do innego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...