Skocz do zawartości

Spadające ładowanie wraz ze wzrostem obrotów??!!


dark_rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dorzuce 3 grosze

tanie mierniki nie są jak tanie wino czyli dobre i tanie :biggrin: sprawa wygląda tak że moto na wyższych obrotach generuje wyższą częstotliwośc która to znakomicie zakłóca tanie mierniki :biggrin: więc do pomiaru albo używamy dobry sprzęt albo jedziemy do kogoś kto takowy posiada :) robiłem kiedyś porównanie taniego z dobrym i na wysokich obrotach tani zaniżał około 0.6 v :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest albo uszkodzenie regla, albo jego instalacji.

Sprawdz kostke laczaca regiel z altkiem i jego regla przewody, czy nie sa czasem przegrzane i sztywne.

Sprawdz wszystkie polaczenia instalacji z masa ( rama, silnik ), czyli rozkrec, oczysc i po przesmarowaniu zloz.

 

Adam M.

Hey Adam!

 

Drobne pytanko: Czego używaż do przesmarowywania połączeń elektrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem drugi regulator co prawda używany ale nie wile się zmieniło o 0,2 V jest lepiej nie za dużo teraz mam 12,8 v

 

dodam że strasznie mi się grzeje kostka łącząca regulator gdy kupiłem moto była przytopiona wymieniłem na nową ale na tej widać już ślady przypalenia

 

W instalacji jest dioda w książce serwisowej jest pokazane jak robić test

doda posiada 3 nóżki oznaczone : 1 / 2 / 1 sprawdzam miernikiem

+ do 1, - do 2 wskazanie 0.4-0.6 i jest ok ale jak biore odwrotnie czyli + do 2, - do 1 nic mi nie wskazuje nie ma przejścia a w ksiazce podane 1.4-1.5

ale nie wiem czy dioda własnie nie powinna puszczać w jedną stronę?

link do schematu diody

Edytowane przez ekimm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...