Skocz do zawartości

Wsteczny w WSK 175<lol>


Gościu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak:

 

kupiłe silnik od kolegi pikasa wszytko cacy oprócz alteratora i magneta al enic szybko przełozyłem z swojego :D

 

sprawdzam czy jest iskra iskry nie ma ale bez strachu patrze na przerwe a ona ze 3mm 8O

 

szybko poprwiłem ustawiłem zapłon-iskra jest :D

 

odpalam i dupa ,znowu grzebie w zapłonie-jest juz lepiej

 

kolejne odpalanie (pchanie) zapalił :D jade kurede cos ten silnik jakos taki przymulasty mysle co jest okazało sie ze dwójka była :roll:

 

znowu odpał tym razem jest jednyka moto ma nawet moc :D ale co sie dzieje 8O

jade zwalniam puszczam gaz obroty spadaja dodaje gazu i co jade do tyłu 8O :lol:

 

bardzo głupie uczucie :?

 

i teraz pytanko czy wystarczy cofnac zapłon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade zwalniam puszczam gaz obroty spadaja dodaje gazu i co jade do tyłu    

 

bardzo głupie uczucie  

 

bardzo glupie nie... juz kiedys kilka razy pisalem o tym zjawisku na forum... i kilka dyzurnych madrych glow debatowalo jaka jest tego przyczyna.. to chyba jest cos z zaplonem jak sa wlasnie takie objawy wskazowka od obrotomierza spada a wal kreci sie chyba w druga strone... ciekawe przezycie choc nie polecam na miescie i kursie prawajazdy wkorku(tak bylo u mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie problem z tego co wiem tych dwóch motorów (nie wiem czy tylko). W jawach czasem tak robiono specjalnie (trójkołowcom zrobionych z Jawy w ten sposób robiono wsteczny). Mój silnik dawno temu tak ruszył dlatego ją pierwszy właściciel sprzedał. To jest wina zapłonu, trzeba go dobrze ustawić ( wójek mi mówił że trzeba opóźnić żeby wał nie odbił w drógą strone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja mam to samo w swojej WSK. Juz kilka razy na drodze mi tak zrobila.

Generalnie ona jest slaba, odbija przy zapalaniu, pali swiece, pali za duzo, rzyga z wydechu niedopalonym olejem...

Chyba przydalaby sie jej dobra regulacja, przeprowadzona przez fachowa reke :D.

Pojade w przyszlym sezonie do Pipcyka, moze mi pomoze :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwiec tak:

 

po regulaci zapłony byłu juz lepjej ale wyskoczyłem sobie na chopce i koło staneło 8O

 

dotarganłem go do domu i co rozypało sie magneto(wirnik) raz dwa przełozyłem ze swojego moto i jest super :D

 

moto ma nawet wolne obroty 8O

 

jeszcze musze załozyć uszczelke pod głowice bo mi zyga wacha :D

 

ale co jak co pogoda była zajebista :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pazdi ma racje.Zle ustawiona jawa bedzie bez oporu palila do tylu.W lecie przywieziono mi do zrobienia jawe 350 ktora palila od pierwszego kopa tyle ze tylko do tylu .Okazalo sie ze walnieta byla krzywka ktora robila dwie przerwy tzn. otwierala styki dwa razy.Inny przypadek byl taki ze gosciu ktory robil regeneracje walu zle wprasowal czop i krzywka zaplonowa po zalozeniu zajmowala polozenie nie takie jak trzeba .O ustawieniu zaplonu nie bylo mowy.Co do wsk 175 to one tez lubia dawac popalic.Rok temu regulowalem kumplowi wsk 175 .Wsk w stanie lepszym niz idealnym.Silnik po remoncie u fachowca tyle tylko ze przy zapalaniu odbijala.I caly czas tak sie dzialo nawet po dokladnych ustawieniu zaplonu wymianie krzywki itp.Co ciekawe po rozebraniu calego sinika celem przegladniecia i ponownym zlozeniu dolegliwosc ta minela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...