Skocz do zawartości

Kombinezon


Rekomendowane odpowiedzi

To jest moj pierwszy w zyciu kombinezon, nie przymierzalem nigdy kombiakow powiedzmy za 3000zl wiec nie mam dobrego odniesienia. Mozliwe ze gdybym przymierzal takowe to bym sie swoim zdolowal smile.gif W kazdym badz razie napisze ci moje pierwsze wrazenia przed i po zakupie.

 

1. Milo zaskoczylem sie gdy sprzedawca wyciagnal i pokazal mi je na 'zywo'. Wygladaja duzo fajniej niz na zdjeciach ktore widzialem na allegro. Np. taki model 720 na allegro calkowicie mi sie NIE podobal. Na miejscu okazalo sie ze na zywo taki model wyglada 100% lepiej i moj kolega sie na niego wreszcie zdecydowal smile.gif.

 

2. Kombiaki wygladaja bardzo porzadnie. Ochraniacze,szycia wydaja sie byc solidne. Po zalozeniu czuje sie ze jest sie 'chronionym'

 

3. za 850zl otrzymujesz nowy kombinezon. Ladnie wygladajacy i solidnie wykonany. Ja bym ci polecil tymbardziej jak masz ograniczony budzet. Trwalosci jeszcze nie przetestowalem. Nie jestem w stanie zagwarantowac ze ci sie nie popruje po sezonie albo nie wydarzy sie cos innego smile.gif Choc przyznam ze jak czasem go przymierzam i proboje go rozciagnac to wyczyniam takie wygibasy ze chyba jakby mial sie popruc to by to juz zrobil mrugacz.gif

 

Dzięki serdecznie, za pokaźny opis, trochę mnie to zachęciło do osobistego nabycia w sklepie. Tak jak słusznie zauważyłeś, na allegro te kombinezony wyglądają totalnie inaczej, jakoś nie robią SUPER wrażenia, więc ogląd "na żywo" chyba będzie najlepszą opcją. Cena według mnie więcej niż ok, skoro mówisz, że kombi jest solidny...wiem juz wszystko hehe, dzięki raz jeszcze!

V-TWIN wanker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak sie troche wtrace z moim pytaniem, ale ogolnie to nawet sie one chyba nadaje do tego tematu.

Uzytkuje ktos moze kombinezon TSCHUL? Jakiej sa one jakosci i czy nie pruja sie po 1 sezonie??

Sam sie poprostu zastanawiam nad zakupem takiego wiec stad moje pytanie

 

 

 

Kombi jest OK :buttrock: , trzeci sezon teraz się u mnie w nim zacznie, i niema żadnego niedobrego śladu który by sugerował że już czas zmienić na inny :biggrin: . W końcu to solidna niemiecka produkcja :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiem wam ze jak dla mnie dziwna sprawa z tymi kombinezonami. Zamowilem wlasnie probikera 2 czesciowego, jeszcze nie doszedl wiec nie wiem jak lezy ale nie wiem czy nie bede sie musial bawic w wymienianie . Nie rozumiem tego jak kombinezon ktory ma 5 parametrow rozmiarów (klata, rekaw itd.) da sie zamknac pod jednym generalnym rozmiarem kombinezonu. Przymierzalem kombinezon innej firmy rozmiar 52 i np kurtka luks lezala, przyciasnawa, ale spodnie jakby ze 2 rozmiary za duze a na tylku takie luzy ze nie potrzebowalbym kufra zeby sie spakowac na wakacje;P az patrzylem w lustro i co by sie utwierdzic ze mam odpowiednie proporcje i jak zwykle wszystko gra:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze jak dla mnie dziwna sprawa z tymi kombinezonami. Zamowilem wlasnie probikera 2 czesciowego, jeszcze nie doszedl wiec nie wiem jak lezy ale nie wiem czy nie bede sie musial bawic w wymienianie . Nie rozumiem tego jak kombinezon ktory ma 5 parametrow rozmiarów (klata, rekaw itd.) da sie zamknac pod jednym generalnym rozmiarem kombinezonu. Przymierzalem kombinezon innej firmy rozmiar 52 i np kurtka luks lezala, przyciasnawa, ale spodnie jakby ze 2 rozmiary za duze a na tylku takie luzy ze nie potrzebowalbym kufra zeby sie spakowac na wakacje;P az patrzylem w lustro i co by sie utwierdzic ze mam odpowiednie proporcje i jak zwykle wszystko gra:]

 

 

Ja mam ten sam problem z kombi ALPINESTARS zamówiłem rozmiar 54 według rozmiarówki firmy powinno byc perfekt. Po załozeniu okazalo sie ze spodnie leza jak ulał a w kurteę zapinam sie tylko na całkowitym wydechu :lalag: Wymieniłem kurtke na 56 i wszystko gra oprucz zamka który je łączy bo w kurtce jest dłuzszy zamek niz w spodniach ale damy radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie to te kombinezony, jaka skora i jak garbowane, w kazdym razie za obcisly byc nie moze, bo znowu az tak sie nie rozejdzie, pozatym zawsze po zimie " kazde kombi " jest za male :icon_twisted:

 

W moim HG jezdze 5 sezonow i jakos sie nie rozszedl, ( wrecz odwrotnie :icon_twisted: )

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was pytanie. Mam do wydania 1500zł na mój pierwszy kombi. Czy lepiej jest kupić używkę Dainese albo Alpinestars czy lepiej kupić nowy jakiejś mniej renomowanej marki? Jak nowy, to którą firmę polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was pytanie. Mam do wydania 1500zł na mój pierwszy kombi. Czy lepiej jest kupić używkę Dainese albo Alpinestars czy lepiej kupić nowy jakiejś mniej renomowanej marki? Jak nowy, to którą firmę polecacie.

 

Podpinam się pod pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ema, w weeekend śmigałem z kolegą i szukaliśmy dla siebie kombi.

 

Oglądałem, przymierzałem, i powiem szczerze że ten Tschul czy AMX albo najniższy model Berik to porażka. Kombi po 1200 - 1700 ze zwykłymi ochraniaczami, wykonanie też takie sobie, skóra to też jakaś taka lewizna.

 

Pojechaliśmy do Ret Bike i jeśli chodzi o wykonanie i całą resztę to niestety muszę przyznać że to właśnie Ret Bike wypada najlepiej jeśli brać stosunek ceny do jakości.

 

Kolega kupił tego Ret Bika i już śmigaliśmy jakoś nie narzeka. Ja jeszcze poczekam bo muszę zobaczyć FLM.

 

Tak więc w podsumowaniu brać to co dobrze na tobie leży bo i tak dobre kombi ze skóry kangura kosztuje swoje :)

 

A na lato po mieście to mam buzer Tschula 300 i jest kozak :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. albo kombinezon się nie rozszedł, albo jego użytkownik rozchodzi się szybciej od niego :icon_razz:

pzdr

 

No taka mozliwosc zawsze istnieje :)

 

Mimo tego HG jest OK.

 

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przymierzałem kurtkę Tschul model 900. W większej części wykonana ze skóry wołowej, na rękawach z elementami z jakiegoś materiału.

Rękawy na długość są w sam raz, w pasie ok, ale wydaje mi się ogólnie zbyt ciasna, szczególnie w miejscach protektorów na łokciach i barkach. Sprzedawca mówi, że kurtka po jakimś czasie się rozciągnie i dopasuje rozmiarowo i nie będzie mnie tak ocierać. Większe kurtki mają zbyt długie rękawy, ale czuję się w niej luźniej.

Kupować tą ciaśniejszą?

Edytowane przez kvos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na pewno się rozejdzie. Poza tym kombiaki mają to do siebie, że powinny być maksymalnie dopasowane do Ciebie.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może być za ciasny, szczególnie jeśli wydaje się za krótki na wzrost ...w szerz na pewno troszkę się rozejdzie.

Może szycie Tschula nie jest pod Twoją sylwetkę ...popróbuj z innymi firmami, bedziesz moał porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...