Skocz do zawartości

Zakup motocykla w Wielkiej Brytanii


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Motocyliści w UK proszę o informacje:

1. gdzie i jak szukać motocykla w UK. Strony internetowe? Komisy? Ogłoszenia?

2. jakie są procedury dotyczące rejestracji moto przez Polaka - zatrudnienie i zamieszkanie w UK

3. jak działa polskie prawko czyli czy są jakieś ograniczenia dot. motocykla związane ze stażem za kierownicą lub wiekiem

4. jaka jest dostepność serwisów i części oraz poziom i ceny usług

 

Ponieważ będzie to BMW GS 650 może jakiś przegląd cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Stron www jest duzo bardzo.

2. Procedury takie same jak dla Anglika.

3. Polskie prawko dziala jak w PL, wazne do ubezpieczenia za to jest jak dlugo je masz.

4.Serwisy zrobia co zechcesz, a nawet jeszcze wiecej za co najmniej 40 funtow za godzine.

 

Piotrek

1. podaj jakieś linki - może na pw

2. czyli?

3. dzięki ( prawko od 07-2007 polecasz jakiegos brokera?)

4. tanio nie jest... :)

Edytowane przez DrSpławik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic skomplikowanego. To samo co samochod. Bierzesz moto od goscia, dostajesz kwity, Do DVLA leci jedna czesc dowodu i po jakims czasie przysylacja Ci nowy dowod rejestracyjny do domu. Ubezpiecznie zalatwiasz przez interent. (wpisz w google.co.uk insurance compare) mysle ze bedzie to kolo 70 funtow miesiecznie. Tylko nie wiem jak z ograniczeniami co do pojemnosci silnika. Aha i MOT, ale to na poczcie sie placi. Moto suzkaj np na www.biketrader.co.uk albo na ebay.co.uk

Edytowane przez Truemaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] mysle ze bedzie to kolo 70 funtow miesiecznie.

 

Prawde gadasz jesli chodzi o cala reszte, ale co do ubezpieczenia do wszystko zalezy od tego jak wypelni formularz ubezpieczeniowy. Jest troche zabawy, bo pytaja o wiek, ile masz prawko, gdzie bedzie motor trzymany, jakie zabezpieczenie itp.

Moze zaplacic duzo lub malo :crossy:

Ja place rocznie 100 funciakow :clap: :banghead:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde gadasz jesli chodzi o cala reszte, ale co do ubezpieczenia do wszystko zalezy od tego jak wypelni formularz ubezpieczeniowy. Jest troche zabawy, bo pytaja o wiek, ile masz prawko, gdzie bedzie motor trzymany, jakie zabezpieczenie itp.

Moze zaplacic duzo lub malo :crossy:

Ja place rocznie 100 funciakow :buttrock: :crossy:

 

no bo ty masz duzo żnizków majkelupl :clap:

1.wiek - ponad 200 lat

2.ile masz prawko ponad 180 lat

3.gdzie motor trzymany - w bunkrze,a drzwi bunkra zaspawane, a bunkier przysypany 7 m ziemi

4.zabezpieczenie - bunkier + czujniki ruchu i pole minowe wogół bunkra

wychodziło 1700 funtów , ale po uwzględnieniu twoich odpowiedzi zeszli do 100, to i tak duzo. :banghead: :crossy: :icon_mrgreen:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splawik, tylko pamietaj ze jak chcesz wracac od sprzedajacego na moto to musi miec ono tax i mot (a tak na marginesie motu nie placi sie na poczcie, Truemakerowi chyba chodzilo o tax) a ty musisz miec wykupione ubezpieczenie na siebie (w jukeju ubezpiecza sie jezdziec a nie pojazd). Najgorzej jest jak kupujesz pierwsze moto bo jak juz jakies masz i chcesz zmienic to wystarczy ze przepiszesz ubezpieczenie, ale jak kupujesz pierwsze to ubezpieczenie musisz wykupic jakos na miejscu (chyba telefonicznie), po obejrzeniu motorka, chyba ze zaryzykujesz i wykupisz przed, ale wtedy jesli motorek okaze sie "niezgodny z opisem" to bedziesz mial problem. Sam jestem teraz na etapie kupowania pierwszego moto i przerabiam to wszystko. Zastanow sie tez nad wymiana prawka na brytyjskie. Ja jak sprawdzalem ubezpieczenie na confused.com to z brytyjskim prawkiem wychodzilo ponizej 350F a z polkim prawie 700.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, już mi sie temat rozjaśnia. :P Tak naprawde to ja tylko przekazuję podziekowania od Mojej Piękniejszej bo to Ona planuje wyjazd :wink: a bez dwóch kółek żyć nie może.... :)

Może temat się jeszcze rozwinie, bo doszly mnie info o ubezpieczeniach sprzedawanych w lub przez Tesco. Podobno tanie...

Pozdrawiam wszystkich "po lewej stronie" drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzilo mi o Road Tax a nie o MOT :icon_twisted: MOT to przeglad, bardzo rygorystyczny nawiasem mowiac. Jak sie jedzie na dluzej to bardzo dobra sprawa jest wymienienie prawka na angielskie, gdyz wtedy wszystkie urzedy patrza przychylniejszym okiem. Mi jak planowalem kupic bandita 650 w Anglii (bo mialem plana zostac) to wychodzilo za ubezpieczenie od 70 do 120 miesiecznie, ale nie raz pojawialy sie bledy, ze np. z takim wiekiem nie moge jezdzic na takim moto itp. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie:

- lepiej wymienić prawko na angielskie

- szukać moto które ma ważny przegląd czyli MOT (przypisany do motocykla i przechodzi na nowego właściciela)

- pytać o opłacony podatek - TAX ale można go opłacić w dniu zakupu na poczcie

- wykupić ubezpieczenie na siebie podając jakim sprzętem chce się jeżdzić ew. w dniu zakupu konkretne dane

- dokumenty otrzymane przy zakupie wysłać do rejestracji i przysyłają do domu nowe papiery

 

Prosze o info jak coś poknociłem, pewnie i tak reszta wyjaśni sie "w praniu".

Jeszcze raz dzieki dla Wszystkich za pomoc. :icon_arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie:

- lepiej wymienić prawko na angielskie

- szukać moto które ma ważny przegląd czyli MOT (przypisany do motocykla i przechodzi na nowego właściciela)

- pytać o opłacony podatek - TAX ale można go opłacić w dniu zakupu na poczcie

- wykupić ubezpieczenie na siebie podając jakim sprzętem chce się jeżdzić ew. w dniu zakupu konkretne dane

- dokumenty otrzymane przy zakupie wysłać do rejestracji i przysyłają do domu nowe papiery

 

 

Bardzo dobrze a jeszcze lepiej jak:

- MOT ma dopiero co zrobiony bo masz wtedy rok z glowy i nie wnikasz ze cos Ci sie stanie ( moze byc tak ze kupisz motor z MOTem, ale juz konczacym sie a jak sam pojedziesz to Ci znajda tyle rzezcy do roboty ze sie zalamiesz. MOT jest bardzo rygorystyczny, jak juz ktos napisal )

- Najlepiej jak ma oplacony TAX road - na rok bo masz wtedy zaoszczedzona kasiorke ( 70 funtow ) :clap:

- Ubezpieczenie mozesz zalatwic wczesniej jak juz wiesz jakiego sprzeta kupujesz, lub w dniu zakupu na miejscu gdzies przez Internet.

- Prawko i tak trzeba wymienic jak sie jest dluzej niz 6 m-cy ( teoretycznie, ale jak policja sprawdzi w czasie kontroli ze jestes juz dluzej niz 6 michow to moze zabrac prawko i pojazd ) :banghead:

 

 

A tak na marginesie to jak przyjechalem do Anglii i kupilem pierwszy motor to:

- przez rok jezdzilem bez MOT i Road taxu :icon_mrgreen: na polskim prawku

bo nie wiedzialem ze cos takiego musze miec :icon_rolleyes:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to jak przyjechalem do Anglii i kupilem pierwszy motor to:

- przez rok jezdzilem bez MOT i Road taxu :buttrock: na polskim prawku

bo nie wiedzialem ze cos takiego musze miec :icon_mrgreen:

Majkel :biggrin: :eek: :lalag: ale się uśmiałem. No ale najważniejsze, że bez konekwencji. Właśnie tego chciałem uniknąć. Zerkałem już na e-bay'a i w parametrach sprzedający podają do kiedy opłacony tax i ważny MOT.

Tak swoją drogą to MOT wydają pewnie na rok. Motorkiem jeździć będzie dziewczyna więc przyda się jakiś solidny mechanik, który ewentualnie przygotuje sprzęta do przegladu jak już będzie na to pora.

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...