Skocz do zawartości

Chlodnica


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, swoja chlodnice lekko zmasakrowalem jakis czas temu. Zostala oddana do zakladu tam mi ja poprostowali (to im wyszlo dosc ladnie) i pokleili bo lekko cieklo z niej - to juz nie wyszlo im tak ladnie pociapali cala jakims cementem, ogolnie wyglada to dosc syfnie.

 

Po naprawie wypad w teren, gleby nie bylo, moto pare razy tylko polozylem na boku jak mielismy chwilke przerwy...i co "zonk" znowu cieknie :icon_twisted: w miejscu tego nawalonego kleju/cementu widac mikro ryske i z niej sie saczy.

 

No to co, znowu ja wytargalem do zakladu , zareklamowalem...do tego czasu zamowilem oslony na chlodnice "Unabiker". Teraz to wszystko poskladalem wszystko wyglada fajnie, no to jazda i co znowu kur..cze gdzies cieknie.

 

Teraz sie ostro wkurzylem oddawac im niechce wiecej, nowe troche kosztuja za duzo....

 

co radzicie ? nie wiem dla czego tego nie lutowali/spawali czy to serio taka przekichana sprawa ? czy po spawaniu bedzie lepiej ? czy uda im sie w zakladzie sciagnac ten syfny cement ?

 

Jak u Was wygladala sprawa, na pewno tez juz Wam sie cos takiego przytrafilo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup specjalny proszek do łatania chłodnic ...

 

rozgrzej moto, wsyp troche mniej niż połowe tego proszku(bo całość jest przystosowana do dużych chłodnic w samochodach)

i jedź gdzieś sie przejechać tak na 20 min bez gaszenia silnika .... i powiinno być dobrze .. później ew. wymien płyn chłodniczy

 

w samochodzie pomogło ale w motorze jeszcze nie próbowałem . a lutowanie też nie jest takie pewne bo po jakimś czasie możliwe jest ze znów będzie cieknąć ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu przypomina mi się odcinek pogromców mitów w ,którym załatali dziurawą chłodnice wbijając do niej jajko. Oczywiście to raczej w ramach ciekawostki chociaż w akcie desperacji możesz spróbować :D

 

 

Boje sie tych wszystkich magicznych proszkow, czy nie poprzykleja sie to tak do powierzchni wew. chlodnicy, ze oslabi mi to w jakism stopniu przeplyw plynu. W koncu sa to dosc niewielkie kanaly w okolicach pompy wodnej....eh

 

a jak ktos znajdzie na ebay'u taka do WR450 2006 to niech da znac bo ja juz szukalem i tylko nowe lub tuningowe od 350-500$ troche za duzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. A co myślicie o takiej opcji jak w przypadku łączenia rurek miedzianych prowadzących do grzejników. Ja widziałem jak to się robi, szpec brał cyne rozgrzewał palnikiem i kapał na miejsce łączenia...

Mógłbyś spróbować z tą opcją lecz zamiast cyny musiałbyś użyć czegoś takiego > http://allegro.pl/item299226743_aluminium_..._spawanie_.html w sumie mógłbyś w ostateczności sprobować cyną ale wątpie aby się trzymała chłodnicy. Przedewszystkim musisz oczyścić to miejsce z tego syfu co Ci nałożyli w zakładzie. Zapodaj jakies zdjęcia tego uszkodzenia abyśmy kąkretniej wiedzieli co jest grane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie tych wszystkich magicznych proszkow, czy nie poprzykleja sie to tak do powierzchni wew. chlodnicy, ze oslabi mi to w jakism stopniu przeplyw plynu. W koncu sa to dosc niewielkie kanaly w okolicach pompy wodnej....eh

 

a jak ktos znajdzie na ebay'u taka do WR450 2006 to niech da znac bo ja juz szukalem i tylko nowe lub tuningowe od 350-500$ troche za duzo....

 

 

Wczoraj się skończyła aukcja poszła za 88 $ Myślę że spokojniemozesz szukac do starszych roczników nie było żadnych zmian. Również patrz na chłodnice od yzf 450 też powinnny pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. A co myślicie o takiej opcji jak w przypadku łączenia rurek miedzianych prowadzących do grzejników. Ja widziałem jak to się robi, szpec brał cyne rozgrzewał palnikiem i kapał na miejsce łączenia..

Cyna nie łączy się z aluminium :icon_biggrin: Tylko miedziane chłodnice da się lutować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...