Skocz do zawartości

Pelen rynsztunek bojowy na sporta.


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierz zanim kupisz. W zeszlym tyg. bylem z kolega noszacym okulary i nawet Schuberth Concept 2 byl przymaly a Multitec niestety jest jeszcze mniejszy.

 

:banghead:

 

Witam.

 

Tak jak napisalem Ci na innym forum bede wszystko przymierzal, wiec jesli cos nie bedzie mi pasowalo to bede szukal dalej.

Edytowane przez Someone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty: Na razie liderem sa Alpinestar S-MX PLUS zaproponowane przez kolege tra, drugie miejsce Sidi Vertigo (Gore Tex).

 

Witaj, postarałem się uporządkować Twoją wiedzę na temat modeli Sidi ponieważ tylko w jednym poście miałeś odpowiedź dotyczącą różnicy pomiędzy Sidi Vertigo a Sidi Vertigo Corsa (strona sklepu tylko jako przykład wyglądu butów - ceny zabójcze).

1. Sidi Vertigo

2. Sidi Vertigo Corsa - główna różnica to dodatkowe zapięcie na śródstopiu oraz inny sposób trzymania pięty (samo usztywnienie w bucie jest takie samo). Na zewnątrz masz dodatkowe mocowanie pięty.

3. Sidi Vertigo Mega Gor - buty podobne do Vertigo - membrana zewnętrzna Gora Tex

4. Sidi Vertigo Tepor - buty podobne do Vertigo - membrana zewnętrzna Tepor

Buty nr 1,3,3 nie różnią się konstrukcją a jedynie zewnętrznym materiałem. 3 i 4 mają materiał nieprzepuszczający wody i dodatkowo pod zamkiem mają wewnętrzną membranę uniemożliwiającą przedostawanie się wody do buta.

Jeździłem sezon w Sidi Vertigo Tepor, teraz przesiadam się na Sidi Vertigo Corsa. Powód - nie jeżdżę w deszczu (jak mnie złapie na trasie, również Vertigo Corsa da radę - przetestowane u kolegi (poza tym można pokryć je preparatem impregnującym skórę), u mnie lepiej trzymają stopę (ale to kwestia indywidualnej budowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, postarałem się uporządkować Twoją wiedzę na temat modeli Sidi ponieważ tylko w jednym poście miałeś odpowiedź dotyczącą różnicy pomiędzy Sidi Vertigo a Sidi Vertigo Corsa (strona sklepu tylko jako przykład wyglądu butów - ceny zabójcze).

1. Sidi Vertigo

2. Sidi Vertigo Corsa - główna różnica to dodatkowe zapięcie na śródstopiu oraz inny sposób trzymania pięty (samo usztywnienie w bucie jest takie samo). Na zewnątrz masz dodatkowe mocowanie pięty.

3. Sidi Vertigo Mega Gor - buty podobne do Vertigo - membrana zewnętrzna Gora Tex

4. Sidi Vertigo Tepor - buty podobne do Vertigo - membrana zewnętrzna Tepor

Buty nr 1,3,3 nie różnią się konstrukcją a jedynie zewnętrznym materiałem. 3 i 4 mają materiał nieprzepuszczający wody i dodatkowo pod zamkiem mają wewnętrzną membranę uniemożliwiającą przedostawanie się wody do buta.

Jeździłem sezon w Sidi Vertigo Tepor, teraz przesiadam się na Sidi Vertigo Corsa. Powód - nie jeżdżę w deszczu (jak mnie złapie na trasie, również Vertigo Corsa da radę - przetestowane u kolegi (poza tym można pokryć je preparatem impregnującym skórę), u mnie lepiej trzymają stopę (ale to kwestia indywidualnej budowy).

Dziekuje, przydatny post. Ja rowniez nie planuje jezdzic po deszczu, ale jak mnie zlapie w trasie chcialbym moc bezstresowo dojechac do celu.

 

Czy ktos uzywa butow Alpinestars SM-X Plus? Jak sie sprawuja w deszczu?

 

Nie ukrywam, ze najchetniej kupilbym odziez jednego producenta zeby nie robic z siebie choinki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, ze najchetniej kupilbym odziez jednego producenta zeby nie robic z siebie choinki. :)

 

Nie przesadzajmy, Choinki sa ladne i brzydkie, wszystko rzecz gustu. Osobiscie wole zalozyc wszystk to co jest dobre a nie czy jest jednego producenta, tak jak kiedys w sprzecie Audio.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepiej kupic vertigo air na groma ci goretex mam kurtke alpiny z membrana goretexowa w +20 gorącą jak diabli w zimę nie jeździę wiec bez sesu to kupilem ale mam wiec tobie roniwez doradzam buty z membrana goretexowa jak pada deszcz to najlepiej zrobic sobie postój anie zapie**alac i byc calym mokrym bo skóra i tak Ci przesiąknie predzej czy pozniej wiec jak kupuje kombi 2 czesciowe to kup vertigo air przynajmniej nożka ci sie nie bedzie pociła jak to ma miejsce(nie zawsze) w normalnych vertigo lub vertigo corsach. pzdr

 

ps. mama taki dokladnie http://www.motorcyclenews.com/MCN/products...t-/?&R=EPI-1011

 

rozni sie tylko brakiem garba i tym ze jest 2 czesciwoy sa inne kolory szary czerwony zielony niebieski

ps to mdoel chyba 2006 albo 07 niewiem dokladnie ale raczej 06

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co koledzy sądzą o kombi Dainese M4 - czarny jak diabeł , sam sie zastanawiam ... ma troche wstawek materiałowych , znajomi mają takie i sobie chwalą wentylacje (gorzej pewnie w deszczu ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, weź jeszcze raz zedytuj ten swój post bo nic z niego nie można zrozumieć. Najpierw piszesz, że polecasz Air bo goretex nie ma sensu, potem, że Goretex a potem, że znów Air a potem łączysz zakup kombi z butami :icon_twisted::D Albo przestań tyle jarać :flesje:

 

ps: właśnie membrana gore tex spowoduję, że nie będzie Ci się pociła noga w cieplejsze dni albo siedząc w butach w pomieszczeniu tak się nie zgrzejesz. Air mają sens tylko na upalne dni gdzie jeżdżąc pęd powietrza chłodzi całą stopę.

 

Ja mam XR1000, oraz Sidi Vertigo i do normalnej jazdy spisuje się świetnie. Kombiaka mam Berik'a i jestem zadowolony (a to siostrzana firma Arlen Ness'a).

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, weź jeszcze raz zedytuj ten swój post bo nic z niego nie można zrozumieć. Najpierw piszesz, że polecasz Air bo goretex nie ma sensu, potem, że Goretex a potem, że znów Air a potem łączysz zakup kombi z butami :icon_mrgreen::D Albo przestań tyle jarać :buttrock:

 

ps: właśnie membrana gore tex spowoduję, że nie będzie Ci się pociła noga w cieplejsze dni albo siedząc w butach w pomieszczeniu tak się nie zgrzejesz. Air mają sens tylko na upalne dni gdzie jeżdżąc pęd powietrza chłodzi całą stopę.

 

Ja mam XR1000, oraz Sidi Vertigo i do normalnej jazdy spisuje się świetnie. Kombiaka mam Berik'a i jestem zadowolony (a to siostrzana firma Arlen Ness'a).

 

 

to do mnie??

 

mam kurtkę i buty z membrana goretex i h*j jeden wielki nie ma znaczenia czy mam buty z membrana czy bez i tak sie pocą nogi jak jesty +20 czy +30 to ma sens jedynie podczas jazdyw zime. tez znaim kupilem czytalem ze membrana goretex powoduje ze nie poci Ci sie noga a to ie prawda bo mi sie poci jak diabli wdeszczu i zime to co innego ale w lato w upal pociś sie tak samo z butach bez membrany goretexowej i jak z membrana

ja bym terazkupowal to tylko air jezdze od kwietnia do października wiec idelane wiecej masz dni upalnych niz chlodnych w tym okresie wiec na groma komus goretex

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

PS. Tra, proszę Cię, używaj znaków interpunkcyjnych, chodziło mi bardziej o formę Twojej wypowiedzi niż o jego wartość merytoryczną :banghead:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, postarałem się uporządkować Twoją wiedzę na temat modeli Sidi ponieważ tylko w jednym poście miałeś odpowiedź dotyczącą różnicy pomiędzy Sidi Vertigo a Sidi Vertigo Corsa (strona sklepu tylko jako przykład wyglądu butów - ceny zabójcze).

1. Sidi Vertigo

2. Sidi Vertigo Corsa - główna różnica to dodatkowe zapięcie na śródstopiu oraz inny sposób trzymania pięty (samo usztywnienie w bucie jest takie samo). Na zewnątrz masz dodatkowe mocowanie pięty.

3. Sidi Vertigo Mega Gor - buty podobne do Vertigo - membrana zewnętrzna Gora Tex

4. Sidi Vertigo Tepor - buty podobne do Vertigo - membrana zewnętrzna Tepor

Buty nr 1,3,3 nie różnią się konstrukcją a jedynie zewnętrznym materiałem. 3 i 4 mają materiał nieprzepuszczający wody i dodatkowo pod zamkiem mają wewnętrzną membranę uniemożliwiającą przedostawanie się wody do buta.

Jeździłem sezon w Sidi Vertigo Tepor, teraz przesiadam się na Sidi Vertigo Corsa. Powód - nie jeżdżę w deszczu (jak mnie złapie na trasie, również Vertigo Corsa da radę - przetestowane u kolegi (poza tym można pokryć je preparatem impregnującym skórę), u mnie lepiej trzymają stopę (ale to kwestia indywidualnej budowy).

 

 

Nie zgodze sie z toba. Buty 1 i 2 roznia sie konstrukcja. Roznica polega na dodatkowym usztywnieniu kostki ograniczajacym szanse na zwichniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z toba. Buty 1 i 2 roznia sie konstrukcja. Roznica polega na dodatkowym usztywnieniu kostki ograniczajacym szanse na zwichniecie.

 

Przeczytaj najpierw dokładnie coś a potem się wypowiadaj drogi kolego :)

 

Gdzie ktoś napisał. że 1 i 2 nie różnią się budową? Gościu pisał o 1 i 3!

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

PS. Tra, proszę Cię, używaj znaków interpunkcyjnych, chodziło mi bardziej o formę Twojej wypowiedzi niż o jego wartość merytoryczną :smile:

 

 

eh postaram się ale często piszę szybko i nie chcę mi sie używac znaków interpunkcyjnych oraz pisac ą ę ż ź. ale chyba piszę zrozumiale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tym postem chciałeś wnieść ? :biggrin:

Czy napisał buty 1-3 ? napisał buty 1,3,3 (a pewnie chodziło mu o 1,3,4 czyli o sidi vertigo, vertigo mega gore i vertigo tepor ) więc dalej nie ma mowy o butach nr dwa :) Ehhhh...

Edytowane przez foks

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...