Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą, co kraj to obyczaj u nas się mryga tak, u nich siak.

 

Właśnie tego dotyczył mój post, ale chyba nie do końca zrozumiałeś to, co napisałem.

Jak się tak już dobrze przyzwyczaisz w Polsce do poganiania na drodze kogoś światłami długimi lub włączonym lewym kierunkowskazem, to pojedź np do Niemiec lub Austrii i tam poćwicz tę sztuczkę na atostradzie. Gwarantuję Ci kieszeń lżejszą o 500 euro i policję, która się nagle wzięła spod ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak już dobrze przyzwyczaisz w Polsce do poganiania na drodze kogoś światłami długimi lub włączonym lewym kierunkowskazem, to pojedź np do Niemiec lub Austrii i tam poćwicz tę sztuczkę na atostradzie.

Źle mnie zrozumiałeś. Ja ludzi nie poganiam długimi i kierunkowskazami.

A o mandatach nie gadaj, bo ostatnio na mnie helmut mrygał kierunkowskazem co bym się usunął.

Szwaby nie są lepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Ja ludzi nie poganiam długimi i kierunkowskazami.

A o mandatach nie gadaj, bo ostatnio na mnie helmut mrygał kierunkowskazem co bym się usunął.

Szwaby nie są lepsi.

 

Nie należę do ludzi, do których musi należeć ostatnie słowo przy wymianie poglądów :buttrock:

W tym przypadku, ponieważ dyskusja odbiegła od zadanego tematu.

I zawsze w przypadku, gdy ktoś nie rozumie, co czyta, lub słyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurna to żeście pojechali po bandzie...

Nic nie czaję z tych schematów. Do mnie cza z takimi rzeczami łopatologicznie :buttrock:

Konkretnie co mam kupić i ile to będzie kosztować :banghead: ?

P.S.

Spamerzy temat se załóżcie osobny w "szkole jazdy"! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurna to żeście pojechali po bandzie...

Nic nie czaję z tych schematów. Do mnie cza z takimi rzeczami łopatologicznie :lalag:

Konkretnie co mam kupić i ile to będzie kosztować ;) ?

P.S.

Spamerzy temat se załóżcie osobny w "szkole jazdy"! :smile:

Kosztowało bedzie jakies.......2.50 PLN no moze :buttrock: ciut wiecej

Przeczytaj dokładnie kilka razy mój opis jak nie zrozumiesz to bedziemy jakos dalej kombinowac

 

Mozna ,mozna :crossy:

Na kierownicy masz przełącznik do którego idzie zasilanie i jest rozdzielane przez w/w przełącznik

na lewą lub prawa strone, poszukaj przewodu zasilania przed przełącznikiem dolutuj dodatkowy przewód ,zainstaluj na nim dodatkowy przełącznik (do awaryjnych) omin seryjny przełacznik kierunkowskazów zrób "rozwidlenie" na koncach rozwidlenia zamontuj po jednej diodzie i podłacz jedną koncówke "rozwidlenia" do przewodu prawej strony kierunkowskazów, a drugi do lewej za przełącznikiem seryjnym.

Diody muszą blokować napiecie min 30V i przepuszczac prod o natezeniu min 5A (tak wytłumaczysz to "Pani" w sklepie )

Aaa zailanie do lampki kontrolnej wyprowadzasz za zamontowanym przełącznikiem awaryjnych.

Powodzenia :banghead:

 

to musisz kupic

Potrzebujesz:

-dodatkowy przełącznik

-dwie "zwykłe" diody (nie LED)min 30V/5A

-dodatkową lampke kontrolną (wersja opcjonalna)

Edytowane przez niemand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursie na prawo jazdy uczono mnie ,że gdy motocykl nie ma świateł awaryjnych a zatrzymuje się na drodzę aby udzielić pomocy poszkodowanym w wypadku trzeba go zepchnąć z drogi. Po drugie w Europie zachodniej jest zwyczaj jechania motocyklem między samochodami stojącymi w korku z włączonymi światłami awaryjnymi.Oczywiście tylko po to aby być lepiej widocznym. A po trzecie w Niemczech i innych cywilizowanych krajach jadąc autostradą i widząc przed sobą korek lub inne niebezpieczeństwo kierowca włącza awaryjne aby ostrzec tych z tyłu ,że coś się przed nim dzieję.Zastosowanie awaryjnych można mnożyć Zawsze lepiej mieć niż się wkurzać ,że się nie ma :D

Edytowane przez rad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że trzeba będzie zmienić przerywacz kierunkowskazów (obsługujący większą moc), podłączyć podobnie jak stary do włącznika uruchamiającego wszystkie kierunkowskazy (nie rozdzielającego na prawe i lewe kierunki). Wzoruj się na istniejącej instalacji. Pozdro

 

DODANO:

 

schemat z painta :D

 

http://www.wrzuta.pl/img/middle/rCepVMvp0Q/bez_tytulu

 

Jeśli coś jest źle poprawcie mnie

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerywacz najczesciej mozna pozostawic ten sam. i nie trzeba dodatkowego. ja mam u siebie awarie na oryginalnym hondowskim przerywaczu. jedyna modyfikacja to:

- zakup wylacznika dwubiegunowego (dowolny, jaki ci sie podoba)

- pociagniecie 3 nowych przewodow

 

ja u siebie wylacznik awarii wpasowalem w lewe przelaczniki, wiec kabli ciagnac nie musialem. schemat przez marcpol nie jest zly, ale sa lepsze i prostsze:D

 

 

tak wyglada oryginal:

 

L kierunki-----A----|przelacznik|--------------C----|przerywacz|-------- + 12V

R kierunki-----B--- |fabryczny |

 

 

 

 

A,B,C - punkty instalki, gdzie nalezy sie wpiac z wylacznikiem awarii

 

wpinamy nowy przewod na wejsciu przelacznika kierunkow i wprowadzamy go na oba wejscia wylacznika dwubiegunowego (mostkujemy wejscia) od jednego wyjscia wylacznika prowadzimy przewod do lewych kierunkow, a z drugiego do prawych. wpiecie kabli mozna zrobic w dowolnym miejscu instalacji, najprosciej przy przelaczniku, bo tam mamy wszystkie 3 punkty blisko siebie i nie trzeba ich szukac w instalce.

 

schemat wpiecia wylacznika:

 

C --------/ ---- A

C ------- / ---- B

Edytowane przez MłodyVFR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...