Skocz do zawartości

Brak iskry


WilQ_21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mój kolega ma problem taki jak w temacie, a stało to się tak że po przejażdżce przyjechał do domu na następny dzień chciał go odpalić i a tu kupa, okazało sie że nie ma iskry, i tutaj moje pytanie jak domowymi sposobami można sprawdzić poszczególne elementy elektryczne czy są dobre ?? w jednym z numerów ŚM był artykuł na temat elektryki w skuterach, po przeanalizowaniu i po sprawdzeniu niektórych elementów tak jak pisało okazało sie że prawdopodobnie spalona jest cewka wzbudzenia, i tutaj jeszcze jedno pytanie czy można ją jakoś podratować albo jeszcze upewnić się że to na 100% jest to powodem braku iskry, czekam na odpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim elementem który może się zepsuć w tym skuterze jest cewka wzbudzenia.

Brak iskry może oznaczać po kolei :

Przebicie na świecy lub uszkodzenie świecy

Uszkodzona fajka świecy

Kabel wysokiego napięcia

Cewka zapłonowa

Moduł zapłonowy

i w tej kolejności powinno się szukać iskry.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawdzić czy dochodzi zasilanie ze stacyjki do inst.zapłonowej

 

Drogi kolego - silnik Baotian nie potrzebuje zasilania układu zapłonowym ponieważ ma samowzbudny iskrownik.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mam podobny problem tylko że w Piaggio. Iskra raz jest a raz nie ma. Metodą prób i błędów doszedłem że to kabel łączący iskrownik z modułem (kabelek gdzieś jest przerwany w oplocie) Czeka mnie wymiana, póki co męczę się z dorobieniem ściągacza do magneta :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawil na skopany czujnik nuzki bocznej odłącz go i polącz kable

 

po odłączeniu czujnika nic się nie zmienia,

jak można domowym sposobem sprawdzić cewkę wysokiego napiecia ?? o ile to możliwe

a jeśli chodzi o prądy to rozrusznik normalnie kręci tylko że nie ma iskry

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak odłaczysz czujnik to musisz kable polaczyc zeby zamknąc obwud

 

chodziło mi o to że pominąłem czujnik od stopki bocznej, a po za tym tutaj jest tak że jak stopka jest otwarta to rozrusznik nie kręci, a jak jest złożona to kręci, no ale iskry dalej nie ma

więc pisze jeszcze raz czy jest jakas możliwość żeby sprawdzić cewkę wysokiego napięcia ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...