Skocz do zawartości

''STUK'' w CBR F4


WaGuS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

kupilem sobie wlasnie CBR F4 z 2000r przejechalem sie nia doslownie 500 m i zmartwil mnie "STUK" w momencie kiedy na niskich obrotach na zapietym biegu (2,3tyś) gwaltownie puscilem gaz sprubowalem to zrobic na wiekszych obrortach i wydaje mi sie ze juz sie tak nie dzialo ale niestety warunki niepozwalaly mi na dokladne sprawdzenie tego czy w waszych f4 tez sie tak dzieje lub czego to moze byc przyczyna wymienilem zebatki i lancuch na nowe z gory dzieki za pomoc:)

 

PoZdRaWiAm :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś łańcuch z zębatkami a sprawdziłeś jaki jest stan absorbera na dużej zębatce ( to taka wkładka gumowa pomiędzy zabierakiem a felgą ) ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie Pan Piotr ma racje/jedyne co moze walic to naped, albo za luzny jest albo wlasnie nie ma tej gumy chroniacej przed uderzeniem lancucha o wahacz:P

Szymon, nie o takiej gumie pisal Piotr. Tu chodzi o absorber czyli gume w wnetrzu piasty, na tej gumie opiera sie zebatka i przez te gume przekazuje naped na kolo...

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, nie o takiej gumie pisal Piotr. Tu chodzi o absorber czyli gume w wnetrzu piasty, na tej gumie opiera sie zebatka i przez te gume przekazuje naped na kolo...

 

pozdrawiam

 

 

dokladne...

 

sprawdz dobrze to co wyzej, nie wierze by to byl silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

niedzieje sie to podczas hamowania tylko podczas jazdy to napewno nie glowka ramy bardzo mozliwe ze to jest to oczym mowicie oczywiscie wymienilem lancuch z oboma zebatkami wymienial mi to koles ktory pracuje w warsztacie ale wiecie jak to jest.. dzieki za cenne rady sprawdze to. to napewno nie od silnika tylko od napedu jeszcze raz dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zużyty napęd nie powinien stukać o ile jest dobrze naciągnięty, co najwyżesz troche postrzela jak zużyty przegub. U mnie też było podobnie ale wina była nienaciągniętego łańcucha. Co do tematu, to troche jak dla mnie mało opisany problem. Jak na niskich obrotach "puściłeś gaz", może bardziej sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś łańcuch z zębatkami a sprawdziłeś jaki jest stan absorbera na dużej zębatce ( to taka wkładka gumowa pomiędzy zabierakiem a felgą ) ?

 

 

podwieszę się pod temat żeby nie zakładać nowego . jak sprawdzić stan właśnie tego absorbera ??? tzn czy ma mieć jakiś dopuszczalny luz czy zupełnie bez???? czy np guma musi mieć jakąś określoną twardość ???? i w ogóle na co zwrócić uwagę ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek kupiłeś sprzeta? skąd go masz?

sory za off top ale z ciekawości pytam bo kolega sprzedał f4 do katowic w poniedzialek:)

 

jeśli to ten sprzet to bedzie coś z napędem bo silnik tam dobrze pracował bez stukania natomiast napęd był ekstremalnie wyeksploatowany.

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwieszę się pod temat żeby nie zakładać nowego . jak sprawdzić stan właśnie tego absorbera ??? tzn czy ma mieć jakiś dopuszczalny luz czy zupełnie bez???? czy np guma musi mieć jakąś określoną twardość ???? i w ogóle na co zwrócić uwagę ??????

 

 

wycagnij cale kolo, nastepnie zembatke i na oko widac jak to wyglada, mi w mz ta guma sparciala cala sie wybila i dzieki niej skrzynie 2 razy robilem :) ja sobie to nazwalem osobicie zabierakiem koła :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto kupilem dokladnie w niedziele od kolesia z miejscowości Zator to od ciebie koles?jak tak to w jakim stanie ten moto wiesz cos o nim? mial naped wyeksploatowany ale wymienilem na nowy

 

zaobserwowalem ten 'stuk' kiedy puscilem gaz niewiem moze przy gwaltownym puszczeniu sprzegla tez sie tak dzieje ale tego nie zauwazylem slabo opisane bo jak wczesniej napisalem slabo zbadane bo niebylo warunkow pojezdzic i sie temu blizej przyjzec

Edytowane przez WaGuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...