Skocz do zawartości

Jaki ubezpieczyciel


Ekim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanka Iskra poda jeszcze ile w HDI kosztuje OC bazowe na motocykl...

Bo mi cuś świta ze około 500 zł

 

może ciutke mniej, ale Warta ma właśnie coś w granicach 500zł i te ich głupie przeliczniki,

koleś się mnie pytał jakiego koloru mam motocykl i czy mój kombinezon posiada odblaski :biggrin:

Może jaja sobie robił ale mówię poważnie, pytali o takie głupoty. Ostatecznie coś koło 400 zł mi naliczyli ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

129 OC + 40 NNW , jak co roku drożej , ku*wa , mam juz jakieś fury od 2003 w PZU i tylko 5% znizki za kontynuacje w przypadku gs500 mi wpadło. Pytam sie o co kaman no to mi pierdnał łebek że mam przerwy miedzy motocyklami , jedna 3 druga 2 miesięczna i przez to nie ma zniżek.Ehh..

No ale 170 to nie dramat , zwłaszcza jak zobaczyłem że PeKaWu musiał beknąc za OC 230zł (i to chyba bez NNW) :]

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz jakieś fury od 2003 w PZU i tylko 5% znizki za kontynuacje w przypadku gs500 mi wpadło. Pytam sie o co kaman no to mi pierdnał łebek że mam przerwy miedzy motocyklami , jedna 3 druga 2 miesięczna i przez to nie ma zniżek.Ehh..

Za takie krótkie przerwy zabrali zniżki? A nie przeszły Ci z samochodu na moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC nie bedzie juz potrzebne przy kontroli policji tak?

To sobie teraz pomyśl co bedzie przy kolizji kiedy to OC jest niezbedne, albo ciekawe co mądre głowy wymyślili skoro aktaulnie u nas za brak OC holuje sie pojazd, zmienili ustawe prawo o ruchu drogowym juz? jest to juz klepniete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie przestańcie marudzić, zwyżka parę zł względem roku poprzedniego to nie tragedia, akurat w przypadku motocykli PZU jest niestety najtańsze, ewentualnie jeszcze Warta i Allianz ale tu już nie ma znaczących różnic w cenie

w HDI wyjściowa to 500 zł, przy pełnych zniżkach i wieku powyżej 25 lat daje nam 171 zł na rok

 

pozdrawiam

Edytowane przez erniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę z innej beczki.

Chodzi mi o tzw. ubezpieczenie nazwijmy go "komunikacyjne". Czyli płacę sumkę raz na rok, ale jestem ubezpieczony nie na jakieś tam 4 tysie, ale na znacznie więcej (ok. 100 000 PLN) od zdarzeń komunikacyjnych (motocykl, samochód, i inne pojazdy). W przypadku "szkody całkowitej" :wink: czyt. zgonu, albo w przypadku kalectwa, będzie wypłacona sumka. W PZU mają coś podobnego, ale podczas wypisywania druczka pracownik poinformował, że ww. ubezpieczenie nie działa w przypadku zdarzenia na motocyklu... i dupa :icon_evil:

Może ktoś z Was ma podobne ubezpieczenie w innych firmach no i na jakich warunkach?

 

pozdro

peterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś z Was ma podobne ubezpieczenie w innych firmach no i na jakich warunkach?

 

pozdro

peterek

 

Jest specyficzne ubezpieczonko NW przy uprawianiu sportów ekstemalnych ale jest ono, wprost się wyrażę - dość Drogie.

 

P.S Następny -AB Port Ubezpieczenia Motocykli- to nie dział reklama. Udzielaj rad a nie wpychaj ubezpieczeń. Sama jestem agentem i trochę Pokory. Później się dziwić, że ludzie nas nie lubią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterek, wg mnie wystarczy Ci zwykłe NNW. Będziesz chroniony również od wypadków komunikacyjnych pod warunkiem że bedziesz trzeźwy i będziesz miał uprawnienia do kierowania.

Składka rzędu 1000 zł z wyłączeniem sportów niebezpiecznych (nurkowanie, skałki, rafting itd.) lub 2800 wraz ze sportami niebezpiecznymi.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterek, wg mnie wystarczy Ci zwykłe NNW. Będziesz chroniony również od wypadków komunikacyjnych pod warunkiem że bedziesz trzeźwy i będziesz miał uprawnienia do kierowania.

Składka rzędu 1000 zł z wyłączeniem sportów niebezpiecznych (nurkowanie, skałki, rafting itd.) lub 2800 wraz ze sportami niebezpiecznymi.

 

Hmm NNW, a jak ma się sprawa, gdy posiadam parę pojazdów ubezpieczonych w różnych firmach? NNW muszę opłacać z każdą polisą OC? Ja szukam coś jak NNW, ale powiązane ze mną, a nie pojazdem.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC nie bedzie juz potrzebne przy kontroli policji tak?

To sobie teraz pomyśl co bedzie przy kolizji kiedy to OC jest niezbedne, albo ciekawe co mądre głowy wymyślili skoro aktaulnie u nas za brak OC holuje sie pojazd, zmienili ustawe prawo o ruchu drogowym juz? jest to juz klepniete?

 

Weź przetrzyj okularki....

Kto piszę ze OC bedzie niepotrzebne ??

Napisano jedynie że nie bedzie trzeba ze sobą wozić kwitka potwierdzającego zawarcie umowy na OC z ubezpieczycielem bo policjant i tak będzie mógł sprawdzić w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterek, NNW nie jest w ogóle powiązane z żadnym pojazdem. To jest ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, w pracy i w życiu codziennym.

Z pojazdami powiązane są NWK ("dowiązane" wyłącznie do określonego pojazdu). Można powiedzieć że NNW zawiera również NWK.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś wybrałem się ubezpieczyć sprzęta który nie został przerejestrowany a skończyło mu się ubezpieczenie jakiś rok temu.Zabrałem dowód rej. oraz umowe kupna sprzedaży na potwierdzenie włąsnosci moto.Koleś w PZU stwierdził że ni może mi pomóc gdyż najpierw muszę go przerejestrować.Ma chłop racje czy może szukać innego agenta ubezpieczeniowego?A składkę mi naliczył 204zł ze zwyżką za wiek, podstawa to 163zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprawdzał już ktoś może pakiet OC, AC, NNW, ZK (Motor Pakiet) w PTU?

Na stronce jednego z warszawskich brokerów ubezp. znalazłem coś takiego na temat pakietu:

5,6% motocykle do 3 lat

6,2% motocykle do 5 lat

7,3% motocykle do 8 lat

8,4% motocykle do 12 lat

8,7% motocykle powyżej 12 lat.

 

Nie moge niestety znaleść w Poznaniu brokera, który by oferował ten pakiet (mają standardową ofertę bez pakietu), a do oddziału PTU za nic nie moge się dodzwonić. Pakiet wydaje się ciekawy, tym bardziej, że ostantio paru znajomym ukradli sprzęty, więc AC jak najbardziej może się przydać, nie wiem tylko jak później z ew. wypłatą kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuszaj może się nie potrzbnie wbiję w temat, ale np. ja mam w PZU full pakiet i moto z 2006 roku, płacę 902 zł, wycenili mi moto na 17000. Tutaj jednak wychodzi drożej, no i nie wiadomo jak płacą. Ostatnio miałem przygodę z dziurą i wycena PZU była w ciągu 3 dni. Przemysl sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...