Skocz do zawartości

Podróż do północnych Włoch przez Austrię (alpy) 16.06.2008


enZo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...największy problem mam z namiotem bo mam nowiutkiego (tzn. z zeszłego sezonu) campusa na 3 osoby tylko nie wiem czy nie jest ciut przyduży no i rórki mi nie wejdą w sakwy(brakuje 5cm) i nie wiem czy kupować kolejny namiot czy rurki przypiać na zew. sakw

ja z Tazzmanem bierzemy moj namiot 2 osobowy by bylo mniej bagazu... Bez sensu zeby kazdy bral namiot jak i tak jadna ekipa jedziemy... nie lepiej sie dogadac miedzy soba (dwojkami) kto bieze namiot? Pozniej mozna sie zamienic i jeden dzien jeden wiezie go pozniej drugi... :P

 

Co do kombika to biore skore dobrze wentylowana , termo bielizne i jakiegos condoma (musze kupic) Do tego przed wyjazdem zmiana opon + full servis fajera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z Tazzmanem bierzemy moj namiot 2 osobowy by bylo mniej bagazu... Bez sensu zeby kazdy bral namiot jak i tak jadna ekipa jedziemy...

 

tak zeby pozniej nie bylo.. ale spiwory bierzemy kazdy swoj hehe....

 

namiot mam 3 osobowy duzy wiec tytus bierze swoj maly, ja osobiscie jade w skorze + bielizna termo + kondona na descz (chociaz rok temu sie nie przydal).

na same wlochy buzera utika (zeszly rok w chorwacji na +30= jazda w skorze masakra), do tego jakies bojówki, tshirty, (troche proszku do prania = 1 tshirt schnie ok 4 godzin w tym skwarze), krotkie spodenki, sportowe buty, sandaly na plaze, bielizne, skarpetki i jakies pierdoly.

Zladuje to wszystko do 2x oxfrod sakwy po 25 l kazda, na tylne siedzenie spiwor + zwykly plecak (z podreczna woda i pierdolami) zapiete pod pajakiem..

 

aha! proponuje tez zakupic opone w spray bo malo miejsca zajmuje a moze sie przydac

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szczerze mówiąc to ja siebie w jedynce namiocie lub we dwóch w dwójce nie widzę więc jak mam we dwóch na zmianę wozić trójkę to wolę sobie wziąć dwójkę tylko dla siebie, przynajmniej na razie tak myślę, zobaczymy co powiem jak zrobię przymiarkę jak się ze wszystkim pomieścić :biggrin:

 

jak możecie to piszcie jakie macie namiotki ewentualnie linki może coś pomoże w zakupie

 

co do pianki to już też pisałem że dobrze mieć, motula idzie kupić za 40 pare złotych i chyba na to postawię bo jakoś mam spore zaufanie do tej firmy

 

no i ponawiam hasło co robimy z noclegiem w polsce, nie ważne czy z północy, warszawy czy jeszcze skąd indziej gdzieś musimy się przekimać, wstępnie proponowałem krystyne no ale wszystko otwarte, choć jakby się wbić w pare osób to pokój 3osobowy wychodzi po 45zł na głowe za całkiem przyjemne waruneczki, jakby byli chętnie ewentualnie jakieś inne propozycje piszcie do mnie to się będzie razem dogadywać

 

 

pzdr

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ci ktorzy maja daleko do krakowa beda spali na miejscu, Ja i Tazzman pojawimy sie rano w wyznaczonym miejscu w Myslenicach...

 

Kupie jeszcze wiekszy tankbag na zbiornik by miec wszytstkie niezbedne rzeczy pod reka, namiocik, spowor i karimate zakupilem specjalnie pod wzgledem moto czyli bardzo male po spakowaniu :biggrin: wiec z tym problemu przy pakowaniu nie bede mial :)

 

Z rzeczy dodatkowych, wezme gps, kamerke (jak sie zmiesci) aparat... z niezbednych to spray do lancucha, litr oleju, zapasowa opona w spreju, latarka no i zamotowane gniazdo zapaliniczki samochodowej w moto do ladowania gps, aparatu, kamery...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec podsumowanie moich rzeczy:

1. majtasy 5 par (1 sakwa)

2. skarpetki 5 par (1 sakwa)

3. tshirty 5 par (1 sakwa)

4. kapielowki (1 sakwa)

5. spodenki krotkie 1 para (1sakwa)

6. dlugie spodnie (bojowki) 1 para (1 sakwa)

7. bluza lekka x1 (1 sakwa)

8. butry sportowe 1 para (1 sakwa)

9. sandaly 1 para (1 sakwa)

10. podreczna kosmetyczka (plecak pod pajak)

11. troche proszku do prania (plecak pod pajak)

12. kombik (na sobie)

12a. kondon w razie desczu (plecak)

13. buty na moto (na sobie)

14. bielizna termoaktywna (kalesony + bluza) (plecak pod pajak)

15. kolnierz z polaru na szyje (na sobie)

16. buzer utika (2 sakwa)

17. kolo w sprayu (2 sakwa)

18. spiwór (siedzenie pod pajak)

19. okulary sloneczne (plecak pod pajak)

20. latarke (plecak pod pajak)

 

Chyba ogolnie to tyle... karimaty nie mam ale trza byc twardym nie mietkim... namiot z Tytusem na spolke, spracy do lancucha tez na spolke proponuje...

 

macie jescze jakies propozycje co zabrac?

21. aaa no gumki jakby co hehehe

 

co wy na to jakbysmy zrobili na wyjazd na szybkosci tshirty? cena za sztuke ok 25 zl z jakims fajnym nadrukiem....np www.forum.motocyklistow.pl supersport expedition team ... italy 2008 :notworthy:

Edytowane przez Tazzman

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy na to jakbysmy zrobili na wyjazd na szybkosci tshirty? cena za sztuke ok 25 zl z jakims fajnym nadrukiem....np www.forum.motocyklistow.pl supersport expedition team ... italy 2008 smile.gif

 

Jak przy tak małej ilości załatwisz w tej cenie to ja jestem za :crossy:

 

proponuję napis:

 

OFICIAL POLISH DRINKING TEAM ;)

 

Widzę że przygotowania pełną parą :evil:

 

Ja jadę w kombi skóra + termo bielizna + kondom na deszcz w razie czego.

 

Namiot, śpiwór i karimata do sakw przypięte na tyle, na boku dwie sakwy Oxford i na przód tang bag na bardziej podręczne rzeczy.

 

Wyposażenie podobne jak Tazzman i rozkład mas też :bigrazz: :banghead:

 

 

Chyba przed trasą wymienię jeszcze klocki hamulcowe i płyn.

 

Proponuję jeszcze olej silnikowy, czyścik, olejek do opalania, jakieś leki przeciwbólowe jak by czasem dyńka bolała :biggrin: 2 KC itd :banghead: :banghead:

 

Pozdro

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :icon_razz:

Z zaciekawieniem śledzę temat gdyż jakoś lipcu zamierzam pojechać podobną trasą, z tym że wyjazd z Poznania i dojazd do Zell am See przez Niemcy. Potem, albo przez Alpy do Rimini, albo zadomowię na parę dni niedaleko Cortiny d'Ampezzo, żeby połazić i pojeździć trochę po okolicy :icon_razz: Mam nadzieję, że później podzielicie się wrażeniami po powrocie ;)

Powodzenia :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie próbuję skalkulować z grubsza już koszt wycieczki i mam takie pytanka:

 

o noclegach namiotowych to coś było na wstępie pisane o 10erosach za dobe czyli jak sobie policzę 15 na dobę to chyba się nie przejadę??

 

a sprawa najważniejsza bo jestem w tym temacie zielony, jakie szacunkowe koszty wyżywienia na dobe??

 

i jakie myślicie temperaturki nocką(szczególnie te chłodniejsze partie), jak sobie wezmę śpiworek na 10 stopieni to bedzie krzywda czy kupić coś cieplejszego

 

 

co do namiotu to rozważam między dwoma opcjami:

 

campus http://www.allegro.pl/item346689517_campus...kowa_cena_.html

 

albo outdoor http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=23327

 

może ktoś miał do czynienia z którymś i jakieś opinie

 

 

pzdr

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz jestem gotowy :)

moto przygotowane, sprzet zabrany.. zreszta co to za wycieczka..7 lat temu to mialem wyprawe :D

 

 

hehhee.. wlasnie tak jestem spakowany :biggrin:

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chyba zdecyduje na ten namiot.

 

http://www.allegro.pl/item351905342_super_...nah_extent.html

 

to co mam obecnie to si enadaje tylko na słoneczne dni i na jedną wychudzoną osobe, bez bagazy.

 

 

moze kotś ma dostęp do namiotów i zrobi mi mega rabat tak z 70%

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem taki namiot:

 

http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offers&kat=26&prod=184

 

najważniejsze że ma tylko 45 x 14 cm po spakowaniu i miesci sie do sakwy. No i jak kupowałem to zaplacilem pare pln mniej niz cena katalogowa ;) robi sie cieplej to musze go w weekend pierwszy raz rozlozyc i sprawdzic czy wszystko jest ;) Jeszcze tylko spiwor i mam prawie komplet.

 

no ale mimo ze sprzet juz prawie gotowy to mam jeden problem. Dowiedzialem sie wczoraj ze w mojej rodzinie bedzie slub 21.06. Wyjazd wazny, slub wazny no i jest problem. W najgorszej opcji bede 20.06 sam wracal bo naszej wycieczki za nic nie odpuszcze ;) Rozumiem ze wyjazd z Polski dzien lub dwa wczesniej w weekend 14/15.06 odpada?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie wczoraj ze w mojej rodzinie bedzie slub 21.06. Wyjazd wazny, slub wazny no i jest problem. W najgorszej opcji bede 20.06 sam wracal bo naszej wycieczki za nic nie odpuszcze :) Rozumiem ze wyjazd z Polski dzien lub dwa wczesniej w weekend 14/15.06 odpada?

 

pozdr.

 

No to kiepsko bo ja mam slub 14.06 i dlatego zaplanowalismy 16 czerwca. Toszke lipa ze tak teraz sie dowiedizałeś - powedz młodym zeby przłozyli ,bo myśmy bili pierwsi :flesje:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem taki namiot:

 

http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offers&kat=26&prod=184

 

najważniejsze że ma tylko 45 x 14 cm po spakowaniu i miesci sie do sakwy...

 

Ja mam dokladnie ten sam namiot i jest super maly po spakowaniu :) mam jeszcze z tej firmy maly spiwor i mate samopompujaca - wszystko jest extremalnie male i to sie liczy najbardziej przy wyjezdzie motocyklowym :icon_mrgreen:

 

co do szybszego wyjazdu mi by to pasowalo (wiecej wolnego ;) ) tylko Mycior moze miec problem z wyjadem... chyba ze 14go prosto z kosciala wsiada na moto i rura :biggrin: ;)

Edytowane przez Tytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale mimo ze sprzet juz prawie gotowy to mam jeden problem. Dowiedzialem sie wczoraj ze w mojej rodzinie bedzie slub 21.06. Wyjazd wazny, slub wazny no i jest problem. W najgorszej opcji bede 20.06 sam wracal bo naszej wycieczki za nic nie odpuszcze Rozumiem ze wyjazd z Polski dzien lub dwa wczesniej w weekend 14/15.06 odpada?

 

 

Ja tez mam ślób koleżanki z pracy 28.06 i pasowało by wrócić ale jak nie wrócimy to olewam, wycieczka ważniejsza :crossy:

 

Wesele będzie jeszcze niejedno, taki wypad pewnie też, ale są rzaczy ważne i ważniejsze :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...