Skocz do zawartości

RS 125 (rotax 123)


matik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem aprilii rs125 kupiłem ja w sierpniu wszystko fajnie ładnie tylko po jakimś czasie zaczęło mi brakować mocy zauważyłem ze zawór wydechowy jest odpięty z kostki jest cały zapiaszczony (brudny) . Wszystko ładnie wymyłem podłączyłem przekręciłem kluczyk linka sie ruszyła pociągnęła zawór (otworzyła go) elektromagnes zaczoł piszczeć i tu jest moje pytanie czy on ma tak piszczeć czy jest coś nie tak. Niestety niewiem co dzieje sie po odpaleniu, (czy dalej piszczy, czy pociąga linkę przy wyższych obrotach), bo mam zdjęty rozrusznik i jeszcze parę rzeczy i nie jestem teraz w stanie odpalić motorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawór otwiera się dopiero po odpaleniu silnika. Elektromagnes na pewno nie piszczy, nie jestem pewien czy o to chodzi ale możesz go posmarować pod uszczelką po tym walcu co trzyma linkę. Może być też tak że płytka zaworu się zapiekła, wyciągnij ją z cylindra i przesmaruj. Niestety tego zaworu trzeba pilnować, ja dopiero niedawno zrobiłem ze swoim porządek i cały czas patrzę czy czasem nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pytka była zapieczona wyjołem ja i wyczyściłem teraz leży wszystko na falbanku i dziwi mnie właśnie to ze zawór otwiera sie obrazu po przekręceniu kluczyka i ze piszczy. może to piszczenie ustanie jak go teraz podłącze gdy płytka nie stawi oporu. jest odkręcona, co robić jak będzie dalej piszczało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja ten elektromagnes podłączyłem ja pierw do kostki i piszczy ale sie rusza myślę ze to zwarcie to piszcze no wiec przeciolem kable i na odwrót i dalej sobie piszczy tylko ze teraz to już nie ciągnie linki. wiec myślę ze kable są dobrze podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już wszystko poczyściłem i elektromagnes ciągnie dobrze zawór wyczyściłem bo był zapieczony teraz chodzi już ładnie luźno w cylindrze tak jak powinien. Tylko mam problem z linka w pancerzu ma zadziory haczą popękane linki i nie wraca i pasowało by kupić nowa. Na temat elektromagnesu to wyczytałem ze podobno on sobie cichutko piszczy wiec chyba tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko wyczyściłeś, posmarowałeś i działa to zostaw tak jak jest-tylko zaglądaj tam czasem. Odstające fragmenty linki dobrze jest poobcinać albo zagiąć żeby nie przeszkadzały, jak się nie da to pozostaje tylko nówka (chyba że zawór działa). Elektromagnes możesz posmarować od czasu do czasu a płytka zaworu powinna sama się smarować resztkami oleju. To tyle...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak linka chyba będzie nowa ta już raczej sienie nadaje:) nie no on nie piszczy tak głośno ze jest uciążliwe jak odpalisz moto to nie słychać go w ogóle a jak przekręcisz kluczyk przed odpaleniem słychać go jak pompę paliwa w aucie :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uruchomieniem raczej nie będzie problemu, ale jeśli jest cały czas otwarty to nie będzie miał mocy w średnim zakresie obr. a jeżeli zamknięty to nie będzie się kręcił powyżej 7,8tys. obr. Zawór jest potrzebny i polecam jego naprawę.

Edytowane przez SuleY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...