Skocz do zawartości

Wypadek pokazany 04.01.2008 w TVN.


radekss771
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a tutaj kolejny materiał: http://www.tvn24.pl/28377,1535085,1,1,fakty_wiadomosc.html

"Już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj" - śpiewali starsi panowie dwaj. A my teraz o staruszkach, którzy czują, że chcą i mogą i nie przyjmują do wiadomości, że nie powinni prowadzić samochodu. O tym jak niebezpieczni są dla siebie i innych wiedzą i mówią głośno nawet ich synowie, córki czy wnuki. Tyle, że niewiele mogą zrobić."

Tym razem atakują emerytów :-)

Ogólnie - bardzo ciekawa dyskusja, przeczytałem całą. I tylko jedna uwaga - ks-rider, nie jesteś uprzejmy - wyśmiewasz zbyha 3-linijkowym 'hahaha' po czym stwierdzasz, że "może jest różnica w przepisach'. chłop ma prawo poczuć się dotknięty - wypada przeprosić.

albo wypowiadać się tylko w tematach o przekraczaniu przepisów na niemieckich drogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj kolejny materiał: http://www.tvn24.pl/28377,1535085,1,1,fakty_wiadomosc.html

A my teraz o staruszkach, którzy czują, że chcą i mogą i nie przyjmują do wiadomości, że nie powinni prowadzić samochodu. O tym jak niebezpieczni są dla siebie i innych wiedzą i mówią głośno nawet ich synowie, córki czy wnuki. Tyle, że niewiele mogą zrobić."

Tym razem atakują emerytów :-)

Ogólnie - bardzo ciekawa dyskusja, przeczytałem całą. I tylko jedna uwaga -

 

Mialem rowniez przyjemnosc ogladnac. Na ten temat znowu by mozna ciagnac dyskusje na pare stron.

 

"Nie potrafi jezdzic" - powiedzial kto ? wnuczek - amator sportow moto..... ktory sam z ulanska fantazja zapie***la przez miasto 150 km/h bez roznicy czy moto czy katamaranem.

 

generalnie jest w tym czesc prawdy, bo nie ma sie co oszukiwac jezeli pasazer sie boi to kierowca.....

 

Znam z autopsji, mi tez to co poniektorzy forumowicze zarzucaja, he, he,

 

Niedawno mialem okazje jechac z 82 letnim dziadkiem ktory po nieznanym miescie jechal do 80 km/h pozycja byla prawie, ze lezaca. Na przestrzeni 15 km dwa razy interweniowalem lapiac za kierownice, bo bylby dzwon. Ale gosciu nie dal sobie powiedziec. Miesiac temu w swoim miescie mialby dzwona i tym razem zrozumial o czym byla mowa, wiecej nie jezdzi.

 

Poza tym kazdy z Wasx samych moze zglosic taki przypadek w odpowiednim urzedziea ten zobowiazany jest podjac pewne kroki.....

 

ks-rider, nie jesteś uprzejmy - wyśmiewasz zbyha 3-linijkowym 'hahaha' po czym stwierdzasz, że "może jest różnica w przepisach'. chłop ma prawo poczuć się dotknięty - wypada przeprosić.

albo wypowiadać się tylko w tematach o przekraczaniu przepisów na niemieckich drogach...

 

Wydawalo mi sie ze to zrobilem zamieszczajac ikonke :buttrock: i wyjasnienie.

 

Zbychu

 

S O R R Y

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat znowu by mozna ciagnac dyskusje na pare stron.

 

"Nie potrafi jezdzic" - powiedzial kto ? wnuczek - amator sportow moto..... ktory sam z ulanska fantazja zapie***la przez miasto 150 km/h bez roznicy czy moto czy katamaranem.

ano właśnie - tylko ktoś powinien ocenić, czy dany delikwent (i to nie tylko starszy człowiek - myślę ogólnie o kierowcach) nadaje się jeszcze do kierowania. bo dopóki pozostawi się decyzje kierowcy, to przecież nikt się nigdy nie przyzna, że już czas zrezygnować. każdy z nas jest przeecież mistrzem kierownicy i to inni jeżdżą fatalnie :-) taka już jest natura człowieka. a fakt jest, ze wiele osób (jak pisałem - nie tylko starszych) ma różne postępujące choroby, uniemożliwiające sprawne kierowanie.

ks - masz rację, nie wnuczkowi to oceniać, choć pewnie jego opinia wynika z troski, żeby dziadek krzywdy sobie nie zrobił, ale ktoś takie decyzje powinien jednak podejmować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojde dalej kto z nas w przyszlosci chcialby byc ubezwlasnowolniony ? W koncu wszystkich ( czy wiekszosc ) nas to czeka.

 

Z drugiej strony dlaczego czlowiek nie nie moze sam o tym decydowac w koncu z wiekiem jest sie rozwazniejszym. Nie wydaje wam sie, ze Legislatura i Egzekutywa i tak za mocno trzyma zwyklego zjadacza chleba za mocno " za morde " ?

 

:biggrin:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no wiesz, zapewne, jak kiedyś będę postawiony w takiej sytuacji, to nie będę zadowolony, że jakis 'młokos' będzie chciał mi prawo jazdy odebrać. jasne - nigdy nie uszczęśliwisz wszystkich. ale pomimo, ze nie jestem zwolennikiem prawa, które określa sztywno wszystkie moje zachowania i funkcje zyciowe, od sposobu zachowania, po rodzaj używanego papieru toaletowego (czyli model 'kaczory' :-)), no to jednak wydaj mi się, że tu wchodzimy w bezpieczeństwo publiczne i jakaś regulacja przydałaby się. i nawet nie chodzi mi o to, że w momencie skończenia 70 roku życia z automatu odbierają mi prawko, ale przechodzę jakieś cykliczne badania do których jestem zobligowany - jesli wszystko jest ok, no to szafa gra i jest gites, jeżdżę dalej. prawdę mówiąc, wydaje mi się, że wszyscy kierowcy powinni takie badania przechodzić przynajmniej raz na 5 lat. i nie chodzi tu o jakieś ubezwłasnowolnienie, tylko o zwyczajne 'badanie zdolności', chociażby czy nie są jeszcze ślepi zupełnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kwestia masy (ilości) kierowców. Czy można porównać kierowcę do pilota? Wg. mnie można, i własnie piloci MUSZĄ przechodzić okresowe badania, czy są fizycznie w stanie latać. I nie mówię tu tylko o komunikacyjnych, ale o KAŻDYM kto chce mieć ważną licencję. I rzeczywiście (w stosunku procentowym) wypadków lotniczych jest o wiele mniej.... Ale to osobna historia.

 

W sumie - tak pomysł dobry, tylko kto to ma wprowadzić i wyegzekwować?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"znow winni motocyklisci"

wiele osob jest takich jak moja babcia, jak slyszy ze byl wypadek z udzilem motocyklisty to ocziwiscie jego wina, choc fakt temu przecza, statystycznie wiekszosc wypadkow z udzialem motocyklistow byla spowodowana nie uwaga kierowcow 4 kolek :icon_evil: :icon_evil: w poprzedni sezonie na skrzyzowaniu na czewonym swietle kierowca smaochodu nie zauwazyl naszego motoru gdzie stalismy wi za wi obok niego na rownoleglym pasie, dobrze ze byl pas zieleni i bylo gdzie uciec, wiec jaka by to byla nasza wina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...