Skocz do zawartości

TDM 96-98 a 99 - 02


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dzisiaj jestem sierotą po sprzedanym Virago i rozpoczynam akcję pod kryptonimem TDM. Ze względu na zasoby finansowe szukam w przedziale 96 - 00. I tu mała zagadka, bo o ile przeszukałem forum w poszukiwaniu info o tym motocyklu, to niewiele jest info o różnicach w tych modelach. Lub inaczej, czy warto szukac od 99 w górę, czy skupić się w założonym przedziale rocznikowym i szukac dobrego egzemplarza...? Chodzi o wrażenia praktyczne, bo zmiany typowo techniczne znajdę pewnie w prasie.

Z góry dziekuję za info i witam wyjadaczy z nowej dla mnie zakładki Sport/Naked/Turystyk/Turystyczne Enduro

pzdr,

jacekk

Edytowane przez jacek0707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek0707 - podeślij mi np. na pw swój e-mail to prześlę Ci spory artykuł o trzech pokoleniach TDM.

W 1999r było kilka zmian, ale żadnych rewolucji. Jeśli trafiłby się zadbany rocznik 1998 to chyba nie byłoby się nad czym zastanawiać.

Nie żebym był rzecznikiem prasowym Zbycha, ale On swoją TDM-kę już sprzedał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarcio, dzięki za ciekawą lekturę...

generalnie zmiany sprowadzają się do kosmetyki, wskaźnik paliwa zamiast temperatury i... tyle.

Chyba, że ktos wie coś więcej. Ważne o tyle, że trafiłem na ciekawą sztukę z 99.

Gdyby nie było uwag, dzięki za podjęcie tematu.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że przez jakiś czas użytkowałem TDM-kę z 1998 roku :banghead:

 

Co do śrub mocujących kierownicę- nie zdarzyło mi się to nigdy ;)

 

Modyfikacje wprowadzone w 1999 r. sprowadzają się nie tylko do zmian kosmetycznych, takich jak nowe zegary z elektronicznym wyświetlaczem, ale także do mechaniki.

Zastosowano nowe gaźniki, wprowadzono ulepszone sprzęgło, elektryczną pompę paliwa, skrócono 1-wszy i 2-gi bieg.

 

Najbardziej ciekawiło mnie na ile poprawiła się praca skrzyni po ulepszeniu sprzęgła, bo te starsze roczniki pod tym względem wypadają tragiczne. Sądzę jednak, że nie wiele, bo właściciele TDM pow. 1999 r. też narzekają na jej głośną pracę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...