Skocz do zawartości

HONDA MTX R II "Sugestje dotyczące motocykla"


Rekomendowane odpowiedzi

Po kupnie mojego wymarzonego motoru(Hondy MTX r II) stwierdziłem że będę z niego zadowolony ,lecz jak to bywa przy kupnie japońskiego motocykla byłem niestety omylny i oszukany przez sprzedawcę otóż. Pierwsze co w niej wymieniłem była przednia lampa , drugie co mnie zaniepokoiło to stan silnika;/ niestety w nim wymieniłem cały gaźnik(nowy) lecz to nie dało efektu(17.10.2007) jakiego się spodziewałem . Następnie po odbyciu wizyty u mechanika byłem bardzo zawiedziony. Otóż po rozebraniu głowicy i cylindra dowiedziałem się że niestety nie był robiony szlif cylindra ani nie były wymieniane pierścienie ; co więcej okazało się , że ma luzy na wale i na łożyskach i ma słabą kompresje 8 barów ;/. Niestety po stwierdzeniu defektów nadszedł czas na zweryfikowanie cen dotyczących części motocykla. Mianowicie do wymiany (remątu) potrzebne jest:

- Szlif cylindra (100zł)

- Tłok ze sworzniem, tulejką i pierścieniami (350zł)

- Regeneracja wału (200zł)

- Łożyska z uszczelniaczami (Tutaj bym poprosił aby ktoś mi doradził jakie kupić łożyska „Chodzi mi tutaj o dobrą firmę i koszt”)

- Linka gazu i sprzęgła (95zł)

- Łańcuch (150zł)

- Nowe zębatki (70zł)

- Olej „Motul” (70zł)

- Uszczelki (40zł)

- Guma będąca pod łańcuchem (wiecie może gdzie można ją dostać...?)

- Świeca (12zł)

- Robocizna Mechanika (500zł i to mnie najbardziej boli...)

- Polerowanie plastików (30zł)

- Malowanie elementów ramy (60zł)

Niestety będzie to dla mnie DUŻY WYDATEK , lecz po skończonej pracy myślę , że będzie warto popatrzeć na idealny stan „WIZUALNY” jak i „TECHNICZNY” mojego motocykla. Wtedy będę mugł nareszcie powiedzieć że to jest to czego tak długo szukałem.(13.11.2007)

(29.12.2007) chciałbym abyście odpowiedzieli na kilka moich sugestii dotyczących mojego motocykla

 

 

Pozdro :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! te ceny co podales to sa jakies z kosmosu, u mnie szlif kosztuje 50 zl, tlok vertex to wydatek ok 150-200 zl, olej motula 70 zl!? u mnie do mieszanki 25 zl,a do skrzyni 35, ... nie dasz rady zrobic tego sam ? wlasnie teraz sam robie praktycznie wszystko w swojej dt 50, i nie mam z tym najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że nie ma sensu tak go picować, mechanik wiadomo musi z czegoś żyć to Ci powytykał wszelkie wady tego moto, ja bym się tym tak nie przejmował, każde używane moto ma jakieś luzy na wale itp. Jak moto dobrze pali i ma moc to nic nie ruszaj, no może tłoka zmien jak tak bardzo chcesz. W ogóle to troche pokombinuj, to jest Polska, poszukaj tańszych czesci poproś kumpla o pomoc w sprawie mechaniki jak sam nie umiesz. Ostatnia sprawa to fakt, że masz 17 lat i moto Ci się może szybko znudzić, będziesz chciał sprzedać a kasy wsadzonej w remont na pewno nie odzyskasz, taka jest moja opinia, pozdro.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że palić - pali ale niestety jedzie tylko 55 maxi wkręca się maksymalnie do 5,5- 6 tys obrotów;/NIestety nie mam takiego kumpla co by mi mógł pomóc . Dobrego kumopla jest ciężko znależć;/.

Przynajmniej raz chcę zrobić to co mi wielką satysfakcję i zabawę z wykonanej pracy. Chcę poprostu powiedzieć że chciałbym tą maszynkę zrobić tak aby wyglądała idealnie zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym

 

 

Pozdro :D

 

Kolego chciałbym zrobić to sam ale niestety nie znam silnika i nie wiem jak on wygląda od środka np. skrzynia biegów niepołapałbym się gdybym ją skaładał .Chyba że bym miał dokładne schematy silnika i kogoś do pomocy to z miłą chęcią bym to zrobił SAM :P Mtx to nie WIENIA którą składa się w jeden dziń i którą także zrobiłem na kose:D

 

Dobrze to będzie ostatni post wystawiony tutaj. Po za tym to też tak sobie pomyślałem że może kupić nowy silnik od kogoś innego ale nie bende miał pewności czy on takze nie jest rozwalony...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde niezłego masz mechanika że aż tyle sobie spiewa w tych cenach co podałes to markowego fulla 125cm mógłbyś spokojnie zrobić remoncik.

u mnie to większość rzeczy o połowe tańsza jest,tak wiec ciebie wyniesie remot ponad 1000zł :D

 

a za 500zł to wolałby sobie sam zrobic poszukaj sobie katalogu czesci i zobaczysz ze wcale to nie takie trudne jak by sie wydawało,:P

Edytowane przez rajdowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...