Skocz do zawartości

Co Dolega mojej MTX ??


motorider7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

mam problem z moja mtx. Wczoraj wracajac z przejażdżki zgasł mi motor. nawet nie przerywał poprostu nagle zgasł. Myślałem ze brak paliwa to spowodował , gdyz w baku jak niejednemu wiadomo nie zawsze jest pełno smile.gif . dzisiaj nalałem paliwa i nic zero reakcji . prad jest iskra jest mała bo mała ale jest ( próbowałem na kilkunastu swiecach ) wyczysciłem gaźnik i dysze pod cisnieniem. Było w nim kilka kropli wody ( od sniegu gdzies sie dostało ) wszystko ok poskręcane do kupy . pale i nic ani strzału . No i tak zostało nie wiem co robic panowie .. martwi mnie świst z silnika przy kazdej próbie odpalenia od kopa nie wiem czy ten dzwiek nie dochodzi czasem z cylindra ( nie jest głosny ale słysze go). Kompresja jest. no co jeszcze moge dodać. Zanim motor padł jechałem powoli moze na 2-3 biegu i na malych obrotach .

 

Prosze o pomoc. Doradźcie co moge zrobić aby uratowac mój stary sprzęt ( dodam ze jest chłodzony powietrzem i 5-cio biegowy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak z moją MT 80. Pękł jeden pierścień. Nic sie nie zablokowalo, kompresja wydawała się, że jest. Ale tylko "łapał" na pycha. Najlepiej sprawdz ciśnienie w cylindrze przy spreżaniu. Albo zrzuć cylinder i głowicę.

Przeciez to powietrzniak to wystarczyło tylko odkrecic srube głowica -rama i 4 sruby od glowicy zeby bez problemu i wyjmowania silnika zobaczyc tloczek i cylinder. Wtedy wszystko jasne bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie własnie skończyłem robic z moto.. całkowicie przerobiłem instalacje. Schowałem ja do skrzyneczki (dawniej była narażona na wode i inny syf) wymieniłem wiekszosc kabli . Wysyszyłem moduł . wyczyściłem bak . Wyczyściłem gaźnik i te membrany co uchodza do cylindra. wszystko jest wyczyszczone. Iskra jest. Prąd jest a moto dalej nie pali. Kompresja jest BDB. Paliwo dochodzi do świecy jak wyciagnołem te membrany to widać korbe i tłok , przyłożyłem szmatke i tłok wyraźnie robi ciśnienie wiec pierścienie według mnie odpadaja. nie wiem co moze być powodem tej awarii .. nie mam pojęcia. napewno w gaxniku i baku nie ma wody. Kranik też wyciściłem. Rozkrecilem całe moto wyczyściłem i skreciłem,.. Jezeli wymiana świecy nie pomoze w poniedziałek biore sie za cylinder. Zdejme i zobacze co z tą uszczeleczką. Sytuacja na dzień dzisiejszy nie jest ciekawa ale wykluczyłem juz kilka możliwosci awarii...

 

PS ten gwizd to nie pierscienie tylko powietrze tak usądziłem z Ojcem. tylko dlaczego tak syczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod cylindrem ani pod głowicą nie można wyrzucić uszczelki. Po pierwsze co byś nie robił będzie przepuszczało (tak czy inaczej 10 bar to jest sporo i powietrza przecieknie każda nawet najmniejszą szczelinką).

Najlepiej kup nową uszczelkę za kilkanaście złotych, bo na starą raczej nie będzie się dało. Silikon sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon możesz dac,mozesz posmarowac jedynie uszczelke pod cylindrem tam bedzie dobrze pełnił swą funkcje

 

a poco ze sie tak zapytam, chcesz ulepszyc produkt japonskiej firmy czy jak?? bo ci co to projektowali zapewne znali sie lepiej od Ciebie na tym i skoro oni nie dali nigdzie sylikonu to znaczy ze nie ma go tam byc. Pod glowice i pod cylinder nigdy nie daje sie sylikonu, kazdorazowe ruszenie cylindra lub glowicy pociaga za soba zmiane uszczelki (uszczelek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja uszczelki trzeba wymienić. Pod głowice nie ma sensu dawać sylinkonu, uwierz mi. Co do sylikonu pod cylinder ja zawsze daje tylko minimalną ilość na uszczelkę tj, tylko tak, żeby "liznęło" :icon_biggrin:, i żadnych problemów z tego nie ma chyba że dasz końską ilość, to po docisnięciu wyjdzie bokami i wtedy może ci coś tam już blokować przepływu troche.

 

Można też założyć bez i jak jest uszczelka dobra to i tak nie będzie różnicy

 

Pozdro. :crossy:

 

P.S.Jak ściągniesz cylek to napisz co tam zobaczyłeś albo foty zarzuć.

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...