Skocz do zawartości

Cbr 600 f,yamaha yzf 600 thundercat co wybrać???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam dylemat jaki motorek wybrać czy cbr 600 f czy yzf 600 thundercata.Chodzi mi oczywiscie o porade i krótkie opisy tych moto?Jakie spalanie i osiagi a również o prowadzenie się moto na drodze?Preferuje rodzaj jazdy bardziej turystyczny ale zeby tez była dobra moc:-)proszę o jakieś info.Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sporo przydatnych informacji znajdziesz w archiwum.

Oba wybrane przez Ciebie motocykle to pojazdy z segmentu sportowo turystycznych, lecz ja bym je opisał tak: cbr f: SPORTOWO - turystyczny, a Thundercat TURYSTYCZNO - sportowy.

 

Oczywiście jeden i drugi jest bardzo uniwersalny o zbliżonych osiągach, cebra jest trochę mniejsza ale i droższa. W dalsze trasy będzie wygodniej T-Catem lecz CeBRą też się za bardzo nie zmęczysz.

 

CBR uznawana jest za motocykl bezawaryjny (oprócz tego nieszczęśliwego łańcuszka rozrządu), za to Thundery cierpią na przypadłość awaryjnej skrzyni biegów (pada w nich dwójka).

 

Sam stałem ponad rok temu przed takim wyborem jak Twój, postawiłem na CBR F3 i jestem bardzo zadowolony. Na codziennie latanie do pracy i po mieście jest rewelacyjna a i slidery dało się spokojnie poprzycierać ;) Za to na trasie do Chorwacji błogosławiłem wygodę podróżowania i przeloty dziennie po 800km nie robią na niej wrażenia.

 

Zastanów co Ci się bardziej podoba, jakie masz egzemplarze do wyboru, bo wg mnie z obu motocykli będziesz zadowolony.

Edytowane przez foks

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...