Skocz do zawartości

Tips & Tricks


ar2r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aloha.

Zostawiasz moto z wyłączonym silnikiem ale włączoną stacyjką. Kluczyk przekręcasz dopiero po tym jak wentylator przestanie chodzić.

Pozdrawiam

 

No to wszystko jasne!!! :wink:

ps. proszę się nie nabijać !!! Ja się UCZĘ :wink:

 

Sorry ale po co i dlaczego tak? U mnie wentylator chodzi też po wyjęciu klucza.

pzdr

 

No bo nie ma innego wyjścia !!!! Jak ma niecierpliwego właściciela!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączam stacyjkę, a wentylator sobie spokojnie dochładza piecyk :) , bo po co bez potrzeby zostawiać włączoną stacyjkę, a co za tym idzie, gotową do odpalenia instalację elektr.? cewki etc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie coś zaczęło dzwonić po lewej stronie i to w dolnej części silnika CZY TO ŁAŃCUSZKI!!! :biggrin:

 

Chyba mam podobny problem:( Jak odejmuję gazu to słychać dziwne, nieregularne odgłosy. Na jałowym tego nie ma... jak wcisnę klamkę sprzęgła to ciut ciszej... Próbowałem nawet się rozpędzić nieco i zgasić silnik... no i cisza:)

Może ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam podobny problem:( Jak odejmuję gazu to słychać dziwne, nieregularne odgłosy. Na jałowym tego nie ma... jak wcisnę klamkę sprzęgła to ciut ciszej... Próbowałem nawet się rozpędzić nieco i zgasić silnik... no i cisza:)

Może ktoś miał coś podobnego?

 

Lepiej uciekam -bo może być to zaraźliwe :( :biggrin:

ps. Trafnej diagnozy i rychłego powrotu do zdrowia!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uciekam -bo może być to zaraźliwe :biggrin: :icon_question:

ps. Trafnej diagnozy i rychłego powrotu do zdrowia!!! :biggrin:

 

No i patrzcie -jednak "coś złapał " :biggrin:

 

Dzisiejszą noc Vulkanik spędził sam i to w obcym garażu ... :wink:

Edytowane przez GINECZKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i patrzcie -jednak "coś złapał " :banghead:

Ale to chyba nie od mojego:) Moim problemem okazał się łańcuch (aż wstyd się przyznać :) ). Pojeździłem, potestowałem i wyszło mi, że to właśnie łańcuch jednak jest zbyt luźny. Po regulacji ręką odjął:)

 

Dzisiejszą noc Vulkanik spędził sam i to w obcym garażu ... :(

No no... mam nadzieję, że to nic poważnego i szybko wróci we właściwe ręce:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. :buttrock: Ze sprzętem nabyłem szybę ale mocowania nie pasują. Po założeniu lightbara to już w ogóle. :biggrin: Może ktoś by się poświęcił i pstryknął foto z mocowaniem i przesłał na meila. ;)

[email protected]

Kombinuję różne mocowania ale tam jest dość ciasno. Na razie wykoncypowałem podobne do takich jak miałem w virago - mocowanie w 4 punktach na prętach dystansowych ale muszę dorobić specjalne śruby mocujące pręty.

Jak bym zobaczył inne to może coś mądrzejszego wymyślę.

Z góry dzięki. :icon_razz: :icon_razz: :buttrock:

Na Kletno pognam bez szyby - i też przeżyję :biggrin: :wink:

możesz pooglądać "w realu" w mnie w garażu, szyba mocowana na stelażu, zrobię fotę i Ci prześlę :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "trochę "pytań :)

1 Wyjaśnij ma zasadę pobierania benzyny z baku -wiem ,że na zadadzie podciśnienia ale w jaki sposób jest ono wytwarzane?( pracujący silnik czy co?)

 

Napewno silnik musi pracować w kraniku jest jakaś membrana, może tu jest problem w Twoim moto, kranik jest rozbieralny i można go naprawić.

Generalnie zasada jest take, że przy wyłączonym silniku jak zdejmiesz wężyk z kranika w pozycji ON lub RES, paliwo nie powinno lecieć, jak leci to jest źle, nie dotyczy to pozycji PRI, która sluży do spuszczania paliwa.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko: tutaj , wprawdzie nie nasze moto ale jakieś ogólne pojęcie można załapać

 

Dzięki :wink:

ps. Odezwę się jeszcze i pogadamy :wink:

 

 

 

 

Napewno silnik musi pracować w kraniku jest jakaś membrana, może tu jest problem w Twoim moto, kranik jest rozbieralny i można go naprawić.

Generalnie zasada jest take, że przy wyłączonym silniku jak zdejmiesz wężyk z kranika w pozycji ON lub RES, paliwo nie powinno lecieć, jak leci to jest źle, nie dotyczy to pozycji PRI, która sluży do spuszczania paliwa.

 

Pozdrawiam

 

No właśnie skoro musi pracować a mój nie odpala to skąd w świecy tyle benzyny :cool: ???-ale po kolei...

Moto chodził trochę "inaczej" niż zwykle (przerywał trochę i słuchowo inaczej jakby pracował)

Po zaparkowaniu "sam" zgasł (u rodziny na szczęście) i już nie dało się go uruchomić

Po oględzinach wygląda to tak

1 Filtr powietrza mokry od benzyny ( chyba dlatego że moto musi gdzieś usunąć nadmiar benzyny ,której nie przepali (bo palić nie może) - bez filtra (może to jego wina) moto też nie odpaliło...

2 Pływak się nie zawiesił

3 Iglica działa

4 Teraz świece wiecznie mokre (pisząc świece mam na myśli jedną , bo do drugiej nie dotarliśmy)

Ta jedna po wyjęciu i podłączeniu do fajki iskrę daje (nie wiem czy dobrą) przewód też ok.

Ale co po tym skoro po wydmuchaniu nadmiaru paliwa(kręcenie bez świecy) i ponownym jej założeniu ,moto "wystrzeliło" raz i ...dupa -znowu świeca zalana itd ( a powinien zapalić chociaż na ten gar prawda ?)

Czy istnieje prawdopodobieństwo, że za dużo paliwa dostaje się w momencie rozruchu i świeca nie zdąży dać iskry?

W jakiej kolejności sprawdzić wszystko aby miało to" ręce i nogi"?

Napiszcie jaki filtr powietrza, jakie świece i przewody - bo jeden już" nerwowo nie wytrzymał i" się uszkodził"-nie sam rzecz jasna :wink:

A co do podciśnienia w zbiorniku skoro wytwarza je pracujący silnik -to skąd przed jego rozruchem jest go aż tyle?/ może to jednak kranik :bigrazz: (jak go sprawdzić ? -bak zdjąć czy nie ?)

ps. przepraszam że mogą być tu różnego rodzaju błędy ,-ale nie jestem specjalistą...- jeszcze :wink:

pzdr

Edytowane przez GINECZKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...