Skocz do zawartości

Dylemat dotyczący opon


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest nastepujący:

 

Mam Honde CB 450S 1987r i w danych technicznych są takie opony

 

przód: 100/90/18 Tubeless

 

tył:110/90/18 Tubeless

 

a po poprzednim właścicielu zostały Bridgestone Battlax

 

z przodu: 100/90/18 DOT 0703 Tubeless

 

z tyłu: 160/60 ZR18 o numerze DOT DBM489 Tubeless, co wg mnie wskazuje na rok produkcji '89 albo '90

 

i ta oponka z tyłu to nie jest tak w całości okrągła, tylko ma taką krawędź która rozdziela jakby obszar opony używany do jazdy na wprost od obszaru do składania sie w zakręty, jak przejedzie się palcem to czuć taki próg

 

ogólnie to jakiś tam problemów podczas jazdy nie odczuwam, ale to może przez to że nie miałem okazji jezdzić na innych oponach ani na innym moto z dobrze dobranymi oponami

 

i teraz takie pytanie: Czy jest sens zmianiać na opony Mitas? tu można je zobaczyć , patrzzeć na MITAS H15 Rear

 

jak wynika z oznaczeń to oponka jest 120/90/18 TT(czyli z dętką) czyli teoretycznie nie spełnia żadnego z wymagań producenta bo nie dość że jest za szeroka o 10mm to jeszcze jest z dętką

 

W ogóle to można zakładać opone z dętka jak producent przewiduje bezdętkowe?

 

I czy można dać 120/90/18 zamiast 110/90/18 ? bo tak patrząc po ofertach innych firm to 110 będzie problem kupić a 120/80/18 też niezbyt często sie pojawiała

 

Pytam o Mitasa bo kosztuje około 160 zł i może wartałoby zmienić starą na taką powiedzmy gorszej jakości ale nową, tylko jeszcze jak z tym rozmiarem i tą dętką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe :icon_mrgreen:

Sprawdź opony marki Maxiss - polecam, zejście na kolano na diagonalnych Maxiss ProMax nie stanowi problemu :icon_arrow:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepsza prawie każda nowa, niż markowa 15letnia... Ja u siebie w KZ wymieniłem stare Metzelery na nowe Heidenau i różnica w prowadzeniu była niesamowita. Na korzyść Heidenau oczywiście.

Odnośnie opon o których piszesz radzę poszukać czegoś o parametrach zalecanych przez producena.

pozdr.

bartek

Edytowane przez gawlik.bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmowe uzywki , nie starsze niz 3- 5 lat mitas shitas nigdy nie dorowna nawet uzywanym firmowka.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt"jak wynika z oznaczeń to oponka jest 120/90/18 TT" Waść opona 4.00x18 ma szerokośc ok 100mm czyli 4 cale

pozdro pawel (w tym fachu 6 lat )

 

jeśli by była 4.00x18 to rzeczywiście byłoby 100mm ale tam do wyboru na stronce jest jeszcze 120/90 i 130/90

 

a co z tym zakładaniem dętkówki jak w zaleceniach jest Tubeless, można?

 

myślałem podobnie jak Nitomen, firmowe używane, leżakowane w cenie właśnie około 150zł tylko że nic nie znalazłem w necie a jak zobaczyłem w sklepie nową Hidenau z przed 4 lat za 250 zł to trochę się zdziwiłem bo w drugim sklepie kolo powiedział 250zł za nówke z tego roku do mojego modelu

 

 

ogólnie to rozchodzi sie o kase, bo oponke potrzebuje na sezon góra dwa (czyli około 6-7tyś kilometrów), potem planuje sprzedać moto

Edytowane przez MEH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt"a co z tym zakładaniem dętkówki jak w zaleceniach jest Tubeless, można?" można tylko zalóż dobrą dętkę :D

ps ludzie cb 450s to nie wyścigówka :P (a większość jest w glowie ,a nie w oponie)

pozdro pawel

Edytowane przez paolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając dętki pozbawiamy się możliwości zakołkowania opony w trasie.

Nie uśmiecha mi się walka łyżkami, gdy motocykl obładowany a do domu daleko.

Wstawienie kołka to dwie minuty, dziesięć minut odczekania, chwila pompowania i można jechać dalej, nie brudząc się jak przy dętce.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest nastepujący:

 

Mam Honde CB 450S 1987r i w danych technicznych są takie opony

 

przód: 100/90/18 Tubeless

 

tył:110/90/18 Tubeless

 

Sprawdź opony Metzeller, to sprawdzona marka do takich sprzętów jak twój. Może nie najtańsze ale popatrz tu: http://opony.motoskansen.pl/opony/motocykl...27695,5,i2.html

http://opony.motoskansen.pl/x_C_Sz2.html?N...=35&Szukaj.y=12

 

Sam kupowałem w tej firmie do BMW R80RT (laserteci) i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba dam sobie spokój z tym Mitasem, bo jedno że dętki pewnie nie dają w komplecie czyli jeszcze dochodzi jej zakup, czyli cena rośnie a drugie to może będa jakieś wyprzdaże po 1 stycznia i kupie coś okazyjnie

 

najbardziej przypadała mi do gustu propozycja Tomka Kulika : Maxiss ProMax

 

dzięki za rady

Edytowane przez MEH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiss ProMax w Larssonie kosztuje na fakturę ze zniżką ok 200 zeta za przód i 240 za tył.

Zapytaj kto ze znajomych jest zarejestrowany w Larssonie i kupiłby te opony na siebie.

Sklep ma obrót, kolega ma fakturę, Ty masz taniej :)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...