Skocz do zawartości

KTM_450_EXC Strzelanie z tłumika


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Szukałem na forum tego tematu al nie udało mi się na nic trafic

Niedawno przyprowadziłem KTM-a (2003)i od począdku trochę mi strzelał ,zwłaszcza wtedy gdy gwałtownie dodałem gazu i odpuściłem manetkę wtedy następuje strzał z tłumika. Najpierw podejżewałem łańcuch rozrządu (bo i tak był do wymiany) Wymieniłem i to samo .Więc pomyślałem ,że świeca nie przepala dobrze (też była wiekowa) ,ale jak ją wymieniłem to strzały były jeszcze większe. Zastanawiałem się przez chwilę czy to może tak powinno byc ,ale niewydaje mi się ,że to normalne. Jak myślicie czy może to zapłon źle ustawiony ,albo trzeba coś w gaźniku pogrzebac ?

Wygląda to tak jak na tym filmiku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jak tak miał w 520 to sie okazało ze ma zawory do wymiany.

Natomiast 2 kumpli co maja YZF 250 to im obydwu strzela z wydechu :buttrock: ahh.. te białe YZFy i te strzały przy kazdym puszczeniu gazu :biggrin: coś pięknego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jak tak miał w 520 to sie okazało ze ma zawory do wymiany.

Natomiast 2 kumpli co maja YZF 250 to im obydwu strzela z wydechu :buttrock: ahh.. te białe YZFy i te strzały przy kazdym puszczeniu gazu :biggrin: coś pięknego

 

 

no dobra ale czy coś z tym robic czy się nieprzejmowac?

Jeżeli zawory są zużyte to może powinienem wymienic bo mogą się gniazda zaworów wypalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój EXC też strzela no nie tak często jak na filmiku ale zdarza się to przy puszczeniu manetki, gdzieś na formu czytałem że KTM co jakiś czasu lubi strzelić i nie jest to aż tak bardzo groźne.

Pozdro

 

Też słyszałem ,że Ktm-y lubią sobie "postrzelac" tylko ,że u mnie strzeli przy każdym mocniejszym odpuszczeniu manetki. więc niewiem czy robic coś czy to zostawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Szukałem na forum tego tematu al nie udało mi się na nic trafic

Niedawno przyprowadziłem KTM-a (2003)i od począdku trochę mi strzelał ,zwłaszcza wtedy gdy gwałtownie dodałem gazu i odpuściłem manetkę wtedy następuje strzał z tłumika. Najpierw podejżewałem łańcuch rozrządu (bo i tak był do wymiany) Wymieniłem i to samo .Więc pomyślałem ,że świeca nie przepala dobrze (też była wiekowa) ,ale jak ją wymieniłem to strzały były jeszcze większe. Zastanawiałem się przez chwilę czy to może tak powinno byc ,ale niewydaje mi się ,że to normalne. Jak myślicie czy może to zapłon źle ustawiony ,albo trzeba coś w gaźniku pogrzebac ?

Wygląda to tak jak na tym filmiku

 

Mój Vorek strzelał ale po regulacji zaworów przestał a walił ogniem! Generalnie jak strzela to ma ubogą mieszankę ale myślę że zajrzyj do zaworów, być może mają za duży luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktm-ach to strzelanie to normalne. U znajomych w każdym ktm-ie i innych wyczynach po odpuszczeniu gwałtownie gazu też strzelają. Ale do zaworów powinieneś zajrzeć, bo w końcu reguluje je się co 1500km.

 

PS. Za ile sprowadziłeś tego ktm-a, bo szukam takiego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze gosciowi strzela na filmie z wydechu to nic innego jak nie spalona do konca mieszanka gdyz machajac tak manetka na postoju wpompowuje do cylindra duza ilosc paliwa z pompki przyspieszajacej a silnik zbyt krotko chodzi na wyzszych obrotach zeby spalic cala mieszanke bez strzalu.

 

Jezeli strzela dosc czesto w czasie jazdy a nie na przegazowce to trzeba sprawdzic zaworki oraz polecal bym wtedy podniesc iglice o jeden zab do gory (jezeli jest zalozony wydech akcesoryjny a nie oryginalny to jest to nawet obowiazek w szczegolnosci w kacie)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze gosciowi strzela na filmie z wydechu to nic innego jak nie spalona do konca mieszanka gdyz machajac tak manetka na postoju wpompowuje do cylindra duza ilosc paliwa z pompki przyspieszajacej a silnik zbyt krotko chodzi na wyzszych obrotach zeby spalic cala mieszanke bez strzalu.

 

Jezeli strzela dosc czesto w czasie jazdy a nie na przegazowce to trzeba sprawdzic zaworki oraz polecal bym wtedy podniesc iglice o jeden zab do gory (jezeli jest zalozony wydech akcesoryjny a nie oryginalny to jest to nawet obowiazek w szczegolnosci w kacie)

 

Pozdro

 

Jeżeli rozumiem ,że jak podczas jazdy nie strzela to jest wszystko wpożądku i zawory są dobrze wyregulowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał za uboga mieszanka paliwa iglica jeden ząbek w góre i powinno nic nie strzelać bo nie ma sie czym cieszyc jak powypala gniazda zaworowe.

 

No właśnie podniosłem iglicę o jeden ząbek i różnica jest widoczna.

Jednak przy mocniejszym szarpnięciu manetki i wkręceniu silnika na wyższe obroty

wystrzeli z tłumika jęzor ognia. Jednak trzeba się trochę postarac ,żeby usłyszec ten strzał

Dzięki wam za porady POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...