Skocz do zawartości

jak korzystnie kupić etz-te?


Młody24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za wino na wioscsce:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zartowalem :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

troche malo precyzyjne pytanko hehe , ciezko na takie cos odpowiedziec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic za piec stowek w fabrycznym stanie, nie jezdzona, zakonserwowana. Chociaz wiesz co? Uszczelniacze widelca i tak beda do wymiany, nie, lepiej nie kupuj takiej, silnik moze byc zardzewialy, bak od wewnatrz to samo...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybacz, nie moglem sie powstrzymac! :D

 

A powaznie - na tak postawione pytanie moznaby kilka stron napisac. Najpierw, przyjacielu, nalezy samemu troszke poszukac w necie, znajdziesz mnostwo ciekawych stronek o MZ. Zaraz zajrze do moich "ulubionych":

http://www.mz251r.prv.pl/

http://jackare.jamajka.plukwa.net/Kupujemy.html

http://mzetz250.webpark.pl/

To najlepsze dla poczatkujacych.

Poczytaj, co doswiadczeni koledzy - motonici napisali i juz bedziesz madrzejszy o ich wiedze. W razie dodatkowych pytan - wal jak w dym!!!

Pozdrowki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej odradzam qpno mz w cenie 2tys zl z ogloszenia typu: po remoncie wszystkiego....polowa z tych rzeczy to bzdura, jak sprawdzisz czy jakas tam drobna rzecz jest nowa i czy silnik zostal wlasciwie zlozony i w prawidlowy sposob dotarty i czy czesci sa oryginalne,jak zapewnia wlasciciel, a po 2gie skoro moto jest swierzo po remoncie to znaczy,ze jest szykowane na sprzedaz....remont mz niejst bardzo drogi,wiec ja doradzam poszukac czegos do remontu i samemu go wykonac,nietrzeba byc extra mechanikiem zeby tego dokonac i tak regeneracja walu i szlif cylindra odbywa sie w warsztacie, a konstrukcja silinka niejest bardzo skaplikowana...najwazniejsza jest rama....reszte da rade naprawic...takie jest moje zdanie na ten temat...a najlepiej popytac znajomych...bo chyba nikt niebylby takim h** zeby sprzedac mine znajomemu...(choc sa tacy ludzie na swiecie...niestety)...mozna tez poprosic kogos kto latal,lub lata mz i wie co i jak jezeli chodzi o to moto,zeby rzucil okiem na dany egzemplarz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym sprzedawał to jakoś tak by ogłoszenie wyglądało ...ja mam sporo części wymienionych bo kumpowałem od kolesia który ma sklep z częściami no i handluje remontowanymi przez siebie motorkami i motorowerami :D A jak ją będe sprzedawał to ona za wiele km od remontu nie będzie miała więc moje ogłoszenie takie byłoby prawdziwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzisz czy jakas tam drobna rzecz jest nowa i czy silnik zostal wlasciwie zlozony i w prawidlowy sposob dotarty i czy czesci sa oryginalne,jak zapewnia wlasciciel

A jak mógłby to sprawdzić ktoś kupujący np od Ciebie świetnie złożoną MZtkę???? Jak w ogóle można sprawdzić prawdomówność ludzi? Skąd ja wiem czy zdjęcie MZ w Twoim emblemacie jest zdjęciem Twojego motocykla? Albo w moim - mojej gęby? :-) Takie pytania możnaby mnożyć, a idąc tym tokiem rozumowania, należałoby doradzić naszemu koledze, żeby w ogóle nie kupował bo skąd niby może mieć pewność, że w skrzyni biegów zęby się nie sypią, a wał jest na łożyskach z agromy?

 skoro moto jest swierzo po remoncie to znaczy,ze jest szykowane na sprzedaz....remont mz niejst bardzo drogi,wiec ja doradzam poszukac czegos do remontu i samemu go wykonac,nietrzeba byc extra mechanikiem zeby tego dokonac

Tu byłbym ostrożny. Trzeba mieć pojęcie o mechanice, ja jakieś tam posiadam i dlatego rok temu, gdy rozpoczynałem remont świeżo nabytej maszyny, nie odważyłbym się brać za silnik. Nie miałem wtedy żadnej solidniejszej literatury, a nawęt dysponując takową, brak doświadczenia może spowodować, że poczynimy więcej szkody niż pożytku.

 

 najwazniejsza jest rama....reszte da rade naprawic...takie jest moje zdanie na ten temat...

Nawet ramę można wymienić, ale mało kto ma nieograniczone fundusze na zakup i naprawę moto. Więcej: MZ kupuje się bardzo często jako pierwszy motocykl w życiu i wpadnięcie na minę na takim etapie może się skończyć dla młodego człowieka głebokim urazem i przedwczesnym wyrzuceniem pasji do śmietnika uczuć.

  najlepiej popytac znajomych...bo chyba nikt niebylby takim h** zeby sprzedac mine znajomemu...(choc sa tacy ludzie na swiecie...niestety)...mozna tez poprosic kogos kto latal,lub lata mz i wie co i jak jezeli chodzi o to moto,zeby rzucil okiem na dany egzemplarz....

To jest najlepszy sposób na zakup znośnego egzemplarza! Ktoś do świadczony będzie umiał się potargować i ocenić jakie mogą być koszta ew. napraw. Tu się z Tobą zgadzam cakowicie, może oprócz pisowni "h**" ... :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A jak mógłby to sprawdzić ktoś kupujący np od Ciebie świetnie złożoną MZtkę???? Jak w ogóle można sprawdzić prawdomówność ludzi?"

jezeli gadasz z gosciem i pytasz "co jest teraz do zrobienia,co trzeba poprawic,co wymienic" i ci odpowie ze "wszystko jest w super stanie i nic tylko jechac" to znaczy ze gosc cos gada nietak i ze niezna swojego sprzetu,albo prubuje cos ukryc i w tym momencie nalezy bardzo uwazac, niema takiego motocykla przy ktorym niebyloby nic do roboty, zawsze trzeba cos poprawic,a to linke podciagnac,a to cos dokrecic...a jezeli typ odpowie, "a tak kapec juz za dlugo niepolata, i akumulator juz niejest nowy...."to zupelnie inna rozmowa i niebedzie ci wmawial ze cos jest w super stanie , jak niejest...

a co qpowania mz po remoncie to raczej od zaufanych ludzi, bo chyba lepiaj wydac ta kase na remont i wiedziec co sie ma w silniku...a nie pozniej miec okropny zal ze wydales qpe kasy na moto "po remoncie" i dales sie zrobic w balona...rachunek prosty: qpujesz mz w stanie srednim np za 1000zeta....dokaldasz gora 650zeta skadasz i masz moto za ok 1700zeta w stanie naprawde super i wiesz za co dales ta kase,jestes pewien tego motocykla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...