Skocz do zawartości

HJC AC-11 Czy warto kupować ten kask??


Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem się na HJC kupowanym przez net, właśnie AC-11 (uciskał w skronie mimo teoretycznie dobrego rozmiaru) i nie popełnię tego błędu ponownie, co zresztą i Tobie radzę. Naprawdę nie masz żadnego sklepu w Poznaniu? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoma weź pod uwagę, że rozmiarówka zmienia sie nawet pomiędzy modelami jednego producenta. Dziewczyna przymierzyła kilkanaście różnych modeli różnych producentów zanim znalazła coś odpowiedniego dla siebie. Ja z kolei kupiłem w ciemno i trafiłem, ale zdecydowałem się na to tylko dlatego że miałem darmowy zwrot/wymianę a kask był w niezłej cenie.

 

 

BTW. HJC masz w moto-obrotach na obornickiej, 2x motorismo, motormind na hetmańskiej, 4biker na głogowskiej (tu chyba najlepsze ceny jeśli chodzi o HJC) i pewnie jeszcze w kilku innych. Musisz się tylko kopnąć tam czy mają akurat te modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu studiuję, byłem kiedyś w moto-obrotach na obornickiej, ale mierzyłem tylko Cabergi, HJC jakoś nie rzuciły mi się wtedy w oczy.

Obecnie do października jestem w Grudziądzu (kujawsko-pomorskie), a tu moto sklepów mam jak na lekarstwo niestety.

 

Jeśli rozmiarówka zmienia się nawet pomiędzy modelami producenta, to tylko pozostaje mi zaryzykować, lub odpuścić bo raczej żadnego z tych HJC w sklepie już nie złapię.

 

Niestety, dynie mam totalnie na granicy M/L, także strzał chybi-trafił, ale jako, że Arcer mów, że uciskał skronie, a zgodnie z teoretyczną rozmiarówką nie powinien, to zaryzykuję L-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie to miałem na myśli żebyś kupił za duży, od tego jestem daleki. To narobi jeszcze większych problemów. Przede wszystkim nie upieraj się przy danym modelu (tylko dlatego, że jest w promocji), bo inny może leżeć idealnie. Po prostu, każdy ma inny kształt głowy. Ja do HJC zupełnie nie pasuję, co nie znaczy że w przyszłości nie trafi się jakiś model, który będzie mi dobrze leżał.

 

PS. Wiedz, że promocje nie biorą się znikąd i zwykle dotyczą czegoś, co się nie może sprzedać właśnie przez złe dopasowanie albo w ogóle jakość do bani. Nie mówię o tym konkretnym przypadku, ale tak bywa bardzo często.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie praktyczne szybkie pytanie, czytałem że podział rodzajów kasków jest ogólnie na "3 rodzaje głowy" - okrągła, lekko owalna, owalna.

Zmierzyłem sobie dynie w obwodzie mam ~59-60cm, w tym ~15,5cm w szerokości, ~20cm na długość, pomiar po lini prostej na wysokości nieco nad brwiami.

Powinienem ryzykować hełm rozmiaru M, czy raczej L ?

Ten stosunek podchodzi bardziej pod typ kasków "lekko owalny" czy "typowo owalny" waszym zdaniem ?

Kaski HJC chyba z góry odpadają, bo czytałem że w większości są to kaski typowo na okrągłą głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tym podziałem w europejskich katalogach ani w ogóle specyfikacjach kasków, za to w każdej recenzji na RevZilla na YT jest o tym wzmianka. To jednak nie powinno mieć znaczenia, tak czy inaczej to wyjdzie przy zakupie w sklepie, nawet w Grudziądzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...