Skocz do zawartości

HJC AC-11 Czy warto kupować ten kask??


Rekomendowane odpowiedzi

Napisz może coś więcej??

Jaka cena??

 

Za ok. 500zł możesz mieć HJC FG-14, który jest według mnie świetnym kaskiem za te pieniądze...

Normalnie kosztuje ok. 1000zł :wink:

 

W takim razie ktoś nienormalny sprzedaje go za połowę ceny:

HJC FG-14

Co do głośności to weź pod uwagę, że mówisz o cl-14 :wink:

Jest to kask słabszy od fg-14, a już nawet nie mówię o ac-11...

 

A niby co napisałem?? :) :D Cl-14. Mam używam więc wiem co mówię. Apropos miałeś możliwość wypróbowania CL-14 FG-14 i AC-11 na własnej głowie ?? Czy tylko czysto teorytycznie przypuszczasz sugerując się ceną że jest to kask gorszej klasy??? :wink:

Edytowane przez qqruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ktoś nienormalny sprzedaje go za połowę ceny:

HJC FG-14

A niby co napisałem?? :wink: :wink: Cl-14. Mam używam więc wiem co mówię. Apropos miałeś możliwość wypróbowania CL-14 FG-14 i AC-11 na własnej głowie ?? Czy tylko czysto teorytycznie przypuszczasz sugerując się ceną że jest to kask gorszej klasy??? :wink:

Wiem po ile one chodzą na allegro... wszedł teraz model nowszy i przez to FG-14 jest teraz w takiej cenie...

Już jakiś czas teamu można było kupić go na ebayu angielskim za 80 funtów :)

Mam katalog z tego roku i normalnie kosztuje on 249€ :D

 

Wiem co napisałeś...

Chodzi mi o samą głośność :D

Tak się składa, że miałem przyjemność z CL-14 :D

Chyba nie zaprzeczysz, że kask jest o klasę niżej od FG-14/AC-11? :D

FG-14 jest z włókna szklanego/kevlaru/spectry, środek ma z coolmax'u i jest jeszcze parę rzeczy, które go odróżniają od CL-14...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem po ile one chodzą na allegro... wszedł teraz model nowszy i przez to FG-14 jest teraz w takiej cenie...

Już jakiś czas teamu można było kupić go na ebayu angielskim za 80 funtów :icon_question:

Mam katalog z tego roku i normalnie kosztuje on 249€ :crossy:

 

Wiem co napisałeś...

Chodzi mi o samą głośność :wink:

Tak się składa, że miałem przyjemność z CL-14 :icon_biggrin:

Chyba nie zaprzeczysz, że kask jest o klasę niżej od FG-14/AC-11? :wink:

FG-14 jest z włókna szklanego/kevlaru/spectry, środek ma z coolmax'u i jest jeszcze parę rzeczy, które go odróżniają od CL-14...

 

Tak do końca nie jestem przekonany o wyższości modelu FG nad FS ale faktycznie trochę się różnią od siebie. Natomiast AC wywietrzniki ma całkiem podobnie poprowadzone jak CL. Trochę inna stylizacja i już trzeba płacić większy pieniążęk :icon_eek: Jest jeszcze wersja HQ :icon_eek: W takim to ja bym lubiał śmigać :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ktoś nienormalny sprzedaje go za połowę ceny:

 

FG-14 cały czas kosztuje natępująco: czarny ok. 800 pln, grafiki od 900 do 1200 pln. Ten kask to wersja w malowaniu Target, wycofana w tym roku, w zwiazku z tym można ją było kupić w tym sezonie po obniżonej cenie. Zwróć uwagę że do kupienia jest tylko rozmiar XL - są to po prostu pozostałości po wyprzedaży (mi w sklepie też zostały rozmiary XL i 2XL tego malowania), inne bardziej popularne rozmiary skończyły się już na początku sezonu. I żeby rozwiać wątpliwości występujące w tym wątku, hierarchia produktów HJC wygląda następująco:

kaski kompozytowe:

1. HQ - włokna węglowe

2. AC-11 - kevlar/dynema/spectra - coolmax, wypinany środek

3. FG-14 - kevlar/dynema/spectra - (bywają wersje z wypinanym środkiem)

kaski poliwęglanowe:

4. CL - lepsza wesja, do zaakceptowania, lecz lepiej kupić kompozyt

5. CS - najtańsza wersja (nie polecam)

Edytowane przez Posen Diesel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. AC-11 - kevlar/dynema/spectra - coolmax, wypinany środek

3. FG-14 - kevlar/dynema/spectra - (bywają wersje z wypinanym środkiem)

To ja mam jakiś dziwny ten FG-14...

Mój na wnętrze z coolmax'u i cały środek wyjmowany, że zostaje w sumie sama skorupa :wink:

 

Posen kiedy można się spodziewać modelu FG-15 w sklepie??

Na stronce HJC Europe już widzę, że jest... Na jakiś forum ktoś już sprzedawał pojedyncze sztuki :wink:

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posen kiedy można się spodziewać modelu FG-15 w sklepie??

Na stronce HJC Europe już widzę, że jest... Na jakiś forum ktoś już sprzedawał pojedyncze sztuki :(

 

 

Najlpiej zapytaj u tego pana -

 

Marcin

+ 48 606 199 630

email:

[email protected]

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Ostatnio przeglądając kaski wpadłem na kilka zeszłosezonowych sztuk HJC, ktoś miał z nimi styczność ? Warte są swojej ceny, czy raczej nie polecacie się w nich przewracać ?

W dniach swojej premiery czytałem, że były dużo droższe, jako że są z włokna nie z ABSu, nie powinny chyba stracić swoich właściwości przez ten czas? Który z tych trzech wg. Was byłby najlepszym wyborem ?

HJC FG-14

http://allegro.pl/kask-hjc-fg-14-nowy-drugi-za-50-i3420756853.html

HJC AC-11

http://allegro.pl/kask-hjc-ac-11-nowy-drugi-za-50-i3420753029.html

HJC ZF-9

http://allegro.pl/kask-hjc-zf-9-nowy-najtaniej-drugi-za-50-i3420752896.html

Edytowane przez stoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki wielkie, czytając opinie wydają się być solidnymi kaskami, za te pieniądze.

A takie pytanie - mając rozmiar dyni ~59-60cm w kształcie owalnym/okrągłym, radzicie się skupić bardziej na rozmiarze HJC M, czy L ?

Wolałbym uniknąć odsyłania, ale też nie chcę jeździć w nocniku powiewającym jak turban, lub wsuniętym do połowy głowy ; d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...