Skocz do zawartości

ABS w motocyklu


Gość alalala333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,że wszystko zależy od układu i konkretnego moto. Jedynym sprzętem, jakim jeździłem z ABS był R1150GS???? (terenówka, nie jestem pewien oznaczenia). W tamtym sprzęcie nawet nie próbowałem robić stoppala...... :icon_twisted:

 

Pytanie którym stunterom i czy kiedykolwiek ktoś wykorzystywał do stuntu szpej z ABSem? :biggrin:

 

..dlatego chętnie przejadę się RRką AD2009 i zobaczymy, czy jej ABS da radę przy podrzucaniu tyłu....btw. często podczas podnoszenia tyłu na ułamek sekundy praktycznie blokujesz/jesteś na krawędzi zablokowania przedniego koła, słychac przy tym krótki pisk opony. Zastanawiam się czysto teoretycznie, czy ABS nie wyprzedzi moich zamiarów i nie zmniejszy ciśnienia(odpuści hamulca)???!!!!

 

Dlatego przypuszczam,że niektóre sprzęty z ABS mogą mieć utrudnioną możliwość robienia stoppie.

 

BTW. Rowerek z 4kółkami ruless, kupię na przyszły sezon ;) :biggrin:

 

 

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież system jeśli wykryje poślizg koła tylnego przy stoppie to nie opdusci siły hamowania w przednim.
DEALER pisał o zablokowaniu przedniego:
często podczas podnoszenia tyłu na ułamek sekundy praktycznie blokujesz/jesteś na krawędzi zablokowania przedniego koła, słychac przy tym krótki pisk opony.

Przeszkodą ABSu w stoppie może być 'czujnik odciążenia tylnego koła', o którym pisałem nieco wcześniej. Oczywiście jeśli jest taki montowany, a z wypowiedzi wynikało, że przynajmniej w niektórych modelach maszyn jest montowany (pewnie gdzieś na tylnym wahaczu). Przy max rozwarciu wahacza (co jest równoznaczne z unoszeniem się tylnego koła) zmniejsza ciśnienie w przednim układzie hamulcowym (niezależnie od braku wykrycia uślizgu koła), tak by niewprawiony delikwent panicznie ściskający prawą klamkę nie nakrył się motocyklem.

Edytowane przez Miras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież system jeśli wykryje poślizg koła tylnego przy stoppie to nie opdusci siły hamowania w przednim. To nie jest system powiązany jak w DEAUVILLU np...

do humoru z tym :clap:

 

ABS dla kazdego bez wyjatku! nawet w rowerze i wozku widlowym - sami zobaczycie ze tak bedzie za pare lat

 

abs nie przeszkadza w stuncie, bo niby jak ma przeszkadzać :) to kolejny mit z d... :) ,

daj konkretne przyklady to sie przekonamy ktory mit jest z doopy a ktory nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wyłumacz mi leonstar jak ma isę np jeździć drift, czyli cały czas w uślizgach, jak by się teoretycznie miało abs i esp

 

zapytaj mnie o to jak bedzie esp w moto, wtedy postaram sie odpowiedzieć, a co do driftu hmmmm, kiedy abs działa, czy przy gazie czy hamowaniu hmmmm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaaaaaaaa i jak nie da rady mówisz? No to nie da rady. Czyli abs to jednak nie potrzebna rzecz, ide na rowerek :biggrin:

 

kocham takich ludzi, zamiast wytłumaczyć to haha hihi, ide na rowerek

 

normalnie się człowiek zastanawia i jasne że mogę się mylić czy być niedoinformowanym. chyba po to są dyskusje na forach żeby czegoś się dowiedzieć, nie sądzisz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ja naprawde ide na rowerek, a poza tym co Ci moge wyjaśnic jak nie mam zielonego pojecia jak bedzie sie zachowywac esp w motocyklu. Widąc abs tez róznie się zachowuje , zależy jaki porducent motocykla, jaki produceny absu itp. Do tej pory nie przeszkadzał abs w niczym, pewnie czym bardziej zaawansowany system tym bedzie mniej rzeczy ze stuntu zrobić, takie czasy. Auta parukuja za nas, motocykle nie wytna stoopi :)

Ciesze sie ze mnie kochasz :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...