Skocz do zawartości

ROMET....50TS3


qurim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóz widziałem temat o Romecie ale juz zamkniety i pryzpomnialem mi sie ze potrzebuje taki oto wynalzek jakim jest ROMET.

 

Chodzi mi o wersje 50TS3 czyli 3-biegowy ale ma płaską kierownice i wydech przy siedzeniu z fajna wierconą osłoną zeby sie nie poparzyć. Koła 19 cali.

 

Kiedys mialem takie cos od dziadka. Rocznik chyba 75 czy 79 jakoś tak ale moto przestało istnieć czego barzo żałuję. Mialem wtedy chyba 13 lat. Teraz szukam takiego wynalazku ale trudno znaleźć.

 

A samo zjawisko Romet jes bliskie memu sercu jako ze spedziłem 3 lata w szkole technicznej przy zakładach rowerowych Romet w Bydgoszczy. Potezne zakłady to były. Czesto je "zwiedzaliśmy" w ramach prac pomocniczych podczas trwania praktyk zawodowych w owym zakładzie. Byly super wrażenie oglądać od srodka upadlą potęgę.

 

Jesli ktos cos wie o takim 50TS3 to smiało pisać.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet o którym piszesz to 50-TS-1. Wersja "sportowa" 50-T-1, którego ujeżdżałam przez kilka lat. Był też model 50-T-3, miał koła 17 calowe. Podejrzewam, że miał ramę jak w Ogarze 205. O 50-TS-3 nigdy nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet o którym piszesz to 50-TS-1. Wersja "sportowa" 50-T-1, którego ujeżdżałam przez kilka lat. Był też model 50-T-3, miał koła 17 calowe. Podejrzewam, że miał ramę jak w Ogarze 205. O 50-TS-3 nigdy nie słyszałem.

 

 

Ok. Moze sie pomyliłem. Dawno juz nie wnikałem w temat Rometów wiec sie zdarzyć może. 50T1. Ok. Tka czy inaczej szukam takiego wynalazku.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie o takie coś Ci chodzi ;)

 

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Romet/50,T-1/12336 :smile:

powiem jedno , nie dostaniesz takiego :wink:

może zagadaj to tego gościa to może, może ale nie licz na małą sumkę, to unikat :wink:

tak czy inaczej, pozostaje Ci 50-t-1 :D

PS. to nie 50-TS-3 tylko 50-TS-1

Życzę powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie o takie coś Ci chodzi :biggrin:

 

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Romet/50,T-1/12336 ;)

powiem jedno , nie dostaniesz takiego :P

może zagadaj to tego gościa to może, może ale nie licz na małą sumkę, to unikat :P

tak czy inaczej, pozostaje Ci 50-t-1 :biggrin:

PS. to nie 50-TS-3 tylko 50-TS-1

Życzę powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam

 

piekny okaz :banghead: i naprawde sporo by kosztował :banghead: pomyślcie tylko za 10-15 lat w takim stanie Romet ile moze kosztowac :biggrin: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo dokładnie taki. Mój był błękitny. Piękna sprawa. Bardzo żałuję że go sprzedałem kuzynowi który go gdzies przepił. Będe w PL na święta to zrobię dochodzenie bo mam namiary gdzie on może spoczywać. Jak nie dadzą dobrowolnie to wezmę siła bo pewnie jest jeszcze na mnie rejestrowany. teraz liczy sie kazdy dzień....czas ucieka a muszze go uratować.

 

Gdybyscie wiedziel kto ma takie cos na sprzedaż to piszcie. Daje 1000PLN od ręki za to.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem gdzie taki stoi w stanie ZŁYM, tak to jest identyczny jak na tych fotach ale tłumik ma normalny.

Jeszcze z miesiac temu go widzialem to na pewno jeszcze stoi, farby na nim jest z 3cm:D malowany kilkakrotnie (nascie) pedzlem, opony jakies bez powietrza ogolnie zlom ale chyba taki jak na fotach jedynie ten tłumik ma normlany od komara chyba. Aa i jeszcze zaczep na przyczepki ma na bagazniku :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mówia ze polacy sa biedni:D tysiac za rometa :D hehe ale ten naprawde jest tego wart, Pozdro dla romeciarzy :)

 

 

Eetam. Tysiak za Rometa to fortuna ale musze to miec.

 

 

ej H4zell - dowiedz sie czy tej co mowisz jest na sprzedaz. Tysiaka nie dam jesli taka padaka ale pare PLN sie znajdzie. A gdzie w ogóle mieszkasz? Jaka czesc polski? Ja Bdg. pozdro.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Yo!

 

Wróciłem do PL i od razu uderzyłem do byłej zony mojego kuzyna któremu wiele lat temu sprzedałem swojego Rometa 50TS1. Na szczęście jeszcze mieli jego zwłoki. Niestety bez silnika i jakoś dziwnie pomalowany, bez kół i w ogóle typowe zwłoki. Ale jest i to się liczy. Z tabliczki wynika że jest to model 2362 który podobno miał być później znany jako Romet 50TS1. Mój jest z roku 1975 a 50TS1 były robione w latach 1977-81. Dziwna sprawa. Brakuje mi w pełni rozbieralnego przedniego widelca który cięzko znaleźć. Może jakieś inne modele takowy miały też. Fotek obecnych nie mam ale mam fotkę z dawnych lat gdy mój dziadek miał tego Rometa.

 

http://www.wbv.pl/view-720_50t1_3.jpg

 

:buttrock: :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ^^. Z silnikiem nie powinno być problemu ponieważ takie same były montowane w rometach 50-t-1, z zawieszeniem może być trochę kłopotu, nie mniej jednak zazdroszczę i życzę pomyślnego remontu. :) Ps. mogę prosić aktualne zdjęcia? Nie zawsze jest okazja pooglądać taki unikat.

Edytowane przez szyszunia1514
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typ silnika 019, z tego co kojarzę to najmocniejszy silnik z rodziny (oprócz 027??) :biggrin:

jaja będą ze znalezieniem oryginalnego gaźnika gm13f

noo i z tego co się orientuję to z przednim zawiasem też są problemy, te modele miały bardzo długą główkę ramy, zawieszenia od czegoś innego jest ciężko podpasować

 

50-T-3 mogłem uratować, kosztował by mnie 50 zł, a poszedł na żyletki :rolleyes: za długo zwlekałem

 

aha gdzieś mi się pałęta oryginalna Rometowska instrukcja obsługi do modeli 50-T-1, 50-T-3, gdyby miał ktoś coś konkretnego na wymianę na można pisać gg5150794

(stan bdb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z silnikiem może być bo TS1 miał inną skrzynie biegów która nie pasowała do zwykłych Trójek ale na to nic nie poradze.

 

Romecik kiedyś wyglądał tak:

jak fotka nie działa to odśwież stronę

http://www.wbv.pl/zdjecie-720_50t1_3.jpg

 

A teraz wyglada tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7214e87b561fb23f.html

 

Trochę części już nazbierałem - nowy wał, kilka skrzyń biegów i jakieś tam drobiazgi. Przód muszę znaleźć ale niełatwo bo tylko TS1 i wczesne T1 miały rozbieralny. jakby ktoś widział przód z takimi blaszanymi osłonami które trzymają przednią lampę a pod nią jest w to założona osłonka klaksonu to dajcie znać.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z silnikiem może być bo TS1 miał inną skrzynie biegów która nie pasowała do zwykłych Trójek ale na to nic nie poradze.

(...)

Czym się różniła skrzynia od zwykłego 019? Pewnie miał sprzęgło trzytarczowe, jak pierwsze 50-T-1, ale coś poza tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dokładnie takiej maszynie zaczynałem zabawe w 2oo :flesje:

Nabywszy go za 50zł od wioskowego stolarza, pogoniłem go 3 lata temu za stówę, radując się przy tym niezmiernie z zarobionych 50zł :icon_mrgreen: (kasy na remonty nie wliczam :bigrazz: )

 

Ale żebym wiedział że jego wartość skoczy tak szybko do 1000zł, to bym poczekał z tym handlem :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...