Skocz do zawartości

GS 500E - ER 5 ?


Gość wow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chętnie wysłucham opini użytkowników takich motorków jak GS 500E i ER5.Kumpel prosił mnie o rzucenie tego tematu na forum ponieważ zamierza zakupić jednego z nich. Jak większość przed zakupem "rzeżbi"

temat do bólu :) i nie ma się co dziwić.Motorki są co prawda tej samej klasy co za tym idzie cena podobna, ale od strony użytkowej jak to bywa napewno są różne za i przeciw.

 

Dzięki

Pozdrawiam

wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug opisu z SM ER-5 jest zdecydowanie lepszy. To motocykl nowszej generacji niz GS. Takze suzuki przegrywal w testach porownawczych wlasne z tym modelem kawasaki. Osobiscie wybralbym ER5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ER 5 - to sa pechowe motocykle (jakas klatwa) 1 czerwca br w wypadku na dwuch motocyklach tego tupu zginela Agniesia :) (ktora bardzo kochalem) i dwojka JEJ przyjaciul (w tym samym wypadku), oprocz tego kilku innych znajomych tez mialo gleby na tych motocyklach:))) Osobiscie wybralbym gs'a!!! Pozdro Karlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy mowil ze gs 500 to dobra sprawdzona konstrukcja. raczej niezawodny i ma dosc ciekawe osiagi (jak na swoja klase). Podobno z serwisemtez ciekawiej niz u kawasaki. jak bym mial wybierac to gs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny motocykl,uzytkuje go od 4 lat,jest naprawde niezawodny jesli prawidlowo dba sie o niego i w czas wszytko jak czeba wymienia. nie pozwala na szarzowanie i stawianie na kolko (w sumie nie probowalem) ale nic nie szkodzi potrafi pokazac ze stac go na 150km/h.tylko ze w tym momencie nie jest wygodnie(mam wersje bez owiewek :) ) jechac bo z czlowieka robi sie spadochron (chyba ze sie zainstaluje szypke-co tez zrobilem). przy dluzszych trasach srednio co 100km czeba zrobic przerwe bo d..pa dretwieje,naturalnie niewygode(jednak to nie turystyk a miejsci bike) w podrozy rekompensuje malym zuzyciem paliwa,max 4,5l/100km.(przy dwoch osobach)i ogolenie daje duza radosc z jazdy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZDECYDOWANIE ER 5 . KULAM SIE JUŻ PIĄTY SEZON A OD DWÓCH NA ER 5.STAWAŁEM PRZED TYM SAMYM DYLEMATEM. MOJA OPINIA :

NIEZAWODNY SZYBKI MOTOCYKL( NA MIASTO NAJLEPSZY ) DOBRE ZAWIESZENIE ,TYŁ LEKKO SZTYWNY ALE DZIĘKI TEMU DA SIĘ UPRAWIAĆ SPORTOWĄ DYNAMICZNĄ (JAK NA ER 5 ) JAZDĘ(NIE BUJA NA ZAKRĘTACH).NIE DUŻE ZUŻUCIE PALIWA , DOBRZE JEST MIEĆ SZYBĘ BO PRZY 180KM/h TO JUŻ WALKA Z WICHURĄ. HAMULCE BEZ ZARZUTU.

DUŻA MANWEROWOŚĆ MASZYNY 8) .OD DWÓCH LAT JEŻDŻĘ BEZ AWARYJNIE. A PO ZATYM CO KAWA TO KAWA A SUZUKI ...[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam z autopsji i er5 i gs500 i szczerze polecam ci honde cb500...

najmocniejszy silnik (mimo iz moment obrotowy podobny do kawy, er 5 ma wiekszy gaznik), wygodniejsza kanapa, lepsze (jak na moja dupe) zawieszenie (aczkolwiek kawa jest rowniez godna polecenia)

a gs500? najslabsza, najstarsza, lubi rdzewiec i palila najwiecej z calej trojki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS-EM jezdze od rokui nie nazekam, zrobilem 14 tys kilom.w tym jedna traska 3200 kilom.dwie osoby i kupa bagazu, rocznik 1993, padla mi tylko linka od pretkosciomierza pasowala od malucha, Zobacz na mojej stronie.

roznice miedzy gs a er :

gs tarcza z tylu er-nie ma

gs centralny amortyzator er-dwa amortyzatory(w nowych modelach jest to nie zaowazalne ale w starszych moze sie jeden amortyzatos bardziej wyeksploatowac i w konsekwecji na zakretach moze bujac)

gs chlodzenie powietrzem(z tego wzgledu bieze olej co najmniej 200ML/1000kilometrow) er chlodzenie ciecza

gs 2 zawory er 4 zawory na cylinder - drozsza regulacja

gs 46KM er 50KM

er efektywny wyglad zwlaszcza chromowane zegary

er 5kg ciezszy

jak masz wiecej niz 180cm wzrostu to nie kupuj zadnego bo ciasno

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jako szczęśliwy użytkownik suzuki (co prawda nie GS) radzę kupno ... hondy. Dlaczego? Tylko Honda nie bierze oleju, poza tym ma najlepiej dopracowane podwozie i hamulce, poza tym w wersji otwartej ma najlepsze osiągi, a poza tym to wszystkie trzy motocykle (er, gs i cb) są podobne.

radzę Hondę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecałbym Hondę. Jeszcze niedawno sam chciałem ją kupić. Jest chyba najszybsza z tych trzech ma niskie spalanie no i to HONDA. Poza tym bardzo ładnie i dojrzale wygląda. Er jest ładny a gs-a kupiłbym tylko gdybym miał mocno ograniczony budżet bo jest dużo tańszy w porównaniu do er i cb.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoda ze nie zestawiles GS500 ER-5 i CB 500. Pisales ze kolega szuka 500-tki. Ja proponuje Honde CB naprawde wszystko jest o niebo lepiej dopracowane i z tego co wiem silnik jest bardzo trwaly a motocykl niezawodny-mialem taki dwa sezony ekstra!

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak GS 500. ma lepsze opinie. Nie jest za mocny, ale się fajnie prowadzi - jeździłem. na Er5 narzekają że ma słabe podwozie i przegrzeawją sie hamulce. Jak ostatnio na tekim śmigałem (myslałem o kupnie) to czyłem się jak na motorowerze, Kopa ma, owszem,ale to mały motocykl jeśli chodzi o gabaryty. GS to już kawał sprzeta.

Pozdrawiam., paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...