Skocz do zawartości

Zagadka


ukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za oknem biało, po sezonie pozostało nam tylko wspomnienie... no to powspominajmy :biggrin: Poniższe zdjęcie pochodzi z jednej z moich tegorocznych przejażdżek po okolicy (w miarę bliskiej):

LINK

 

Zgodnie z tematem zagadka:

Gdzie zostało wykonane to zdjęcie?

 

Dodam, że miejsce znajduje się niedaleko 3miasta, w zasięgu popołudniowego motocyklowego spaceru ;) I wiąże się z nim pewna ciekawostka historyczna... jaka, to już fragment kolejnej podpowiedzi, jeżeli znajdą się chętni do zabawy ;) Zwycięzca wygrywa uścisk dłoni prezesa (znaczy się mój :D ) i zobowiązuje się do zamieszczenia kolejnej zagadki ;)

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. gdyby w tle była woda - powiedziałbym, że podobne to do trzęsacza, ale to niezbyt blisko 3miasta...

no - trzęsacz jest nieco inny, ok (http://images1.fotosik.pl/74/d82f0f3db4403158med.jpg)

sam się poddaję, ale czekam na prawidłową odpowiedź z ciekawością.

i też znalazłbym kilka zdjęć do pociagnięcia zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to pierwsza podpowiedź, być może kogoś naprowadzi na cel:

Budowla pochodzi z XIV wieku. W 1945 roku, podczas "wyzwalania" Gdańska czerwonoarmiści dostali cynk, że na wieży tejże budowli znajduje się niemiecki obserwator - w związku z czym skierowali na ten rejon nawałę ogniową własnej artylerii. W latach `90 dzieła zniszczenia dopełniła miejscowa ludność.

Mimo wszystko nadal jest co oglądać, a ruiny robią wrażenie.

 

To taka ciekawostka historyczna, następnym razem (o ile będzie trzeba ;) ) dopiszę coś odnośnie bliższej lokalizacji.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ostatnia podpowiedź z mojej strony, jak nikt nie zgadnie to trudno, podam rozwiązanie :icon_mrgreen:

 

Wieś znajduje się na żuławach, budowla to kościół poewangelicki, dojechać można bezpośrednio od strony Pruszcza, ale z Gdańska w zasadzie bliżej jest śmignąć koło rafinerii...

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koronka44 -zdjęcie trochę małe, ale wydaje mi się, że to klasztor w Wigrach.

ale i ja coś dorzucę od siebie i rafauma (skorzystam też z jego galerii..)

otóż - gdzie zostało zrobione to zdjęcie ?

dla ułatwienaia (choć obiekt jest charakterystyczny) dodam, że z trójmiasta należy jechać w kierunku południowym.

Edytowane przez helmet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to ruiny kościoła w miejscowości Wocławy

 

Wow, mamy zwycięzcę :flesje: :crossy: ;)

To jest właśnie poprawna odpowiedź.

Mati, byłeś tam? Ja dowiedziałem się o tym miejscu od znajomych i muszę przyznać, że zrobiło na mnie wrażenie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Waszych zagadek, to obawiam się, że bez podpowiedzi nie dam rady ;)

Koronka - coś nie chce mi nijak powiększyć tego Twojego zdjęcia... ono ma być takie miniaturowe czy to moja przeglądarka coś świruje ? (pytam, bo różne dziwne rzeczy mi się tu dzieją na kompie ostatnio ;) ) Tak btw. to na Mazurach byłem jak do tej pory raz w życiu tylko, niestety (oczywiście na motocyklu i z namiotem :flesje: )

 

A tego słomianego... czegoś to chyba jeszcze na oczy nie widziałem, niestety ;)

 

 

pzdr.

 

 

PS. przy okazji może dowiem się czegoś ciekawego o fajnych miejscach do odwiedzenia w przyszłym sezonie :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - słomiany lud stoi w sezonie przy szosie gdańsk - warszawa.

ładny, prawda?

 

Znaczy się przy siódemce? Hmm, no to trochę mnie zmyliłeś, myślałem, że to "południe" jest bardziej na południe :biggrin:;)

Dużo razy tamtędy jeździłem, ale nigdy tego czegoś nie zauważyłem chyba... może za szybko leciałem :evil:

 

pzdr :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacowna miejscowość, w której takie słomiane ludy stawiają to Liksajny. Nie da się przegapić z uwagi na wysokość - jak zresztą widać na focie (z 5 metrów mają...). Ale stawiają je sezonowo, gdzieś w okolicach dożynek. W tym sezonie obok słomianej baby stał też słomiany facet, ale mu głowa odpadła (jak zresztą widać...).

W zeszłym roku wracając z Giżycka mijaliśmy też słomianego zająca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koronka44 -zdjęcie trochę małe, ale wydaje mi się, że to klasztor w Wigrach.

ale i ja coś dorzucę od siebie i rafauma (skorzystam też z jego galerii..)

otóż - gdzie zostało zrobione to zdjęcie ?

dla ułatwienaia (choć obiekt jest charakterystyczny) dodam, że z trójmiasta należy jechać w kierunku południowym.

 

Klasztor Kamedułów w Wigrach - a małe zdjęcie, bo tak miało być:icon_razz:

Brawo Helmet :icon_mrgreen: A może kiedyś na Mazury razem, tam urodziłem się i wychowałem...

A słomiane ludy, to Liksjany, choć czsami podobne nieco widziałem na zakopiance...

Edytowane przez koronka44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...