Skocz do zawartości

Ciuszki wielo sezonowe...


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chciałem wspomnieć o Rev'it, chyba mają też modele z wyciąganym goreteksem (przynajmniej ostatnio znalazłem coś takiego na fc-moto.de). Rozmawiałem z użytkownikiem spodni tej firmy (ale z gtx na stałe - nie mógł się nachwalić tej marki); szkoda że tak mało znany w Polsce jest ten procudent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

temat wiecznie żywy...

 

znalazłem kolejne opcje kurtki dla siebie

 

niestety Alpinestars, a raczej Inter Motors wywalił taką cenę za Durbana na nowy sezon że podziękuje grzecznie

jeszcze przed chwilą w promocji był do wyrwania za trochę ponad 1,8k, bez promocji 2,4ka teraz kosztuje równo 2999zł

zaczyna się znowu opłacać kupować ciuchy w UE bo nawet z przesyłką wyjdzie do 20% taniej

 

Revit Cayenne wciąż w opcji i w zasadzie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o wybór ale...

znalazłem wczoraj i...

 

IXS

 

czy są użytkownicy, którzy mogliby się wypowiedzieć w temacie turystycznych kurtek tekstylnych tej firmy? jaka to półka, z czym porównać? jak się sprawdzają w użytkowaniu?

 

moją uwagę zwróciły modele Eagle, Montevideo z wypinaną membraną Solto tex (co to za wydumka?)

względnie Nimerod na membranie GTX

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, zakładając, że nie będę jeździł w deszczu i mrozie, troche po mieście a więcej po terenie warto zaopatrzyć się w taką kurteczkę ?

 

http://moto.allegro.pl/kurtka-motocyklowa-z-wypinana-membrana-xl-i2500954407.html

 

w przypadku wywrotki bynajmniej nie będzie tak szkoda, jak skórzanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz jeździć w deszczu i mrozie, ale raczej po mieście i terenie, to zamiast kurtki kup zbroję (tylko porządną - przyda się w mieście). Membrana w tej kurtce jest demontowalna, bo jest tandetna - a i tak z niej nie będziesz korzystać (i z podpinki pewnie też nie za często, zresztą najprawdopodobniej nie da się włożyć podpinki bez włożonej membrany).

PS. Przede wszystkim patrz na jakość, a cenę zaraz potem.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wezmę pod uwagę.

 

a gdybym sprawił sobie taką delikatną kurteczkę: http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&f=Assortment&id_ass=7867 albo taką http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&f=Assortment&id_ass=7487 przed wiatrem do tych 130 km/h chyba wytrzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do użytkowości (szczególnie membrany) to przedmówca ma rację - szybko wszystko powyciągasz :) Reissa to ganc cerata i nie ma za wiele wspólnego z cywilizowanymi produktami.

Weź jeszcze wywal tą kurtawę na drugą stronę i sprawdź z czego jest zrobiona. Jak poliamid to może jest coś warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o firmę Rev'it to tak się składa że jestem posiadaczem zestawu tej firmy od 2,5 miesiąca, polecam w 100%, Razem z moja dziewczyna jeździmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ja jeżdżę w kurtce i spodniach model Cayenne PRO, model niższy od wspomnianego Defender GTX. Kurtki są bardzo do siebie podobne, posiadają minimalne różnice w wyglądzie i funkcjonalności, najistotniejszą różnicą jest membrana - Cayenne Pro posiada membranę hydratex, natomiast Defender GTX- Gore tex.

Jeżeli chodzi o wykonanie kurtki i funkcjonalność daję 10 punktów na 10. Producenci przemyśleli wszystkie rozwiązania i zrobili fajny zestaw który nadaje się do jazdy cały rok. Miałem okazję sprawdzić ubrania w różnych warunkach upały 30+, deszcze oraz chłodniejsze dni. Na prawdę ciężko mi się do czegoś przyczepić ( jedyny minus jest zabawa z wpinaniem/wypinaniem membran, ale to czyni kurtkę funkcjonalną). Kupując ubranie świadomie padł wybór na Cayenne Pro.nie widziałem potrzeby płacenia 200EUR więcej za zestaw z gore tex. W przypadku mocnej ulewy i tak zakładam zestaw przeciwdeszczowy i jestem suchutki:), żadna frajda jeździć w kurtce najtęskniej wodą. Ale każdy kupuje pod siebie i na pewno dla innych gore tex będzie kryterium nr1 podczas wyboru. Ubrania zakupiłem również w wspomnianym sklepie FC Moto, byłem tam osobiście i bardzo polecam. Fachowa i mila obsługa. Jeżeli macie jakieś pytania lub chcielibyście dowiedzieć coś więcej, chętnie odpowiem.

 

 

Dla zainteresowanych, na tym filmiku możecie zobaczyć dokładny opis ubrań Cayenne Pro(posiadam identyczny zestaw)

http://www.youtube.com/watch?v=3kSbBuJc518

oraz zestaw z gore tex

http://www.youtube.com/watch?v=KsX1K61UN7A.

 

Dodam jeszcze tylko swoją opinię do firmy Ret bike, tak się złożyło że to były moje pierwsze ubrania jakie zakupiłem w mojej karierze. Było to już co prawda parę lat temu- 2008 rok i niestety nie mam miłych wspomnień. Jeździłem w kurtce retfight i spodniach allround (mam nadzieje że dobrze pamiętam nazwy modeli). Wykonanie kurtki i spodni nie było złe jak za tą cenę, materiały użyte też nie były pierwszych lotów ale w tym przedziale cenowym nie można się spodziewać cudów. W zestawie tym wytrzymałem jeden sezon i szczęśliwie się go pozbyłem!! Największym minusem była na stałe zamocowana membrana Reissa czy jakoś tak- porównałbym ją do ceraty albo folii. Jazda w cieplejsze o był jakiś koszmar co prawda w kurtce dało się jakoś wytrzymać, za to spodnie to była wielka tragedia! Może poprawili trochę technologie przez ostatnie lata i jest lepiej, ale nie kupiłbym nic więcej tej firmy. Lepiej trochę dołożyć i kupić coś konkretnego lub kupić mniej wypasiony model znanej firmy, ale to tylko moje zdanie.

Edytowane przez Dariusz Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

To co już mam:

HJC RPHA-ST
SHIMA ST-1
A* SMX-6 V2 GoreTex


Teraz potrzebuję do tego kompletu kurtki i spodni:
- krój typu slim, dopasowany, styl sportowy, na późną wiosnę do wczesnej jesieni (końcówka marca do końca września)

- miejsce na protektory pleców, klaty i bioder

- wpinki ocieplające i przeciwdeszczowe, albo po prostu wpinka przeciwdeszczowa

Wstępnie napaliłem się na komplet od Dainese SuperSpeed D-Dry + Drake Air D-Dry, tylko nie wiem jakie spodnie do kompletu wybrać.

 

Jest sens łączyć tego typu kurtkę z np. spodniami skórzanymi?

Budżet na kurtkę + spodnie + protektory +/- 3000 PLN,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...