Skocz do zawartości

Tradycyjnie pierwszy motocykl Drag Star ?


Pomarańczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomarańczko... Najczęściej nie uzupełniam raz wypowiedzianej myśli, ale być może tym razem moja myśl była zbyt niezrozumiale wypowiedziana. Zatem... Abstrahując od gustu, DS650 jest tylko lekko "rozwierconym" silnikiem "virażki"535. Przy większej masie jego osiągi wynikające z mocy oraz momentu obrotowego są często słabsze od rzeczonej tu konkurentki.

Polecając Ci dużo wdzięczniejszy stylistycznie motocykl, brałem też pod uwagę jego właściwości jezdne - chyba z racji mniejszej masy, bezpieczniej jest zacząć od niej właśnie.

Pozostając w konwencji narracyjnej mojego poprzednika - "kucyki" obu tych motocykli miałem pod dupą (tu przepraszam za to słowo). Nie czułem różnicy oprócz "wynoszenia" DragStar'a z zakrętu, gorszego manewrowania pomiędzy samochodami... Był lepszy w trasie, gdy osiągnął już prędkość, łatwiej ją utrzymywał.

I jeszcze coś... Jeśli uważasz się za rozsądną i uważasz, że rozsądnym nawet 1800KM nie zaszkodzi - kup DragStar'a1100. Wygląd prawie jak DS650 (to "prawie" nie uczyni różnicy), 20kg cięższy (ale przecież jesteś rozsądna), no i osiągi dla rozsądnych. A prowadzi się lepiej niż 650-tka.

 

 

:icon_biggrin: :buttrock: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie rozumiem! Jak ktos rozsądny to nawet 1800 nie jest za dużo, nikt nie musi przeciez wykorzystywac tej pojemności! A wogole po co sie meczyc na mniejszych pojemnosciach chce wiele sezonow jezdzic na motocyklu a nie co chwile zmieniac!

 

Ale ta pojemność waży tyle samo, niezależnie od jej wykorzystywania, a tu już przyda się doświadczenie a nie rozsądek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;) ! Mam pytanie dosc tradycyjne czy drag star 650 bylby dobrym wyborem dla kobiety nie za malaj i nie za duzej na pierwszy motocykl ?Przymiarka bedzie tylko czy to wogole dobry pomysl ??? Prosilabym o pomoc :D

 

Ja mysle, ze bedzie to zly wyobr. Bardzo ciezko i malo zwrotny :)

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusza , nigdy nie polemizowałem z Tobą , ale jedyne powody dla których można zakup Virago rozpatrywać na poważnie , to jeśli się komuś podoba ( bo o gustach się nie dyskutuje) lub finanse , wszystko inne jest przeciw ,wcale się dobrze nie prowadzi , a już na pewno nie lepiej od draga , mówię to w imieniu małżonki , która smiga dragiem 1100 , wcześniej miała VT 600 , sama nie pisze bo ma wstręt do kompów (choroba nieuleczalna) , z VT 600 przesiadła się na 1100 , właśnie ze względu na geometrie draga , gdy przymierzała się do innego sprzęta nie jeździła nimi ,ale próbowała na parkingach ,jak się przepycha i manewruje , wygrał drag , nie bała się pojemności więc od razu zdecydowaliśmy ze będzie to 1100 , trafił się clasic więc nawet cięższy więcej niż 20kg o których ktoś tu pisał , po sezonie na tym sprzęcie Danusia o innym słyszeć nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktor... To są jakieś argumenty nad którymi można się zatrzymać. I pewnie tak, jak gusta trudno oceniać, to i przypadek Twojej żony też. Niby wiele parametrów przemawia za "virażką", niby wiele znanych przeze mnie opinii..., moje doświadczenia - niby, a tu masz.

Ale może "pies pogrzebany jest" w motocyklowym stażu żony - wszak nie był to jej pierwszy motocykl??? Bo znała już moment bezwładności motocykla... Może.

Ale Doktor'ze... Nie będę się zatrzymywał nad argumentem początkującego motocyklisty, który jako kryterium przyjął: "podoba mi się" i już!, bo "lans" jest sprawą najważniejszą (to moje przypuszczenie). A jeszcze w swej arogancji jest przekonany, że wystarczy wyobraźnia, żeby okiełznać wcale nie moc, ale masę pierwszego w życiu motocykla. Jeden z naszych przedmówców napisał, że wyobraźnia czasem nie starcza, że potrzebne jest doświadczenie. Radzę je zdobywać na lżejszym motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago ostatni motocykl ktorym chcialabym jezdzic, a nie chce sie zmuszac do motocykla ktory mi sie nie podoba :biggrin:

 

Do sprzedania Drag Star 650 ;) :biggrin:

patrz: stopka ( zdjecia +filmik )

 

A tak wracajac do tematu ............. tradycyjnie TYLKO Drag Star :) :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczka, miałam Deraga 650 i mogę dużo dobrego o nim powiedzieć. Jestem niska i drobna ale nie było problemów z ciężarem.

Jednak do manewrowania przy małych prędkościach to on nie za bardzo się nadaje i hamulce ma kiepskie.

Jesli uparłas się na armature - to jest niezły wybór na poczatek.

Ale może jednak warto rozejżeć się w innych typach motocykli ? Jakas turystyczna 500/600 np ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktor... To są jakieś argumenty nad którymi można się zatrzymać. I pewnie tak, jak gusta trudno oceniać, to i przypadek Twojej żony też. Niby wiele parametrów przemawia za "virażką", niby wiele znanych przeze mnie opinii..., moje doświadczenia - niby, a tu masz.

Ale może "pies pogrzebany jest" w motocyklowym stażu żony - wszak nie był to jej pierwszy motocykl??? Bo znała już moment bezwładności motocykla... Może.

Ale Doktor'ze... Nie będę się zatrzymywał nad argumentem początkującego motocyklisty, który jako kryterium przyjął: "podoba mi się" i już!, bo "lans" jest sprawą najważniejszą (to moje przypuszczenie). A jeszcze w swej arogancji jest przekonany, że wystarczy wyobraźnia, żeby okiełznać wcale nie moc, ale masę pierwszego w życiu motocykla. Jeden z naszych przedmówców napisał, że wyobraźnia czasem nie starcza, że potrzebne jest doświadczenie. Radzę je zdobywać na lżejszym motocyklu.

 

Jusza przepraszam ale kto tu pisal ze dla lansu lub mi sie podoba i juz, pytalam o zdanie na temat tego motocykla jak sadzicie czy bylby dobry ale przeciez odrazu nie kupuje w ciemno pojade przymierze sie jesli bedzie za duzy kupie mniejszy przeciez nie wiesz jakie mam doswiadczenia z motocyklami sama wiem czy dam rade kazdy jest inny kazdy ma inne umiejetnosci jeden da rade drugi nie i to nie swiadczy ze dziewczyna to sobie nie poradzi ile kobiet zaczynaly od wiekszych motocykli a moc 650 wcale nie jest duza bo savage jest maly a ma tą samą pojemnosc i mozna jezdzic tyle na ile ma sie potrzebe i dla zadnego lansu o kazdym tak myslisz ze kupuje motocykl choppera ladnego to dla lansu jesli mi sie podoba to czemu nie?! Dzieki za wszystkie komentarze ale to ja bede wiedziala najlepiej czy bedzie dobrym motocyklem dla mnie!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Doktor'ze... Nie będę się zatrzymywał nad argumentem początkującego motocyklisty, który jako kryterium przyjął: "podoba mi się" i już!, bo "lans" jest sprawą najważniejszą (to moje przypuszczenie). A jeszcze w swej arogancji jest przekonany, że wystarczy wyobraźnia, żeby okiełznać wcale nie moc, ale masę pierwszego w życiu motocykla. Jeden z naszych przedmówców napisał, że wyobraźnia czasem nie starcza, że potrzebne jest doświadczenie. Radzę je zdobywać na lżejszym motocyklu.

 

 

 

I tu sie nie zgadzam :)

Kilka lat jeździłem "małymi motocyklam". Niestety. Wiadomo: Jawa, ETZ, WSK, SHL potem Junak a potem dłuuuuugie lata nic.

Kupiłem Honde Shadow VT750 ACE która ma 250 kg i daje sobie radę .

Nie ukrywam,ze nie jest to ciężki motocykl ale jeżeli ktoś ma wyobraźnie to sobie poradzi. To jest moje zdanie :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to w duzej mierze zalezy od twoich gabarytow.

Jzdzilem na Virago przez pewien okres i wydaje mi sie ze jest o wiele lepsza dla kobiety.

Pozatym jest o wiele bardziej kobieca :biggrin:

 

Pozdro :buttrock:

Edytowane przez Byko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie komentarze ale to ja bede wiedziala najlepiej czy bedzie dobrym motocyklem dla mnie!

Pozdrawiam

 

To prawda, po cholere zadajesz takie pytania na forum, gdzie nikt cie nawet nie widzial na "zywo" ???

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

Poproszę o radę w kwesti zakupu motocykla.Będzie to mój pierwszy motocykl,nigdy nie jeździłem motorem,nie licząc skuterów ani motorowerów.Mam 177 wrostu,85 kg wagi 35 lat.Zawsze bardzo podobały mi się właśnie choppery,cruisery i stąd moje ukierunkowanie w strone Suzuki intruder vz 800 lub Yamaha Drag Star 650.Koniecznie dwu osobowe.Kwota jaką mogę przeznaczyć to max 20tyś zł.

Czy wybrane przeze mnie modele nadają się na pierwsze moto?

Pozdrawiam.Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...