Skocz do zawartości

Parkowania motocykla na zakazie zatrzymywania i postoju


AdamWo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie czy wedlug przepisu Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, ze zm. który mowi :

 

za pieszego uważa się - osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na

niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego

uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower,

motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w

wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod

opieką osoby dorosłej.

 

 

mam prawo pchac sobie po chodniku motocykl i tam go zostawic , oczywiscie nie utrudniajac ruchu jesli na drodze jest znak zatrzymywania sie i postoju , chyba mnie nie obowiazuja zadne znaki drogowe prowadzac motocykl bo jestem pieszym ?

Ja rozumiem ten przepis tak ze matka prowadzaca wózek z dzieckiem, czy tez inwalida na wózku inwalidzkim są tak samo tożsami z pieszym jak osoba prowadzącą rower, motorower czy motocykl. Jeśli matka z dzieckiem ma ochote zatrzymać sie na chodniku np. obejrzec witryne sklepową czy tez usiaść na ławce, zakaz zatrzymywania i postoju jej nie obowiązuje, czy prowadząc motocykl mam prawo sie zatrzymać na chodniku , dokłądnie tak samo jak matka prowadząca wózek z dzieckiem ( oczywiście nie utrudniając przejścia innym pieszym) ? Czy nie jest to wtedy moj bagaż ?

Edytowane przez AdamWo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zadaniem czym innym jest pchanie motocykla a czym innym parkowanie na zakazie. W pierwszym wypadku jesteś pieszym ale w drugim nikt nie będzie sprawdzał na zakaz parkowania dopchałeś motocykl czy też nim przyjechałeś.

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zadaniem czym innym jest pchanie motocykla a czym innym parkowanie na zakazie. W pierwszym wypadku jesteś pieszym ale w drugim nikt nie będzie sprawdzał na zakaz parkowania dopchałeś motocykl czy też nim przyjechałeś.

 

Pozdrawiam :wink:

 

 

Na tej ulicy jest monitoring wiec... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

za pieszego uważa się - osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na

niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego

uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower,

motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w

wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod

opieką osoby dorosłej.

[...]

 

Sorry, nie moglem sie powstrzymac...

Zawsze mozesz zaciagnac motor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany przez Ciebie przepis określa kogo i w jakich okolicznościach uznaje się za pieszego. W momencie gdy pozostawiasz motocykl, motocykl przestaje być "elementem" pieszego i jako pojazd (odpowiedniej kategorii) podpada pod stosowne przepisy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak stoje kolo niego pol dnia ? Nie odchodze dalej niz 5 metrow ?

 

 

:icon_evil: ;) to się nazywa wygodnicka interpretacja przepisów prawa, tyle że w sądzie to raczej z nią nie wyskakuj (chociaż to może być dobry sposób, rozbawisz sąd i w ten sposób wzbudzisz sympatię) :)

Edytowane przez patryk.cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...