Skocz do zawartości

kompresja XR 400? koszty zrobienia zestawu Wiseco??


Fazerman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chciałbym uzyskac informacje o kompresji w XR 400 ale takim empirycznym odczuciu jej. Jeśli kopie XR bez użycia dekompresatora czy to świadczy o słabej kompresji?

Dodam ze moto ma przebieg 11tyś, rocznik to 98, odpala dobrze, moc nie mam porównania ale jest chyba normalna, nie ma spalania oleju ani dymienia.

Drugie moje pytanie to jakie sa koszty cześci a jakie robocizny przy wymianie na Wiseco lub inny zestaw zwiekszajacy kompresje.

Co w ogóle sądzicie o nadwymiarowych tlokach do XR 400?

Byłbym bardzo wdzieczny za odpowiedzi na moje pytania

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Chciałbym uzyskac informacje o kompresji w XR 400 ale takim empirycznym odczuciu jej. Jeśli kopie XR bez użycia dekompresatora czy to świadczy o słabej kompresji?

Dodam ze moto ma przebieg 11tyś, rocznik to 98, odpala dobrze, moc nie mam porównania ale jest chyba normalna, nie ma spalania oleju ani dymienia.

Drugie moje pytanie to jakie sa koszty cześci a jakie robocizny przy wymianie na Wiseco lub inny zestaw zwiekszajacy kompresje.

Co w ogóle sądzicie o nadwymiarowych tlokach do XR 400?

Byłbym bardzo wdzieczny za odpowiedzi na moje pytania

Pozdrawiam

 

 

Cześć! Z tego co piszesz to masz problemy ze sprenzaniem a nie z kompresja. Jesli kopiesz XR na zimno z wyłaczonym dekompresatorem, to jest juz zle, np. u mnie swiezo po remoncie mogłem stawać sobie na kopce a ona nie zeszła... Tłok wiseco nic tu nie pomoze, należy zabrać sie do 1) sprawdzenia czy zawór sie nie podparł, czyli czy zawory maja wlasciwe luzy 2) Jeśli to nie pomoze to czeka cie rozbiurka głowicy i jej docieranie lub remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucass, ty masz xr 600, a to ma dużo większą kompresję niż 400 i dlatego tak ciężko ci kopnąć. W 400 spokojnie da rade bez dekompresatora kopać, także spokojnie. Ja przy xr 400 bym sie nie bawił w jakies kity, bo i tak za dużo tej mocy nie zyszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600ki tez mialem i tam kompresja byla o wiele wieksza dla tego zadalem komkretne pytanie do ludzi ktorzy znaja/maja XR 400.

za jakis czas bede musial zmierzyc sprezanie to bedzie najbardziej miarodajne

Tak czy inaczej dzieki za wasze odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jako miesięczny już użytkownik XR 400 zdążyłem upewnić się że automatyczny dekompresator jest w silniku wbudowany. Jest jednak pewne że nawet przy nominalnej kompresji w xr 400 niema problemu z kopnięciem startera(inna sprawa że ja ważę 120kg, ale wiem że ludzie o połowe lżejsi radzą sobie bez problemu)

 

Tak apropos tuningu XRy- ma ktoś może jakieś doświadczenia z filterkami K&N w offroadach? Powiedzmy sobie szczerze że na fajerwerki to ja nie liczę, ale może ma to jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

.... wiem że ludzie o połowe lżejsi radzą sobie bez problemu)

 

Tak apropos tuningu XRy- ma ktoś może jakieś doświadczenia z filterkami K&N w offroadach? Powiedzmy sobie szczerze że na fajerwerki to ja nie liczę, ale może ma to jakiś sens?

 

 

Witajcie ;]

po pewnym okresie posiadania xr 400 przekonalem sie że moja jest 100% OK :crossy:

tak jak kolega pisze latwo sie kopie... ja ważę 65kg i też daje rade.. a dawalem w sumie też z xr650 i KTM LC4. W sumie pewnie ta różnica mnie zaniepokoiła ale tak ma być.

Co do Twojego pytania: ja mam filtr Twin Air i wydech Arow... nie mialem okazji zakladać seryjnego filtra i wydechu i nie mam porównania. Ale musze przyznać ze silnik wkręca sie dosyć ochoczo ;]

Pozdro! :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...